Sayfa 750/899 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. gubrf piyasa değeri: 6.8 milyar
    soda piyasa değeri: 5.9 milyar

ne desek boş.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kyhnki Yazıyı Oku
    gubrf piyasa değeri: 6.8 milyar
    soda piyasa değeri: 5.9 milyar

ne desek boş.
    Şerefli iş bankası yönetimine teşekkür ediyoruz.

3. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/846351
    Rekabet Kurumu tarafından yapılan ön araştırma kapsamında Trakya Cam Sanayii A.Ş.(Şirket) hakkında soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma ile ilgili ilk cevabi yazımız kendilerine iletilmiştir. Bu hususun, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal anlamına gelmediğini veya söz konusu kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kalındığı veya kalınacağı şeklinde yorumlanmaması gerektiğini, Şirketimizdeki faaliyetlerin kanunlara ve ilgili yasal düzenlemelere uygun olarak sürdürülmesinin her zaman birincil öncelik olup süreç boyunca tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olunacağını ve gelişmelerin kamuoyu ile ayrıca paylaşılacağını bildiririz.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by alanlı Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/846351
    Rekabet Kurumu tarafından yapılan ön araştırma kapsamında Trakya Cam Sanayii A.Ş.(Şirket) hakkında soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma ile ilgili ilk cevabi yazımız kendilerine iletilmiştir. Bu hususun, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal anlamına gelmediğini veya söz konusu kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kalındığı veya kalınacağı şeklinde yorumlanmaması gerektiğini, Şirketimizdeki faaliyetlerin kanunlara ve ilgili yasal düzenlemelere uygun olarak sürdürülmesinin her zaman birincil öncelik olup süreç boyunca tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olunacağını ve gelişmelerin kamuoyu ile ayrıca paylaşılacağını bildiririz.
    Ne konuda açılmış, ne zaman açılmış bilginiz var mı?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Alanlı bey, sanıyorum iptal için gözümüzü spk 'ya değil rekabet dikmeliyiz .
    Güzel bilgiler paylaşıyorsunuz, teşekkürler.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Gerekli bilgileri kamuoyuyla paylaşacaklarmış, ittirin oradan, değerleme raporunun detaylarını bile paylaşmıyorsunuz.
    İddia ne acaba , neden açılmış soruşturma?

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ne konuda açılmış, ne zaman açılmış bilginiz var mı?
    Malesef bütün bilgi bu kadar. Gerisi dedikodu olur. Paylaşmamın sebebi Rekebet Kurumunun aktif olduğunu, rekabetin korunmasının Türkiye için önemli bir prejtij kriteri olduğunu hatırlatmak idi.

Bu nedenle dir ki bu karmaşada bu haber karşımıza çıktı. "Teklifle, Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun, "birleşme veya devralma" bölümünde yapılan değişiklikle, "hakim durum testi" yerine Avrupa Birliği hukukunda uygulanan "etkin rekabetin önemli ölçüde azaltılması testi" getiriliyor."
    Son düzenleme : alanlı; 21-05-2020 saat: 22:44.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Üç kurumdan onay alınacak. Spk, rekabet kurumu ve enerji bilmem ne gurubu.
    Spk da kanun değişti. Rekabet kurumunda kanun değişebilir. Hükümet mevcut kanunları kendi istediği sonuca götürecek şekilde hazırladığı zaman konuşmaya başlayacak anlaşılan.

Galiba beklenen spk tebliği değil, rekabet kanunuymuş. Bence / bana göre dolayısıyla ytd.
    Tam bu noktada aklıma takılen şey; düz mantık bakarsak İş bankasındaki siyasi pay konusunun sonuç yönü ile Şişe (%67 + %8 iş bankası) birleşme/yeniden değerleme konusunun sonuç yönü devlet açısından tam bağımsız mıdır sizce?

Sayfa 750/899 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •