Sayfa 753/835 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803 ... SonSon
Arama sonucu : 6679 madde; 6,017 - 6,024 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Genel kurula bugün katıldım, ilk olarak gerçekten çok doyurucu geçtiğini söyleyebilirim zira sorulan bütün sorulara içtenlikle cevap verildi diyebilirim. Bu konuda hem behiç bey, hem beril hanım gerçekten hem samimiyet noktasında hemde işlerine olan hakimiyet noktasında çok başka seviyedeler. Çok fazlagelişme olduğu için maddeler halinde özetlemeye çalışacağım. Birde tahmin edersinizki gelişmelerin büyük kısmı europower tarafında.

-Yatırımcı sunumu konusunda bir komite kurduklarını ve yeni gelişmeleri faaliyet raporlarında daha detaylı yapacakları bilgisini verdiler.

-Sunjunior için 3 farklı prototip seri üretime hazır durumda, ürün görselleri ile ilgili mini bir sunum yaptılar ve ağustos sonuna kadar türkiye ve kıbrıs için büyük bir beyaz eşya firması ile dağıtıcı firmanın kim olacağını açıklayacaklarını söylediler.

...

Unuttuklarım elbette vardır fakat temel olarak böyleydi diyebilirim. Yazmadıklarımdan merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz, biliyorsam cevaplarım.
    Selamlar Emre Bey, paylaştığınız bilgiler için teşekkürler,

Uzunca bir süredir Sunjunior için büyük bir beyaz eşya firması ile görüşüldüğü ve anlaşma aşamasında olduğu belirtilmişti ancak bir türlü açıklanmadı. En son Arçelik tarafından güneş paneli yatırımı açıklaması sonrası konu biraz dikkatimi çekti GESAN yatırımcısı olarak. Sanki önce panel yatırımını açıklayıp, üstüne birde müstakil elektrik üretim depolama için sunjunior açıklamak şık olur gibi geldi. O sebeple satış kanalı için anlaşılan firmanın sanki Arçelik olacağı kanısı oluştu bende.

Tabi bu tamamen benim tahminimdir. Yanlış olma ihtimali oldukça yüksektir. (Yatırım tavsiyesi gibi yanlış anlaşılma da olmasın lütfen not olarak düşeyim.)

Selamlar herkese,

2. Bu kap neyin nesidir şimdi. Zaten temettü vermeyeceğini açıklamıştı. Hisseyi düşürmeye mi çabalıyorlar?

3. Ne olur Sunjunior için anlaştığımız beyaz eşya firması " Siemens " desinler. 😀😀
    Almanya'daki yatırımlarını da düşünerek böyle demek istedim. Siz beni yanlış anlamayın, yatırım tavsiyesi değildir. 🙂

4. Arçeliğin güneş paneli üretiminin açıklanmasının hisseyi nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz?
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Arçeliğin güneş paneli üretiminin açıklanmasının hisseyi nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz?
    Peak PV istirakini direkt etkiliyor. Peak PV Europwer'in istiraki %60 oraninda, GESAN'in payi net oarak %33. Ki Peak PV daha cok yeni uretime gecti. Yani GESAN icin cok dusuk olcekte etkisi olur, ihmal edilebilir duzeyde.

Bir de su asamada gunes paneli talebinin cok yuksek oldugu gercegini de dikkate almak lazim. Yani piyasa hepimize yeter. Tabii ilerde ne noktaya ilerleyecemizi bilemeyiz.

Ancak sunuda dikkate alin GESAN'in ana gelir kaynagi servis saglayicilik, sonucta yenilenebilir enerji cozumlerini bir paket halinde sunmak ve tedarik isini entegre sirket yapisi icinde Europower uzerinden halletmek. Peak PV burada gunes paneli ureticisi ve rekabetin artisi GESAN'in marjini dikkate deger olcude degistirmez. 4,5 yil sonrasi piyasa iyice konsolide oldugu zaman belki etkileme durumu olabilir.

Yukarda yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.

6. Sayın cumbaba teşekkür ederim.

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Şirketimiz, ENERJİSA' ya bağlı dağıtım şirketlerinden (Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ve AYEDAŞ) 11/07/2023 tarihinde imzalanacak 3(üç sözleşme) için davet almıştır. ‘'REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYON SİSTEMLERİ PROJESİ İŞİ'' konulu sözleşmelerin toplam bedeli vergiler hariç 15.901.000, -USD'dir. (Onbeşmilyondokuzyüzbirbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile sözleşmelerin toplam bedeli 415.016.100, -TL'dir.)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Hele şükür uzun zamnadır göremiyoduk bu işleri.

8. Astor iki günde dört ayrı KAP attı ve toplam bedeli esan'ın şimdiki KAP'ındaki kadar ya var ya yoktu. Ve iki gün tavan gitti resmen!
    Vallahi pes billahi pes!
    İnanin bence Gesan'ın KAP'ına verilen piyasa tepkisi normal. İşini iyi yaptığına ve hala yüksek montanlı iş yaptığına dair bir bilgilendirme ancak bu kadar prim yapmalı zaten hissede.
    Benim tepkim Gesan'a değil. Tepkim Astor ve digerlerinin zaten firmanin rutin siparislerini aktardigi hem de düşük hacimli işlerin bildiriminin neredeyse hisseyi birkac gün uçurmasına! Madem piyasa böyle tepki veriyor bu rutin iş alımlarına. E bizim bu denli hacimli bir işe bırakın aynısını yarısı kadar bile tepki vermiyor! Vallahi anlamadim gitti.
    Ama olsun. İyi gidiyoruz. Daha da iyi olacağız insallah.

Sayfa 753/835 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •