Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 75/1014 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 593 - 600 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tebrikler kardeş...65-70 sene yaşayacağımızın garantisi var mı? geçtiğimiz bir yıl içinde 40-50 yaş arası yakın uzak 3-4 tanıdığım vefat etti...çoğu da kalp krizi....60 yaşında, emeklilik hayali kurarken masa başında kalp krizi ile öbür tarafa göçen bir beyaz yaka olmak, kabus gibi...sen Cezayir çöllerinde yapıyorsun askerliği, biz de gün ışığına hasret ofis masalarında...ikimiz de tutsağız sonuçta.

daha az kazanabilirsin, ama daha sağlıklı, ve daha mutlu olma ihtişmalin çok daha fazla.

şöyle bir teklif gelse...10 sene daha yaşayacaksın, ayda 10 bin tl kazanacaksın...ya da ayda 5000 tl kazanıp, 20 sene...hangisini tercih ederdiniz...ben ikinciyi tercih ederim
    Teşekkürler...

2 hafta önce çok yakın arkadaşım çok ağır olmayan bir kalp krizi geçirdi, 38 yaşında kendisi. Ne kadar yaşayacağımızı bilemeyiz tabi takdir Allah'ın ama ultra uzun vadeli planlar sebebi ile planlarımızı çok ileriye ertelememeliyiz.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    haha..benim 15 sene önceki halim gibisin...35 de emeklilik planı yapardım 25 yaşındayken...olmadı 40 demiştim...olmadı, 45...45 de de emekli olamazsam, dostlara oturun ağlayın benim için derdim (emeklilikten kasıt kafa emekliliği, minimal bir hayat için maaşlı çalışma zorunluluğu olmaması).

bu arada plan demişken...çalıştığım firma 20 yıldır plan yapmam için para ödüyor...artık tecrübe kazandık derken, şimdi de proje planları yapar oldum...ben de plandan bol bir şey yok, A,B,C,D...hepsi var
    Yapma ya benim plan da tutmayacak gibi zaten giderleri yönetmekte sıkıntı yaşıyorum çocuk sahibi olursam direk yatıyorum zaten

20 yıl emeklilik parası yatırmıssa sirket çekebiliyorsan çek durma onlar faizde falan değerlendiriyordur anca

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Yapma ya benim plan da tutmayacak gibi zaten giderleri yönetmekte sıkıntı yaşıyorum çocuk sahibi olursam direk yatıyorum zaten

20 yıl emeklilik parası yatırmıssa sirket çekebiliyorsan çek durma onlar faizde falan değerlendiriyordur anca

Çocuk sahibi ol, planlar yatsın önemli değil.

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bence acil plan yapıp gerçekleştirin, o sistem beni de çekiyor girmemeye çalısıyorum.

bu hayata çalışmak için gelmediğimi düşünüyorum o yüzden oldukça agrasif bir iş planı uyguluyorum,

Hedefe göre; en az 5400 prim günü dolana kadar çalışacagım
    1200 oldu şimdilik. Kaldı 12 yıl...

Maaşın devamlı artması şart bu yüzden
    25 yaşında 3 firma eskittim yıllık brüt maaşı 3 hanelerin üstüne çıkardım.
    Bonusu çöpkent istanbuldan kurtulmak oldu

2 yıldır bu planı uyguluyorum
    Kendi statusumu excelden takip ediyorum, gelir gider yatırımlar...
    şuanda targetın baya altındayım...
    Doların artması biraz vurdu

büyük ihtimal hedefime ulaşamayacağım ve kapitalizm kazanacak

Bence hiç kasma, bu dünyaya çalışan sınıfı olarak gelmişsen çalışan sınıfı olarak gidersin. %99.999...

Once a peasant, always a peasant...

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku

şirkette planlama bölümünde çalışıyorum...plan yapmam için para yatırıyor derken, maaşı kastettim...gerçi BES şirket katkısı da var, ama o çerez parası zaten, ona güvenip emeklilik planı yapılmaz

6.  Alıntı Originally Posted by krepi Yazıyı Oku
    turkiyede 3 bin dolar amerikada avustralyada 15 bin dolara denktir.
    8 senedir yurtdışında yaşayan ve çalışan bir bilgisayar mühendisliği olarak yukarıda yazdığınızın kesinlikle doğru olmadığını ve bilhakis denklemin tam tersi yönde olduğunu belirtmek isterim.

Mühendislik mezunu bir Türk pek tabii çoğu zaman ülkesinde batı dünyasından daha çabuk iş bulur ve bu tamamiyle iki ortamda da rekabet ettiğiniz diğerlerinin eğitim kalitesi ve tecrübesiyle alakalıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    İstanbuldan kurtulmaya çok az kaldı

Bursa görükleden 800 e 2+1 eşyalı ev buldum bakalım, Sn Drift ve Faruko Özlüceyi önermişti ama orada baktıklarım 1400-1500 civarındaydı neden öyle yüksek ne numarası var anlamadım,

Tek sıkıntı emlakçıya her ay kirayı elden verecek olmam.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İleride kiraları aldığı halde kira ödemedi deyip dava açarsa yanarsınız ,tekrar ödersiniz ,birçok kişinin başına gelmiş olaydır.En sağlamı kirayı malsahibinin banka hesabına yatırmanız.

8.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    İleride kiraları aldığı halde kira ödemedi deyip dava açarsa yanarsınız ,tekrar ödersiniz ,birçok kişinin başına gelmiş olaydır.En sağlamı kirayı malsahibinin banka hesabına yatırmanız.
    Bu zorunlu diye biliyordum, zorunluluk yokmu vergi acisindan ?

Sayfa 75/1014 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •