Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 743/1002 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,937 - 5,944 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    1 milyona araba almaktansa iş yeri veya ev al kiraya ver araç kirala ne servis ne muayene ne..... vs sanırım bu furya başlar şu an iş yerleri de ucuzladı Pandemi yüzünden kiralık çok yer var özetle fırsat gibi duruyor

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bozuk araba kenarda dururda, problemli kiracı durduğu yerde durmuyor. Hele iş yeri daha problemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Kiracı ile uğraşmak kolay değil. İlaveten pandemi dönemi uzarsa kira almak da sıkıntılı olabilir.
    Nakit kraldır, bu dönem daha kral. Tabi dolar olmak şartı ile

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Malı mülkü riske atmadan evlenmenin yolunu çok düşündüm ama bulamadım açıkçası.
    Nikahı falan geçtim, nikahsız birlikte yaşamak bile evi olan için riskli.

Kavga edip ayrıldık diyelim, ama evimden çıkmıyor, al başına belayı.
    Ama ev kira olursa sen bavulunu alır gidersin, o tek başına ister kirayı ödeyip otursun, ister çıksın. Erkeği ırgalamaz.
    Çevremde kafası çalışan birçok erkek böyle yapıyor.

Sevgilisiyle evimi kiralayıp, ayrıldıkları anda evimi boşaltan kiracım oldu.
    Aynı şekilde malı mülkü apartmanları dükkanları gırla olduğu halde, yeni imam nikahlı karısıyla birlikte oturmak için "kiralık ev tutan" yaşlı bir amca da biliyorum.
    Zeka mı diyeyim, hayat tecrübesi mi..
    Belli ki ya ağızlarını yakmayacak kadar zekiler, ya da daha önce ağızları yanmış.
    Bence doğru bir bakis acisi değil, evlenmeden mal kacirma düşüncesi zaten o evliliğin bir noktada daha baslamadan bitmesi tabiri caizse ölü olarak dogmasina neden olur.

Bu arada ekonomik anlamda yasanacak bu tip sorunları bir tarafa birakirsak zaten evlenmek bence cok sacma bir eylem, bunu iki kere evlenmis birisi olarak söylüyorum kadınlarla ugrasmak insanın ömrünü bitiriyor ve asla kadinlari mutlu edemiyorsunuz, karsiniza yarin baska bir sey çıkıyor, kisacasi evlenmek bana gore delilik simdiki aklim olsa evlenir miyidim asla, benimle aynı yaşlarda bir arkadaşım var hayatini cok güzel yasiyor, arabasi var, istedigi yere tatile gider ona ayak bagi olan kimse yok, kafa utuleyen birisi yok bekarligin sıkıntısı var mi illa ki vardir ama evlilik kadar insanı yormaz, bu muesseseyi kim icad ettiyse iyi bir halt yememis.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sizde de hep kotu ornekler var. Esin annesi çocuğa bakiyor diyince para alıyor mu demiştiniz onu hiç unutmuyorum. Cok farklı düşünceler / hayatlar...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Alıyor ama almıyor mu diyeyim size hepsi birebir yaşanmış örnekler negatif örnek çok fazla ne yapalım

Arada İyi örnekte var bir tanıdık gelin hem annesine hem kayınvalidesine hem kocasına hem de torununa bakıyor ve yardım ediyor .

4 Farklı evde iş yapıyor.

Böyle hanım varsa çevrenizde bize de söyleyin lütfen evlenelim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Geçen pazar bir tanıdık geldi oğlu çocuklarına evden gidin yada şu kadar Euro verecekseniz bana demiş 18- 20 yaşında öz evlatlarını evden sepetliyor yeter artık diyerek .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yalnızlık allaha mahsus,evlenin arkadaşlar)))))))Mutlu olurmusunuz onu garanti edemem ama kesinlikle sıkılmazsınız hep bir meşgale olur hep bir düşünce olur kafanızı meşgul eden.
    Neyse yaşlı bir hakim doktora muayene oluyormuş.Karısı bir yandan adama yardım ederken bir yandan adamı fırçalıyor canına okuyormuş.Kadının dışarı çıktığı anda hakim doktora dönmüş,doktor bey hayatta en büyük pişmanlığım ilk karar verdiğimde bu karıyı öldürmemek,yapaydım şimdiye cezamı yatıp çıkmıştım.
    Okuyan hanım forumdaşlar kusuruma bakmasın elbet şaka))))))

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Evlenmeden önce edinilen mallar boşanma sonrası gene sizindir,alınan mallar evlilik esnası alındıysa paylaşılır.Miras mallar evlilikle alakalı değildir onlar da sizindir.
    Orası öyle ancak, diyelim ki evlenmeden önce edinilmiş ve/veya miras kalan mülklerden ayda 30 bin TL kira geliriniz var, eş boşadı sizi, malı mülkü yok, aylık 10-15 bin TL nafaka ödemekle yükümlü olursunuz. Süresiz olan bu nafaka siz ya da karşı taraf ölmeden, ya da karşı taraf evlenmediği sürece devam eder. Bu durumda evlenmeden önceki ve miras kalan mallara da dolaylı yönden ortak olmuş oluyor. Bu kişi gidip 5000 TL maaş alsa dahi nafaka ödemeye devam.

Evlilik dahilinde biriken bu kira paraları ile bir şeyler aldıysanız onun da yarısı boşanılan eşe veriliyor.

Süresiz nafaka ödemek durumunda olanların sosyal medya platformlarında grupları var. Okudukça malı mülkü olan eş boşanmaktan koşar adım kaçar. Er kişi de kendinden daha yüksek ekonomik güce sahip bir eş bulmadığı sürece evlenmez. Zira taraflar aynı ekonomik güce sahip olsa dahi erkek süresiz nafaka ödemek zorunda kalıyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Yaşım 39 . Şu ana kadar hiç evlilik nasip olmadı. Kısmetimi çok aradım . Olmayınca da olmuyor. İstediğin kadar yakışıklı , istediğin kadar zengin ol !
    Evlilik kararı verirken bu işte bu kadın benim çocuklarımın anası , evimin kadını olabilir. Bana can yoldaşı ,hayat arkadaşı olabilir dediği an evlilik kararı vermeli !

Kimisi yaptığın işi , kimisi evi , kimisi kayınvalideyi , kimisi maddiyatı bahane edip red eder teklifini .

Allah'a şükür hayatımdan çok memnunum . Güzel bir işim , güzel bir semtte evim , 100 bin TL de nakit param var.

Hayat tecrübelerim bana özellikle şunu öğretti :

Evlenip mutlu olmanın
    Hayırlı bir evlat sahibi olmanın
    Çok para kazanıp zengin olmanın

Dua ile , namaz ile hiç bir ilgisi olmadığını özellikle göstere göstere öğretti bana .

Elllamdulillah ben de müslümanım . İsyan etmek için de söylemiyorum bunları. Gözlemlerim , yaşadıklarım , duyduklarım , gördüklerim . Sağlıcakla kalınız.

Sayfa 743/1002 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •