Sayfa 758/1001 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    ''kul hakkııııı kul hakkıııı'' diye bağıran ama hırsızın arkasından ayrılınmayan bir ülkede bence usd isterse 10 tl olsun..
    kimin umurunda..
    benimde umurumda değil.
    en az 10 tl olsun
    yakışır..
    önce 2019 sonu 7.5TL olsunda sonrasına bakacağız.

2.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Yapacaklar yapacaklar
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Keşke daha önceleri dolar 7.5 olsa idi..el parasıyla semirip aşağıdaki risklere maruz kalmasaydık hiç değilse..Taner Berksoy'dan:

Dün açıklanan Kasım 2017 itibariyle ödemeler dengesi verileri iki noktada alarm zillerinin çalmaya başladığını gösteriyor. Zillerden bir tanesi cari açıkta birkaç ay önce başlayan tırmanma eğiliminin hızlandığına işaret ediyor. 2016 yılının ocak-kasım döneminde 28.6 milyar dolar düzeyinde olan cari açığın 2017 yılının aynı döneminde 39.4 milyar dolara yükselmiş olması hızlanmanın dozunu gösteriyor. Açığın finansmanında borçlanmanın ağırlığının artıyor olması da alarm işareti veren ikinci nokta. Kasım ayında 4.2 milyar dolar olan cari açığın finansmanı için rezervlerden 3.9 milyar dolar kullanılmış olması bu kapının açılmış olduğuna işaret ediyor. Tek bir ayın açık finansmanı için cepten bu büyüklükte dövizin çıkmış olması mutlaka dikkate alınması gereken bir olumsuzluktur diye düşünüyorum. Bu itibarı törpüler, riske tavan yaptırır, risk algısını bozar. Tarih bize bu tür gelişmelerin ekonomiyi iyi bir noktaya götürmeyi zorlaştırdığını öğretiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Keşke daha önceleri dolar 7.5 olsa idi..el parasıyla semirip aşağıdaki risklere maruz kalmasaydık hiç değilse..Taner Berksoy'dan:
    2003 ten beri dolar enflasyon kadar kontrollü deval yapılsaydı çoktan o seviyeye gelirdi,bu kadar borcumuz ve yozlaşma olmazdı. şimdi her türlü artacak ve büyük yıkıma yol açacak. cari açığı arttıran KGF belası,çünkü bu paranın bir kısmı ithalata gidiyor. lüks tüketim araba yat kat vs.

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    çok çok aşırı şeyler olmazsa o mümkün değil. bitcoindeki gibi çarpılma dikkat et çok heyecanlı olmaya gelmez bu işler.

burada çok dolar yatırımcısı var gördüğüm kadarıyla herkes kendi spekulasyonunun mahkumudur. herkesin beklentisi farklı olabilir,i benim için sıkıntı yok. kimsenin neye yatırım yapacağına karışacak da değilim. ama pozitif/negatif şeyleri asla doğru gözle izlemekten uzaklaşmayın benden size tavsiye. fena batarsınız sonra hele fx batakhanesinde falan takılıyorsanız...

6.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    çok çok aşırı şeyler olmazsa o mümkün değil. bitcoindeki gibi çarpılma dikkat et çok heyecanlı olmaya gelmez bu işler.

burada çok dolar yatırımcısı var gördüğüm kadarıyla herkes kendi spekulasyonunun mahkumudur. herkesin beklentisi farklı olabilir,i benim için sıkıntı yok. kimsenin neye yatırım yapacağına karışacak da değilim. ama pozitif/negatif şeyleri asla doğru gözle izlemekten uzaklaşmayın benden size tavsiye. fena batarsınız sonra hele fx batakhanesinde falan takılıyorsanız...
    ben bankacıyım fx le işim olmaz. sağlam veri kaynağım var, "mümkün değil" bu çok iddialı bir laf. bir zamanlar 2 seviyesi bile imkansızdı, TR bu kafayla daha çokk deval yiyecek.önce bu beyinsiz yapının içine biraz akıl koymak gerekiyor. koyabilen koysun.

7.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku

Her mesajınız çok iğneli ve çok tepeden..
    Dikkat ettim hiç normal bir yazınız yok sürekli bir aşağılama akıl verme havasında ...
    Sn.Power Pc'nin bitcoinde çarpılıp zarar ettiğini söyleyecek kadarda temelsiz laf ola beri gele sözler..
    Ortakmısınız ? nereden biliyorsunuz çarpıldığını ?
    Belki kar realizasyonu yaptı ve şuan içerde olan parası sadece kar kalan kısmı belki komple bozdurdu kim bilir..
    Velev ki zarar etti çarpıldı..
    Bu nasıl bir keyif alma anlayışı ..

8.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Her mesajınız çok iğneli ve çok tepeden..
    Dikkat ettim hiç normal bir yazınız yok sürekli bir aşağılama akıl verme havasında ...
    Sn.Power Pc'nin bitcoinde çarpılıp zarar ettiğini söyleyecek kadarda temelsiz laf ola beri gele sözler..
    Ortakmısınız ? nereden biliyorsunuz çarpıldığını ?
    Belki kar realizasyonu yaptı ve şuan içerde olan parası sadece kar kalan kısmı belki komple bozdurdu kim bilir..
    Velev ki zarar etti çarpıldı..
    Bu nasıl bir keyif alma anlayışı ..

sizler belli çok heyecanlı toy 3-5 kişisiniz böyle aklının ayarı olmadan aldığı şeyi deli dana gibi bir oraya bir buraya koşup pohpohlayan tiplere oldum olalı ayar olurum, ben gayet normal yazdım kendisi bitcoin almayanı vsleri çağdışı akılısız olmakla aynı anlama gelen kelimelerle eleştiriyordu şimdi de aynı şeyi döviz için yapmış baktım.

istediğimi yazmakta özgürüm hakaret falan yok. banka veznedarının memurun aklıyla hareket etmeyecek kadar döviz altın borsa uzun süreli yatırımcısıyım. merak etme ben de coin aldım sattım yine satarım. git bitcoin 3500-3900 civarlarındayken ne yazdığımı oku ya da moruk amcana sor.

Sayfa 758/1001 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •