Sayfa 750/1006 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: Viop - XXII

1.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    işte benim anlamadığım da bu zaten

herkes ben alınca gitmiyor düşüyor vs. diyor

ee bu zıkkımlardan kim para kazanıyor anlamış değilim.
    Benim arkadaşın annesi 10 yılı aşkındır altin fonu taşıyor. Emekli ikramiyesi ile girdi . Aynı dönem bende fiziki altin almıştım. 200 ata lira vardı. Epeydir dokunmuyordum. Sonra akil kupuyum ya altinlari bozdurup 90 lira maliyetli tupras 7.90 maliyetli eregli 4.75 maliyetli isc vardı. Sonra allah belasını versin diyip önce 4.86 dan iscleri sattım 87 liradan tüpraşi sattım 8.45 den ereglileri satıp geri ata lira aldim. 200 ata lira oldu sana 140 ata lira. Tl olarak kardamiyim evet ama ne olduysa 7 8 ayda 60 ata lira uçtu gitti. Borsada kalsaydım 30 tane daha uçardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    anneler altın alır atar kasaya. benim annemin banka kasa kirasını ben ödüyorum ve her ay maşalah emekli maaşını alır altın yapar atarım kasaya. ama kendim için şimdiye kadar 1 gram bile altın almadım...
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Benim arkadaşın annesi 10 yılı aşkındır altin fonu taşıyor. Emekli ikramiyesi ile girdi . Aynı dönem bende fiziki altin almıştım. 200 ata lira vardı. Epeydir dokunmuyordum. Sonra akil kupuyum ya altinlari bozdurup 90 lira maliyetli tupras 7.90 maliyetli eregli 4.75 maliyetli isc vardı. Sonra allah belasını versin diyip önce 4.86 dan iscleri sattım 87 liradan tüpraşi sattım 8.45 den ereglileri satıp geri ata lira aldim. 200 ata lira oldu sana 140 ata lira. Tl olarak kardamiyim evet ama ne olduysa 7 8 ayda 60 ata lira uçtu gitti. Borsada kalsaydım 30 tane daha uçardı.
    işte az önce yazdığıma güzel bir örnek

bir hisse alırsın %1.000 kazandırır da nasıl kazandırır normaldir ama sen bulamıyorsun bulsan da hemen satıyorsun yada o fırsatı değerlendiremiyor cüzzi bir kar ile yada zararla satıyorsun. yada 10 yıl bekliyorsun vs.

oysa

döviz yada gram altın alan adam

10 yılda %1.000 kazanmış neredeyse.

biz süpermeniz ya hergün %100 çıkan hisseyi buluyoruz. onun için borsada önce paramızı sonra zamanımızı en sonunda da sağlığımızı kaybediyoruz.

oysa al döviz altın temel yok teknik yok haber yok sıkıntı yok dert yok komisyon yok

4. Fiziki altın hisse almak için filan satılmaz... Akla gelebilecek en kötü senaryolar için çok uzun vade saklanır, evde değil bankada kasada...
    Bir ihtimal ev almak için satılırsa, o da yatırımlık değil oturumluk ev, anlarım... Yoksa ellemeyeceksin asla...
    Altın kural budur...

11 yıl önceki düğünden kalan altınlarımız, takılarımız, bilezikler vs vs duruyor kasada, eşim ayrıca arada para biriktirdikçe yine alıp ekler cumhuriyetleri. Hiç bakmaz düşmüş çıkmış, 1 altınlık para arttırdı mı alır koyar kasaya.. tabi eskiden daha sık ekleme yapıyordu, bu fiyatlardan ister istemez alım miktarı azaldı
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5. temettü falan yoksa bu vadeli makası resmen soygun.

6.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Fiziki altın hisse almak için filan satılmaz... Akla gelebilecek en kötü senaryolar için çok uzun vade saklanır, evde değil bankada kasada...
    Bir ihtimal ev almak için satılırsa, o da yatırımlık değil oturumluk ev, anlarım... Yoksa ellemeyeceksin asla...
    Altın kural budur...
    Aç gözlülük böyle birşey 200 Altın duruyor kasada şunu bi 250 Altın yapayim dedim elin oğlu 60 altina çöktü. Geçen ay kayin peder ev sattı ne yapayim dedi baba altin pahali dolar sabit sen git dolar al dedim. Adam 6.90 dan dolar aldı o bile 40 bin lira kazandı. Şanstır kısmettir bilmem. Tl varlıklar dışında çöp dolar bile para kazandırıyor. Düşünsene adama desemki tüpraş dipte bankalar dipte gel hisse alalım sana desem ve alsaydık bugün herhalde beni sopayla kovalardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Altin artinca soyle bir problem dogdu. Gecmiste ese dosta dugunlerde taktigimiz altinlar benim dugun olursa bundan sonra ayni sekilde gelecek mi yoksa tenzilatli mi gelecek?😂

8. Yurtdışı borsalar asla düşmüyor, hiç satıcı yok. Dax çıldırttı beni kaç gündür.
    Yurtdışından yüz bulan bist de kuyruğu dik tutuyor.

Sayfa 750/1006 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •