Sayfa 76/142 İlkİlk ... 2666747576777886126 ... SonSon
Arama sonucu : 1134 madde; 601 - 608 arası.

Konu: ALBRK - Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Tamam ne güzel işte sen buralarda vakit kaybetme SKBNK al o zaman. Ne güzel di mi dinimizde zorlama yok.
    Sana mutlu eden yalanlar lazım anlaşılan. Ben sadece durum tespiti yaptım.

2.  Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    Sana mutlu eden yalanlar lazım anlaşılan. Ben sadece durum tespiti yaptım.
    SKBNK alacağına git ISCTR al o zaman al sana durum tespitinin ağababası.Hiç olmazsa lig aynı olsun bari.

Bir katılım bankası ile normal banka kıyaslamak nedir?

Git gir oku bakalım topiğini bu GYO ben bir helalinden biliyorum 5 senedir halka arz ediliyor.Demek ki orada da birileri birilerini mutlu etmiş.

Sen git orada mutlu ol karışan yok.Burada da amme hizmeti yapıyorsun sanırım.Bunun yerine kazancından git zekat ver sadaka ver bizi de yorma burada...

Ben kutuma gidicem.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    SKBNK alacağına git ISCTR al o zaman al sana durum tespitinin ağababası.Hiç olmazsa lig aynı olsun bari.

Bir katılım bankası ile normal banka kıyaslamak nedir?

Git gir oku bakalım topiğini bu GYO ben bir helalinden biliyorum 5 senedir halka arz ediliyor.Demek ki orada da birileri birilerini mutlu etmiş.

Sen git orada mutlu ol karışan yok.Burada da amme hizmeti yapıyorsun sanırım.Bunun yerine kazancından git zekat ver sadaka ver bizi de yorma burada...

Ben kutuma gidicem.

yorma kendini be dostum

ben banka hıssesi alan birisi olsam işbankası alırım , iştirakleri yeter

şekerbank 1 lıralardaya ona göre ucuz olan hisse o

bilançoyu inceledim yapmadıkları fırıldak kalmamış , çalışmam devam ediyor akşama gördüklerimi yazarım

5. 10 günde tl bazlı aynı kaldık dolar bazlı %10 eridik. Tam eşşek çıktı bu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Kap geldi albrk.be birincil piyasada satılan 38.5 milyon lotun yuzde 5 den fazlasını alanlar paylaşıldı. Arif coşkun var murat güler a1 capital menkul değerler var bi yabanci uyruklu kişi var muhtemelen arap

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

7. KAP: ZRY [ALBRK ] ZİRAAT YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Halka Arz İşlemlerinde Sermaye Piyasası Aracının %5'inden Fazlasını Satın Alanlara İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1030872
    Dosyalar:

Halka Arz İşlemlerinde Sermaye Piyasası Aracının %5'inden Fazlasını Satın Alanlara İlişkin Bildirim 2022-05-17
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Açıklamalar
    Açıklama Albaraka Türk Katılım
    Bankası A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin tamamı nakden
    olmak üzere 1.350.000.000 TL'den 2.500.000.000 TL'ye artırılması
    kapsamında ihraç edilen 1.150.000.000 TL nominal değerli payların
    yeni pay alma haklarının kullanımı sonrası kalan ve Borsa İstanbul
    A.Ş. Birincil Piyasa'da satışa sunulan 38.628.481,357 TL nominal
    değerli payların %5'inden fazlasını alan gerçek/tüzel
    kişiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Bildirim İçeriği
    Satışa Sunulan Sermaye Piyasası Aracının %5'inden Fazlasını Alan Gerçek/Tüzel Kişiler
    Satışa Sunulan Sermaye Piyasası Aracının %5'inden Fazlasını Alan Gerçek/Tüzel Kişiler
    Liste Numarası
    Adı veya Unvanı
    7 HARUN ZEREY
    3 A1 CAPİTAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
    5 MURAT GÜLER
    8 SERKAN ÇİLİNGİR
    2 BÜLENT DURSUN
    1 SERDAR ELHÜSEYNİ
    4 İPEK ÖZKÖK AĞAN
    6 ARİF COŞKUN
    Satın Alınan Nominal Tutar (TL)
    1 8000000
    5 2500000
    3 3000000
    6 2000000
    4 2960000
    7 2000000
    2 4500000
    8 2000000
    Satışa Sunulan Sermaye Piyasası Aracının Nominal Tutarına Oranı (%)
    8 0.0518
    7 0.0518
    3 0.0777
    1 0.2071
    4 0.0766
    6 0.0518
    2 0.1165
    5 0.0647
    Faaliyet Konusu
    7 Gerçek Kişi
    3 Tüzel Kişi
    2 Gerçek Kişi
    6 Gerçek Kişi
    5 Gerçek Kişi
    4 Gerçek Kişi
    8 Gerçek Kişi
    1 Gerçek Kişi
    Faaliyet Gösterdiği Ülke
    7 Türkiye
    6 Türkiye
    8 Türkiye
    3 Türkiye
    2 Türkiye
    4 Türkiye
    1 Türkiye
    5 Türkiye
    Sermaye Piyasası Aracının Alım Amacı
    8 Kendi Nam ve Hesabına
    3 Kendi Nam ve Hesabına
    5 Kendi Nam ve Hesabına
    6 Kendi Nam ve Hesabına
    4 Kendi Nam ve Hesabına
    1 Kendi Nam ve Hesabına
    7 Kendi Nam ve Hesabına
    2 Kendi Nam ve Hesabına
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Albaraka Türk/Temsah: "2022 yılının Albaraka Türk için önemli bir büyüme yılı olacağını öngörüyoruz"

Albaraka Türk'ün 2022 ilk çeyrek dönem net kârı, 2021'in aynı dönemine göre yüzde 251 artarak 194,3 milyon TL oldu.

Albaraka Türk, ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Albaraka Türk, 2022 yılı ilk çeyreğinde 2021 yıl sonuna göre toplam aktiflerini yüzde 8 artırarak 118 milyar TL'ye çıkardı. Toplanan fon tutarını 99 milyar TL'ye yükselten banka, bu başlıkta da yüzde 8 büyüme gerçekleştirdi. Yıl sonunda 4,6 milyar TL olan toplam öz kaynaklar ise ilk çeyrek sonunda 4,8 milyar TL'ye çıktı. 2022 ilk çeyrek itibarıyla toplam kredi büyüklüğü 65,5 milyar TL'ye ulaşırken, bu tutar, 2021 yılı sonunda 60 milyar liraydı.Albaraka Türk, ödenmiş sermayesini yaklaşık yüzde 85 artırarak 1 milyar 350 milyon TL'den 2 milyar 500 milyon TL'ye yükseltti.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığı ile gerçekleştirilen işlemde bankaya nakit sermaye girişi tamamlanmış olup, tescil işlemlerinin ardından süreç sona ermiş olacak. Söz konusu işlemin bankanın sermaye yeterlilik oranlarına, yıl sonuna kıyasla yaklaşık yüzde 2,7 oranında pozitif katkı sağlayacağı öngörülüyor.

Öte yandan artırılan sermaye ile bankanın sağladığı kaynağın 2022 yılının ikinci çeyreğinde hem bankanın öz kaynaklarını daha da güçlendireceği hem de karlılığa olumlu katkıda bulunacağı değerlendiriliyor.

- "2022 yılının Albaraka Türk için önemli bir büyüme yılı olacağını öngörüyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi Malek Temsah, 2022 yılına iyi bir başlangıç yaptıklarını ve Türkiye'de 37 yılı aşan tecrübeyle katılım bankacılığının öncü kuruluşu olarak sağlıklı bir büyüme grafiği sergilediklerini belirtti.

Albaraka Türk olarak verimli geçirdikleri bu dönemi yüzde 251 artış gösteren kâr oranıyla tamamladıklarını ifade eden Temsah, "Yalnızca kâr oranlarımızda değil aktiflerimizde, toplanan fonlarımızda, kullandırdığımız fonlarda ve öz kaynaklarımızda da önemli rakamlara ulaştık. 2022 yılının ilk çeyreğinde 118 milyar TL'lik toplam aktife, toplanan fonlarımızda ise 99 milyar TL'ye eriştik. Toplam öz kaynaklarımız da 4,8 milyar TL olarak gerçekleşti. 2022 yılının Albaraka Türk için önemli bir büyüme yılı olacağını öngörüyoruz." açıklamasında bulundu.

Temsah, bedelli sermaye artışına ilişkin ise şu değerlendirmelerde buludnu:

"Tamamı nakden karşılanmak üzere gerçekleştirdiğimiz bedelli sermaye artışıyla mevcut finansal yapımızı daha da kuvvetlendirmeyi, önümüzdeki dönemlerde büyüme için ilave kapasite yaratmayı ve sürdürülebilir karlılığımızın devamlılığını sağlamayı hedefliyoruz. Sermaye yeterlilik oranlarımız daha da güçlenerek rekabet avantajlarını artıracak. Önümüzdeki dönemde büyüme stratejilerimiz doğrultusunda uzun vadeli sürdürülebilir karlılığın devamını hedefliyoruz. Dolayısıyla gerçekleştirilmiş olan bu işlemin Bankamızın tüm paydaşlarına olumlu yansımaları olacaktır. Küresel piyasalardaki belirsizlik ortamına rağmen başarılı bir şekilde tamamladığımız işlem, hissedarlarımızın Bankamıza ve ülke ekonomisine duyduğu güvenin net bir yansıması olmuştur. Bu vesileyle Borsa İstanbul'da halka açık ilk ve tek katılım bankası olan Albaraka Türk adına kurulduğu günden bugüne kadar bize güvenlerini eksik etmeyen tüm hissedarlarımıza teşekkür ediyorum."

Verilen bilgiye göre, Albaraka Türk Katılım Bankası AŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı dün genel müdürlük binasında gerçekleştirildi. Toplantıda Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi Malek Temsah tarafından 2021 faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme sunumu yapıldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Sayfa 76/142 İlkİlk ... 2666747576777886126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •