Onemli Gunler Banner
Sayfa 76/1000 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. 1-Yeni USD alımları için geçerli
    2-100K üstü alımlar için geçerli (99K için bir kısıtlama yok)
    3-Herkesi VIOP a yönlendirmek istiyorlar(%0,1 vergi+bu gelişme)
    4-Hepimize kabaran bişey var

2. Kasi gozu saglamken

Viob a girmeyin vob dolar les otesi bir piyasa
    Birkac ahmak ezbere vadeli mantigi faiz var sacmalamasi yapar yapiyor inanmayin
    Tam bir para tuzagi dolar tl vobu

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    1.seviye sermaye kontrollerinin son önlemleri, bundan sonra bir önlem gelirse bu 2. seviye kontrollerin ilk kademeleri olur.
    Aynı fikirdeyim.Önemli olan tutarı değil,serbest piyasa ekonomisi içinde 'Bir çeşit sermaye kontrolu' getirilmesi.Şartlara göre bugün 100 bin dolar olur,yarın 100 dolar'a indirilir.Önemli olan böyle bir kararın alınması,artık 'yeni bir faza geçiş yaptık' desek yanlış bir yorum olmaz.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Aynı fikirdeyim.Önemli olan tutarı değil,serbest piyasa ekonomisi içinde 'Bir çeşit sermaye kontrolu' getirilmesi.Şartlara göre bugün 100 bin dolar olur,yarın 100 dolar'a indirilir.Önemli olan böyle bir kararın alınması,artık 'yeni bir faza geçiş yaptık' desek yanlış bir yorum olmaz.
    Beklenen küresel kriz başladığında bu limit indirilerek sadece bizde değil, birçok ülkede uygulanmak zorunda kalacak. En son Yunanistan'da provasını yaptılar.

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    2. seviye sermaye kontrol kademesinde alım vergisi %0.3-%0.5 arası olabilir.Günlük çekim limiti azaltılabilir.

3. ve 4. seviye kontrolleri 2. seviyeye geçilmesi durumunda tahmin etmekte fayda var. Şu an için 3. ve 4. seviye için bir tahmin yapmak erken ve gereksiz olabilir.

Faiz artışına karar verirlerse 2. seviye kontrollere gerek kalmayabilir.

Bugün likidite açığı da nispeten yüksekti. Merkez bankası bir karar vermeli ya miktarsal olarak ya da faiz ile müdahale etmeli. Miktarsal müdahale bankalar ile işbirliği yaparak mümkün.
    Faiz müdahalesini tek başına yapabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Bu formülde 100k altı bir işlemde alıcı ayrı ayrı bankada 90k'lık ani alım satım yapamaz mı.
    Bunun denetlemesi var mı?

90kx15 gibi bir mevla mesela.
    ....

7.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Bu formülde 100k altı bir işlemde alıcı ayrı ayrı bankada 90k'lık ani alım satım yapamaz mı.
    Bunun denetlemesi var mı?

90kx15 gibi bir mevla mesela.
    Sorun bu tür detaylar değil. Ne mesaj vermek istendiğini piyasa anladı. Sorun bu ve piyasanın buna vereceği tepki.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. 5.30 dan beri dolar longluyorum kurus kazanamiyorum
    Surekli makasdan yiyor swap a denk geldik
    Kamu satisi fln di derken hic kazanamamisim ki haftalardir longluyorum
    Hala vadeli mantigi martavali okuyorlar
    Spot 5.30 lar catir catir karda kar almaya kiyamiyorum
    13 kurus makasi 20 gunde eritip eksi makas yapiyor birde
    Oynamayin oynatmayin dolar vob

Sayfa 76/1000 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları