Sayfa 742/1016 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Sacma kiyaslamalar
    Pandemi baslangicinda endeks 125bin mis 82bine dusmus
    Peki Gumus ne kadardi ne nereye dustu ?
    Hisse basinda bakarsan pandemi ile birlikte 90binlerde hisseye yatirim yapan kisiler %300 400 kazandi
    bu is oyle yazildigi kadar kolay degil ornek bir insanin 5milyon yatirim icin ayirdigi para varsa kalkip 90bin endeksde 5milyonluk hisse yada emtia alamaz birde burdan bakmak gerek
    409 dan altin aldim buraya resimlerinide attim . gram altin olmus 460 Tl bazinda bakarsan %12 kar var 1 ayda guzel rakam
    Yalniz dolar bazinda kar %2-2.5 felandir [ki daha almak istedigim miktarin %10 una bile ulasmadim]
    2011 de $ bazinda gumus alan halen zararda diye defalarca yazdik . Normal Sartlar Altinda 2011 den bugune eflasyon hesaplamasi yapsak suan bile gumus olmasi gereken fiyatin cok cok altinda ama bu is hesaplama ile yada kotu senorya kurgulari ile olmiuyor
    hergun fiziki aldim aldim diyen kisiler suana kadar herhalde 500kg almis olmasi lazim ama suraya kendilerinin 30kg kulce gumus resmini atsin bu foruma yazmayi birakirim
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Sacma kiyaslamalar
    Pandemi baslangicinda endeks 125bin mis 82bine dusmus
    Peki Gumus ne kadardi ne nereye dustu ?
    Hisse basinda bakarsan pandemi ile birlikte 90binlerde hisseye yatirim yapan kisiler %300 400 kazandi
    bu is oyle yazildigi kadar kolay degil ornek bir insanin 5milyon yatirim icin ayirdigi para varsa kalkip 90bin endeksde 5milyonluk hisse yada emtia alamaz birde burdan bakmak gerek
    409 dan altin aldim buraya resimlerinide attim . gram altin olmus 460 Tl bazinda bakarsan %12 kar var 1 ayda guzel rakam
    Yalniz dolar bazinda kar %2-2.5 felandir [ki daha almak istedigim miktarin %10 una bile ulasmadim]
    2011 de $ bazinda gumus alan halen zararda diye defalarca yazdik . Normal Sartlar Altinda 2011 den bugune eflasyon hesaplamasi yapsak suan bile gumus olmasi gereken fiyatin cok cok altinda ama bu is hesaplama ile yada kotu senorya kurgulari ile olmiuyor
    hergun fiziki aldim aldim diyen kisiler suana kadar herhalde 500kg almis olmasi lazim ama suraya kendilerinin 30kg kulce gumus resmini atsin bu foruma yazmayi birakirim
    Sn culpable para bir tek sizde mi var.Başkalarında olamaz mı illa buraya yazılması ispatlanması mı lazım.Üstelik herkesin parası kendisine adamın üç kilo gümüşü vardır ama o para onun için çok önemlidir sizden çok daha iyi piyasaları takip edebilir sizden daha iyi öngörülerde bulunabilir.Bu akılla bu forumda hiç bir topikte hisse tartışılması yapılamazdı.Dikkat ettiniz mi bilmem ama yazılı olmayan bir hissenet kuralı vardır,genelde kimse lotunu yazmaz.Bu tarzınız doğru değil.

3. Neden benim yazdiklarim yanlis ?
    Gumusun 300$ a gidecegine emin oldugunuz icinmi ?
    Peki gumus olduya burdan 10$ a dusse orda 5 yil beklese sonra 300$ a gitse yani boyle bir sey kesinlikle olamaz diyebilirmisiniz?
    Finansal piyasalarda her sey mumkun

ben yeniden yaziyorum Felaket senaryolari yada verilen bilgiler Dogru degil . daha once siteleri yazdim ordan kontrol edebilirsiniz fiziki bulunmuyor denildi onlarca site gosterdik
    Bu yazilari yazanlar tek bir yone sartlanmis kisiler ve bu finans forumlari icin cok tehlikelidir sayet diger uyeler bunu dikkate aliyorsa !!
    daha fazla da uzerine konusmanin anlami yok olay para bende onda sunda bunda meselesi degil konuyu baska yere cekmeyin
    Olay Insanlari Tek bir yone sartlandirmaya calismak !!!
    ....

Neyse madem illa miktarlara taktınız size komik bir şey anlatayım.Geçen yıl güneş sigortadan bence fena sayılmayacak bir para kazandım.Öylesine forumlara bakarken investingte biri sekuro patlayacak falan diye her topiğe yazıyor,herkesde adama küfrediyor,ilgimi çekti şirketi inceledim baktım hoşuma gitti rasyoları,almaya başladım ben almaya başladığımda fiat 4 lira idi piyasada 6 milyon lot var.Ben aldıkça adam aşağı basıyor,kağıt devre falan kesiyor neyse o sinirle 100 bin lota kadar çıkmışım.Piyasadaki lotların 60 da biri bende ))))))))Adam aşağı basıyor ama telaşlı farkediyorum o da benim ne kadar alacağımı tahmin edemiyor,sanırım.Neyse kağıt bir anda uçuşa geçti 4.5 dan falan ben hepsini devrettim arkadaşa.En fazla bir ay içinde mis gibi para allah razı olsun sekuroya dedim çıktım.E adam kağıdı 42 lere kadar yukarı sürdü,Şimdi üzüleyim i yani.300 küsur bin liram 4 milyona çıkacakdı değil mi.Asla üzülmem,ben o kağıtda iken kendimi bitcoinde gibi hissediyordum ,kumar masasındaydım altında gümüşte ise yatırımdayım malım var ,tapulu evimden fazla güvenirim bunlara.Borsa başka dünya konumuzla alakası yok

Neden benim yazdiklarim yanlis ?
    Gumusun 300$ a gidecegine emin oldugunuz icinmi ?
    Peki gumus olduya burdan 10$ a dusse orda 5 yil beklese sonra 300$ a gitse yani boyle bir sey kesinlikle olamaz diyebilirmisiniz?
    Finansal piyasalarda her sey mumkun

ben yeniden yaziyorum Felaket senaryolari yada verilen bilgiler Dogru degil . daha once siteleri yazdim ordan kontrol edebilirsiniz fiziki bulunmuyor denildi onlarca site gosterdik
    Bu yazilari yazanlar tek bir yone sartlanmis kisiler ve bu finans forumlari icin cok tehlikelidir sayet diger uyeler bunu dikkate aliyorsa !!
    daha fazla da uzerine konusmanin anlami yok olay para bende onda sunda bunda meselesi degil konuyu baska yere cekmeyin
    Olay Insanlari Tek bir yone sartlandirmaya calismak !!!
    Hah işte farkımız bu,ben gümüşün 10 dolara düşmeyeceğinden de orda beş yıl kalamayacağından da eminim.Farkımız burda nerdeyse üç yıldır gümüşle ilgili hemen her şeyi okudum,analiz ettim kararımı verdim.Sizin hem bilginiz eksik hem de bilenlere gereksiz şeyler söylüyorsunuz,eleştirim bu noktada.Bence burda yazılanlardan bilgi edinmeye çalışın,ithamlar size ne kazandıracak ki.

6. Olay ayni yere geliyor 3 milyon ayirdiginiz para vardir bunun 300bini riskli yatirim yapabilirsiniz bu gayet normal
    geriye kalan 2 milyonu ilede riski daha az bir yatirim yaparsiniz
    Ayni sekilde coinleri kotulemek da sacma . coinsler belki risklidir . ama dedigim gibi olasi kayiplarda sizi rahatsiz etmiyecek miktarda risk alinabilir.
    2011 yilnda Gumus benim icin risksiz saglam bir yatirim diyen kisiler 10 yil gecmesine ragmen hala zarardalar .
    Ama 2020 yilinda 5binden bitcoine yatirim yapanlar $ bazinda %1000 kardalar

Forumda yaziyorsaniz . ve ozelikle bir yonu telafuz ediyorsaniz burda su onemli ne kadar riske ediyorsunuz ?
    ornek 100 gram altin alayim her gun altin 3500 olucak diye buraya yazi yazayim
    bu yazilardan etkilenen bir kiside 5 milyon sermayesini altina yatirsin olduya 1000$a duserse 10 yil beklesin

yeniden ,yeniden yazayim gondrilen videolarda ve resimdeki rakamlar gercek degil . Spekulasyon yapiliyor forumda buda yapmakda yasak !!!!
    ....

Olay ayni yere geliyor 3 milyon ayirdiginiz para vardir bunun 300bini riskli yatirim yapabilirsiniz bu gayet normal
    geriye kalan 2 milyonu ilede riski daha az bir yatirim yaparsiniz
    Ayni sekilde coinleri kotulemek da sacma . coinsler belki risklidir . ama dedigim gibi olasi kayiplarda sizi rahatsiz etmiyecek miktarda risk alinabilir.
    2011 yilnda Gumus benim icin risksiz saglam bir yatirim diyen kisiler 10 yil gecmesine ragmen hala zarardalar .
    Ama 2020 yilinda 5binden bitcoine yatirim yapanlar $ bazinda %1000 kardalar

Forumda yaziyorsaniz . ve ozelikle bir yonu telafuz ediyorsaniz burda su onemli ne kadar riske ediyorsunuz ?
    ornek 100 gram altin alayim her gun altin 3500 olucak diye buraya yazi yazayim
    bu yazilardan etkilenen bir kiside 5 milyon sermayesini altina yatirsin olduya 1000$a duserse 10 yil beklesin

yeniden ,yeniden yazayim gondrilen videolarda ve resimdeki rakamlar gercek degil . Spekulasyon yapiliyor forumda buda yapmakda yasak !!!!
    Sn culpable finansal piyasalarda yatırım yapanlar eğer son sefer borsaya giren acemiler gibi değillerse hep senaryolar üzerine hareket etmelidir.Siz kafanızda bir senaryo canlandırırsınız yatırımınız için bir gelecek projeksiyonu yaparsınız gerçekleşirse para kazanırsınız gerçekleşmezse kaybedersiniz.Ben borsadan erken çıkıp altına ve gümüşe erken geçtiğim için kardan yüzde 40 zarardayım.Sekuro bazında hesap bile yapmıyorum))))))Ama ben yıllardır oyuncuyum batmamam için kendimi sağlama almam lazım.Oyunun yeri başka yatırımın başka.Bu yazılardan etkilenip 5 milyon sermayesini kendi akıl süzgecinden geçirmeden tek bir yatırıma gömen adamda zaten o beş milyon nasılsa kalmaz,burda olmasa başka yerde o parayı kaybeder,o adam için neticede sonuç değişmez merak etmeyin))))))))

8. Neyin analizi yapildi ?
    youtube de izlenilen ve para kazanma amacli yapilmis 2 video izleyerek mi analiz yapildi ?
    dusmeyecegine eminmisiz neye gore ? 1 yil once Brent fiyat eksi bilmem kadar dolarlari gorecek denilse hepimiz bir tarafimizla gulerdik .Ama gordu cikarilma maliyeti ni gectik uste birde para verdiler..
    Soyle bir senaryo yazalim Yapilan yada uapilacak oilan asilar ise yaramadi hasta sayisi olum sayisi zirvelere ulasti butun ulkeler 6 ay tam kapatma karari aldi Gumus fiyati 10 dolarlara dusermi dusmez mi ?
    Finansal piyasalarda tek yone sartlanilmaz . bunun gerceklesmesi ihtima;li yuzbinde 1 desek yani sonucta yuzbinde 1 ihtimal gerceklesmiyecek diye bir kaide varmi ?
    %1 ihtimali goz onunde bulundurunca Bilgi eksik neyin eksikligi
    gumus 12 $ lara indiginde ne kadar gumus aldiniz ? gecmis mesajlari aratirsaniz o seviyelerden yaptigim alimlarin resminide atmistim

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Hah işte farkımız bu,ben gümüşün 10 dolara düşmeyeceğinden de orda beş yıl kalamayacağından da eminim.Farkımız burda nerdeyse üç yıldır gümüşle ilgili hemen her şeyi okudum,analiz ettim kararımı verdim.Sizin hem bilginiz eksik hem de bilenlere gereksiz şeyler söylüyorsunuz,eleştirim bu noktada.Bence burda yazılanlardan bilgi edinmeye çalışın,ithamlar size ne kazandıracak ki.
    ....

Sayfa 742/1016 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •