Sayfa 752/1019 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: Viop XLV

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ve yine benim gördüğüm epey epey bir uluslararası para trafiğinin içindeyiz.
    Tayyip araplar iranlılar şimdi rusya yı da işin içine kattı..Libyasından türki cumhuriyetlere azarbeycana KKTC ye kadar bir para girdi çıktısı var..
    Bizden gidiyor oralarda dolara/altına döndürülüyor içeri sokuluyor bozdurup hisse tahvil oradan hop altın falan..
    Bir giriş çıkışlar var..
    Bunun içine kaydi olmayan (net hata noksan değil) ve hatta kara parayı da sokabiliriz..
    gundi bazen öyle bi cümle kuruyon ki, yok para trafiği yok uluslararası

* hatırlarsan eskiden 140 milyar dolar sıcak para vardı- hisse, tahvil toplamı.. kaldı mı bi şey? işte 15-20 falan gibi bi hisse kaldı, onu da satmaya devam, tahvil sıfır
    * londra swap piyasasında 60 milyar dolar bakiye vardı, şimdi sıfır
    * eskiden worldbank, ebrd, iif falan kredi açardı, şimdi sıfır
    * eskiden batılılar gelip şirket/banka falan satın alırdı, şimdi satıyor sadece
    * şirketler kesiminin dış borç bakiyesi 250 milyar dolara vurmuştu, şimdi yarısı
    * sadece bankaların aldığı sendikasyon kredileri kaldı, o da yarısı

yani batılılar ne var ne yok sattılar, çıktılar, en küçük bi para girişi olamasın diye ellerinden geleni ardına koymuyorlar, muazzam bi finansal ablukaya almışlar memleketi, yok para trafiği, yok bu suudlar niye 5 milyar para soktular falan.. can sıkıcı

2. Bozkurt pala diyor ki onun anektarını donunu şortunu alırım incir yapılan ile meydanda gezdiririm diyor

3. Şeytanın aklında olmayan şeyler bunların aklında. Bunlar aldıkları hisseleri ne kadar sürede satacak yoksa bu alınan hisseler devletin mi kalacak.

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    gundi bazen öyle bi cümle kuruyon ki, yok para trafiği yok uluslararası

* hatırlarsan eskiden 140 milyar dolar sıcak para vardı- hisse, tahvil toplamı.. kaldı mı bi şey? işte 15-20 falan gibi bi hisse kaldı, onu da satmaya devam, tahvil sıfır
    * londra swap piyasasında 60 milyar dolar bakiye vardı, şimdi sıfır
    * eskiden worldbank, ebrd, iif falan kredi açardı, şimdi sıfır
    * eskiden batılılar gelip şirket/banka falan satın alırdı, şimdi satıyor sadece
    * şirketler kesiminin dış borç bakiyesi 250 milyar dolara vurmuştu, şimdi yarısı
    * sadece bankaların aldığı sendikasyon kredileri kaldı, o da yarısı

yani batılılar ne var ne yok sattılar, çıktılar, en küçük bi para girişi olamasın diye ellerinden geleni ardına koymuyorlar, muazzam bi finansal ablukaya almışlar memleketi, yok para trafiği, yok bu suudlar niye 5 milyar para soktular falan.. can sıkıcı
    Takmışsın bi londra..
    Ne londrası..
    128 Milyar dolar sence piyasa da satıldı falan demi?
    Öyylece..
    Çarçur edildi..
    Ve 3 senedir eksi 50 milyar dolarla maşallah bir şekilde de gidiliyor..
    S.Peker in videolarını falan da mı izlemedin..
    Resmi açıklanan net hata noksan 23 Milyar..Bu normal yollarda girip de kendinin belli edilmesini istemeyen para..
    Bi o kadar da anormal yollardan girip de girişinin gözükmesini istemeyen var ..emin ol..

Kara liste gri liste lafları dolanıyor..? Sence neden?
    Bıyıklı AKP oligarkının yurtdışında park etmiş parası falan?

Rusya Suudi arabistan ...?

Londra falan çoktan bitti.K.Kemal.

Aç gözünü yeğenim aç..
    Bak parite 0.95 e düşüyor 1.03 e çıkıyor dolar hep sabit..
    Oynayan bir euro..
    Neden sence?

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    kozaa +6
    kozal +8

sırf ben onu taşıyorum diye, kozaa tahtasına baskı kuruyor sherefsizler
    Yazdığınla alakası yok bedelsiz gelecek.

6. Seçimlerden önce bu kozalaklar çözümlenir bence. yoksa geçmiş işlemleri incelenmeye başlar iş çok uzar.

Ahlatçı vs biz talibiz diyordu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. Karakemal de hikaye bol ekonomi anlamında çünkü savunduğu sistem öyle düşünmesini istiyor onlar bu düşüncemizi dışarıyada böyle gösterin diyor neymiş finansal abluka varmış sağla adamlara GÜVEN aç swapları , tezgahın arkasından kalk piaysadaki oyuncular karar versin ama yok .Bak sudilerden para neden geldi SEÇİM için ,
    brüt rezervi yüksek göstermeye, baz etkisiyle enflasyonu düşüşte göstermek için , düşük faizle tüketimi artırıp ekonomiyi büyüyor göstermeye çalışmak için 5 milyar dolar aldın diğer aldıkların gibi.
    bak bunların faturası hükümet giderse yeni gelen hükümete ve bize kalacak olan borçlar , diyorki sistem ben seçime giriyorum ne yaparsam 2 türlü kazanacam diyor bu kurdukları düzeneğe inanıpta oy verilirse seçimi kazanacam , ha inanamazlarsa seçimi kaybetsemde gelen iktidara kocaman delik bırakıcam muhalefet koltuğundan eleştirmem rahat olucak seçim istemem rahat olucak deyip oyunlar kuruluyor ..
    sende ozaman geldiğinde bize bunları anlatıcan
    FORMASYON AVCISI -53

Geçen İstanbul İTO seçimleri oldu..
    Koşa koşa gittiler
    Gösterilen hedefi seçtiler..
    Esnaf mesnaf sözde ağlıyor..
    Rövanşist bir durum söz konusu..
    Kahramanlarını öyle ekonomi kötü diye indiremezsin...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 752/1019 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •