Sayfa 75/584 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 4665 madde; 593 - 600 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Egetorik Yazıyı Oku
    Çok sağolasın abi
    Verdiğin önemli bilgiler ve yatırımcıyı koruyan değerli bilgilerin için...
    İnşaallah öyle yapacağım, sabırla bekleyeceğim,olursa olur olmazsa kısmet değilmiş mutluluk deriz n'apalım
    Sen de sağol kardeş, bu hissede sabırlı olanın kısmetine mutluluk geçte olsa düşer, yapmanız gereken tek şey makul bir hedef belirleyip, sabırla beklemek, günü gelimcede vedalaşmak..!!!
    Bizim gibi emeklilik ikramiyesi olarak bakanlar için yorucu ve zorlu yıllara mal olsa da sonu mutlulukla biter..!!!
    Borsada en zorlu hisselerde bile vadeniz yeterince uzun olursa, kazanmak kesin sonuçtur, Ahmet efendi gibilerden çok var şu borsada, mesela Tukaş oda çok bekletti çok oyun çevirdi, günü geldi ve yürüdü, bir düzüne hisse sayarım böyle patronun esir ettiği, ama hiçbirinin inadı sonsuza kadar sürmedi, keltoşun da sürmeyecek, sadece sabır ve zaman meselesi..;-))

Bizde ikisinden de bolca mevcut, varsın Ahmet efendi stres yapsın..;-))

Yatırım tavsiyesi değildir..!!!

2.  Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Sen de sağol kardeş, bu hissede sabırlı olanın kısmetine mutluluk geçte olsa düşer, yapmanız gereken tek şey makul bir hedef belirleyip, sabırla beklemek, günü gelimcede vedalaşmak..!!!
    Bizim gibi emeklilik ikramiyesi olarak bakanlar için yorucu ve zorlu yıllara mal olsa da sonu mutlulukla biter..!!!
    Borsada en zorlu hisselerde bile vadeniz yeterince uzun olursa, kazanmak kesin sonuçtur, Ahmet efendi gibilerden çok var şu borsada, mesela Tukaş oda çok bekletti çok oyun çevirdi, günü geldi ve yürüdü, bir düzüne hisse sayarım böyle patronun esir ettiği, ama hiçbirinin inadı sonsuza kadar sürmedi, keltoşun da sürmeyecek, sadece sabır ve zaman meselesi..;-))

Bizde ikisinden de bolca mevcut, varsın Ahmet efendi stres yapsın..;-))

Peki sizin hedefiniz nedir abi mümkünse cevaplar mısınız?

3.  Alıntı Originally Posted by Egetorik Yazıyı Oku
    Peki sizin hedefiniz nedir abi mümkünse cevaplar mısınız?
    Bunu yazdım zaten daha önce, 2019 Temmuz 2022 Nisan arasında hisse %800 pirim yaptı, hisse fiyatı 2,40 tan %45,65 bedelsiz verdi, bölünmeden sonra 1,65 TL'den başlayan baskı satışları iki ay sürdü ve 1,38 lerden döndü..!!! Yıl sonunda 4,05 leri gördü, bölündükten bir yıl donra 4,98 TL yi bir buçuk yıl sonra 6,06 TL yi üç yıl sonra 11,07 TL yi gördü..!!!
    Bu sefer %100 bedelsiz verdi, bölünmenin 10,50-11 TL arasında olması gerekiyordu bana göre, fakat buradan 6 milyon lot satan Ahmet efendi yüzünden 9,70 TL'den bölündü ve 4,85 TL den başladık yeni %800 lük yolculuğuna..!!
    Bence 4,85 TL dip fiyatı oldu hissenin, sonradan yapılacak baskı baştan satış yapılarak yapılmış oldu, bunun için 13 milyon lot 5,44 ten geri alındı..!!
    Gelelim şimdi hedef hesaplamasına; 4,85×8=38,80 TL eder bu hedefe gelmesi yine üç yıl mı alır yoksa iki yılda mı görür orasını keltoşun keyfi vede yeni hotellerin finansı için nasıl bir yol çizeceği belirler..!!!Artık beş on kademe al satlar ile bu hoteller yapılmaz, ya adam gibi yukarı çeker hisseyi yeni bir halka arz ile piyasada işlem gören payı ,%23 ten %45 lere çıkarır, yada büyükyalıda toplu bir satış yaparak 2-3 milyar TL gibi nakit girişi sağlar..!!!
    Her ikisinde de hisse fiyatı pozitif etkilenir..!!!
    Kısacası daha çok karpuz keseceğiz çoook..;-))
    Benim hedefim ikinci %800 den sonra yarısını emekli ikramiyesi olarak almak, kalan yarısını da çocuklara miras bırakmak..!!!
    Maliyetim ilk hesabımda 0,77 kuruşta ikinci hedabımda 2,50 lerde, bana zarar ettirmesi imkansız bu saatten sonra..;-))
    Son aldıkları karar ile sermaye tavanını 2 milyar TL ye çıkarılması yeni bedelsizlerin olacağının sinyali, yarısını satınca yerine koymamızı garanti ediyor Ahmet efendi sağolsun..;-))

Dediğim gibi, bu yorumlarım sadece beni bağlar, kimseye al sat tut tavsiyesi değildir..!!!
    Tecrübelerden ders çıkaran olursa da kendi bilir..;-))

Son düzenleme : 11.Muratblsk; 19-05-2022 saat: 09:00.

4.  Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Bunu yazdım zaten daha önce, 2019 Temmuz 2022 Nisan arasında hisse %800 pirim yaptı, hisse fiyatı 2,40 tan %45,65 bedelsiz verdi, bölünmeden sonra 1,65 TL'den başlayan baskı satışları iki ay sürdü ve 1,38 lerden döndü..!!! Yıl sonunda 4,05 leri gördü, bölündükten bir yıl donra 4,98 TL yi bir buçuk yıl sonra 6,06 TL yi üç yıl sonra 11,07 TL yi gördü..!!!
    Bu sefer %100 bedelsiz verdi, bölünmenin 10,50-11 TL arasında olması gerekiyordu bana göre, fakat buradan 6 milyon lot satan Ahmet efendi yüzünden 9,70 TL'den bölündü ve 4,85 TL den başladık yeni %800 lük yolculuğuna..!!
    Bence 4,85 TL dip fiyatı oldu hissenin, sonradan yapılacak baskı baştan satış yapılarak yapılmış oldu, bunun için 13 milyon lot 5,44 ten geri alındı..!!
    Gelelim şimdi hedef hesaplamasına; 4,85×8=38,80 TL eder bu hedefe gelmesi yine üç yıl mı alır yoksa iki yılda mı görür orasını keltoşun keyfi vede yeni hotellerin finansı için nasıl bir yol çizeceği belirler..!!!Artık beş on kademe al satlar ile bu hoteller yapılmaz, ya adam gibi yukarı çeker hisseyi yeni bir halka arz ile piyasada işlem gören payı ,%23 ten %45 lere çıkarır, yada büyükyalıda toplu bir satış yaparak 2-3 milyar TL gibi nakit girişi sağlar..!!!
    Her ikisinde de hisse fiyatı pozitif etkilenir..!!!
    Kısacası daha çok karpuz keseceğiz çoook..;-))
    Benim hedefim ikinci %800 den sonra yarısını emekli ikramiyesi olarak almak, kalan yarısını da çocuklara miras bırakmak..!!!
    Maliyetim ilk hesabımda 0,77 kuruşta ikinci hedabımda 2,50 lerde, bana zarar ettirmesi imkansız bu saatten sonra..;-))
    Son aldıkları karar ile sermaye tavanını 2 milyar TL ye çıkarılması yeni bedelsizlerin olacağının sinyali, yarısını satınca yerine koymamızı garanti ediyor Ahmet efendi sağolsun..;-))

Dediğim gibi, bu yorumlarım sadece beni bağlar, kimseye al sat tut tavsiyesi değildir..!!!
    Tecrübelerden ders çıkaran olursa da kendi bilir..;-))

Çok teşekkür ederim abi...
    Hakkımızda hayırlısı olsun...
    Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır demişler,
    Ağzımızın tadı bozulmasın, hayırlı günler...

5.  Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Amin kerdeş amin..!!

Beş yılda bende ne akıl bıraktı ne de kafamda siyah tek bir saç.. !!

Altı üstü gelip geçici bir tiyatro sahnesinde sana düşen rolü oynuyorsun keltoş efendi, sahnedeki dekorlar da üzerindeki kaftan da rol icabı orada, hiçbirini oyun bitince alıp eve götüremezsin, senin payına vezir olmak düşmüş olabilir, ama şunu iyi bil figüran da bu oyunun bir parçası vezir de..!!!
    Önemli olan oyundaki performansın..!!!
    Boşuna kendini vezir sanıp durma hepimiz oyuncuyuz sadece..!!!

Burada yazılan her şeyi takip ettiğini, yada onun adına takip edenlerin bilgi verdiğini iyi biliyorum, hatta eminim..!!!
    Nasıl mı; geçmişte yatırımcı ilişkileri ile yaptuğım bazı konuşmalarda burada yazdıklarımdan haberdar olduklarını azından kırmıştı Hilal hanım ve ondan sonraki arkadaş..;-))

Neyse, şimdi bu yalan Dünya'nın sahte süslerinden bir nebze uzaklaşıp kendimiz için faydalı birşey yapalım..!!!

Ahmet efendi; bu videoyu iyice izle, seni ölmeden önce uyaran birileri olduğu içinde şükret..!!!
    Keşke beni böyle uyaranlar olsaydı gençlik yıllarımda, belkide oldu ama biz anlayacak bilinç seviyesinde değildik, umarım sen ve nasibi olan kim varsa bu bilgilerden faydalanır..!!!
    Biraz uzun olabilir sıkılıp yarım bırakanlar olabilir, şundan emin olun ki sonuna kadar izleyenler artık aynı kişi olmayacaklar..!!!
    İnsan en güzel yalanı kendine söylermiş, çünkü nefsi onu esir aldığı için esiri olurmuş çulun çaputun..!!
    Bir büyüğüm demişti; sakın çok zengin olmayı dileme, onların imtahanı daha çetin olur, çok malın çok hesabı olur demişti, şimdi çok iyi anlıyorum..!!

Sen ben yok, biz varız, hatta bizde yokuz sadece O var..!!!

https://youtu.be/W3J8gsWIRo8

Patron hisse satışının bir ayak oyunundan ziyade, çıkarılması düşünülen "super bono" ya da "enflasyon endeksli tahvil"ler nedeniyle borsada yaşanacak satışlar öncesi bir hazırlık (çıkan para oraya yönelebilir, ya da düşen fiyatlardan tekrar hisseye dönebilir) olduğunu düşünüyorum. Bir ikinci ve kanımca daha olumsuz olasılık ise, kasadaki nakde ve likidite potansiyeline rağmen, otel yatırımları gerekçe gösterilerek gidilecek bir bedelli sermaye artışına hazırlık olabilir.

Birinci daha akla yakın görünüyor, ama ikincisi de olursa doğrusu sürpriz olmaz, çünkü burası BIST ve çokça örneği var. Yakın ve sıcak bir örnek için bkz. ARDYZ önce bedelsiz, ardından bedelli artırımı.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

7. Çok afedersiniz ama şimdi bizim bu sülün Ahmet 5.44 ten yatırım fonlarına mal vermişti 13.5 milyon lot yaklaşık dimi?
    Eeee şimdi bu yatırım fonları lot başı 0.37 kuruş zararda mı??
    Ulen sülün Ahmet yedin yine bizi

8.  Alıntı Originally Posted by Azurit Yazıyı Oku
    Patron hisse satışının bir ayak oyunundan ziyade, çıkarılması düşünülen "super bono" ya da "enflasyon endeksli tahvil"ler nedeniyle borsada yaşanacak satışlar öncesi bir hazırlık (çıkan para oraya yönelebilir, ya da düşen fiyatlardan tekrar hisseye dönebilir) olduğunu düşünüyorum. Bir ikinci ve kanımca daha olumsuz olasılık ise, kasadaki nakde ve likidite potansiyeline rağmen, otel yatırımları gerekçe gösterilerek gidilecek bir bedelli sermaye artışına hazırlık olabilir.

Birinci daha akla yakın görünüyor, ama ikincisi de olursa doğrusu sürpriz olmaz, çünkü burası BIST ve çokça örneği var. Yakın ve sıcak bir örnek için bkz. ARDYZ önce bedelsiz, ardından bedelli artırımı.
    Kendinden ve kardeşinden oransal olarak%75 üzerinde bedelli sermaye artırımı olmuş olacak...hiç mantıklı gelmiyor...bence ilk seçenek daha mantıklı, hisseyi yukarıdan pazarlaması lazım sülün Ahmet in şöyle 15/20 bandına yakın ki bir işe yarasın...

Sayfa 75/584 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •