Sayfa 748/1230 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
    Aslında 50 veya 200 günlük üssel ortalamara yaklaşma ve uzaklaşma yada kırılması göre kademeli alım ve satım gibi basit bir strateji bile izlense zarar edilmez...Ama malesef bunu bile yapmak için sağlam bir psikolojiye ihtiyaçvar..Yatırımın %70 i bence psikoloji...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Altın mevduatı toplamı TL olacaktı,benim dikkatsizligim.Dolar ise Google da aratınca 128 milyar Max gözüküyor,son dönem gazete haberinde de 120 milyar dolar.
    Dediğim gibi kaynaklı araştırmaya dayalı rakam paylaşırsanız aşağı yukarı TL YP farkları azalır. An itibariyle TL ile dolar arasında 6,56 kat fark var. Yazılı olarak forumda paylaşıyorsunuz. Yanlış olursa hepimiz yanlış bilgi edinmiş oluruz. Son dönem gazete haberindeki bilgi yerine gazetenin linki ve kontrol edilmiş bu bilginin doğrulu hepimiz için daha iyi olacaktır. Ayrıca bilgileri videodan öğrendiyseniz, video linkini de koyarsanız bizde öğreniriz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kaynaklı araştırmaya dayalı rakam paylaşırsanız aşağı yukarı bilgi yerine daha etkin ve hatırlama dışı bilgi sağlamış olabilir. Video yorum yapan bazı kişilerin linkleri de bize destek sağlar.

Buradaki bilgilerin tam doğruluğu hepimiz için önem arz etmektedir. Sizden yegane ricam varsa bir rakam ya da bilgi kaynağıyla birlikte paylaşmanızdır.

Böylelikle daha az yuvarlar ve savunulabilir bir bilgi sunmuş olabilirsiniz.
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    abartmayın arkadaşlar, şu anda bu verilere bakan makan yok..olağanüstü günler...piyasa ucuz hemde çok ucuz...Ama malesef belirsizlik bitmeden bu ucuzluk devam eder...en iyisi alıomları zamana yaymak ama alımda yapmak..az az belki..Sonuçta hissede de beklemenin maliyeti var..
    Kesinlikle bakan yok ancak net rakam yazılınca tcmb bilgileri yanlış diye düşündüm. Doğru bilginin kaynağını öğrenmeye çalışmıştım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kesinlikle bakan yok ancak net rakam yazılınca tcmb bilgileri yanlış diye düşündüm. Doğru bilginin kaynağını öğrenmeye çalışmıştım.
    anladım,, yanlış anlamayın amacım eleştiri değildi....sadece durum tespiti

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    anladım,, yanlış anlamayın amacım eleştiri değildi....sadece durum tespiti
    Sizleri asla yanlış anlamam. Tespitiniz konusunda çok haklısınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
    Ozaman bir fikri tartışaşım isterseniz....Bu piyasada arçelik ve tüpraş alınır mı? Yada petkim ve tyh.... ne dersiniz? Malum petkim hariç diğerlerinde ciddi kar düşüşleri bekleniyor...Ama borsanında bunları önce fiyatladığı malum....ne dersiniz arkadaşlar ? Ha ben şu anda tüpraş ve Arçelik topluyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ozaman bir fikri tartışaşım isterseniz....Bu piyasada arçelik ve tüpraş alınır mı? Yada petkim ve tyh.... ne dersiniz? Malum petkim hariç diğerlerinde ciddi kar düşüşleri bekleniyor...Ama borsanında bunları önce fiyatladığı malum....ne dersiniz arkadaşlar ? Ha ben şu anda tüpraş ve Arçelik topluyorum..
    Sn Cautionary kızmasın ama alfabetik gitmekte fayda var gibime geliyor
    İç tüketim ve ertelenmiş talep anahtar kelime olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Cautionary kızmasın ama alfabetik gitmekte fayda var gibime geliyor
    İç tüketim ve ertelenmiş talep anahtar kelime olabilir.
    .......evet çok mantıklı

Sayfa 748/1230 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •