Sayfa 76/804 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 6432 madde; 601 - 608 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by bsayfam Yazıyı Oku
    @ poem hocam, teşekkürler cevap için.
    kompozit başlı başına bir sektör bunun için illa kords olacak diye bir şey yok, bence tüm diğer kağıtlar da bu imalata sahip çıkıp satış yapabilir. mesela şu beton liflerini çimsa - akçansa satabilir, inşaat malzemesi hesabına pazarlayabilirler, hazır da bilenen markaları var daha çok dikkat çekebilir hatta, (çimsa yada akçansa markasıyla yapı market raflarında olduğunu düşünün)
    Buradaki üretim ve satış tabii ki diğer şirketler tarafından da yapılabilir ancak bunun için makine parkuru ve ek yatırımlar gerekecektir. Bunun yerine ürünlerini geliştirirken Kordsa'dan fiber veya kompozit materyalleri alıp ürün geliştirmeleri daha makul olmaz mı?

Kordsa burada B2B iş yapıyor. Yani tüketiciye ulaşacak son ürünü üretenlere hammadde sağlıyor. Çimsa eğer daha güçlü beton geliştirecekse Kordsa'dan pekala fiberleri alabilir. Ürünlerinin içinde Hammadde olarak kullanabilir. Kordsa, Brisa'ya aynı şekilde geliştirdiği güçlendirme malzemelerini satıyor. Brisa kendi üretiminde kullanıyor sonuçta bunu başka bir şekilde paket yapıp satmıyor değil mi? Kompozit'te de aynı şey olacaktır. Burada geliştirilen ürünü Kordsa patentini alıyor. İleride bağlantılı veya bağlantısız müşterilerine satacak.

Lütfen aşağıdaki linkten son patent alınan ürünleri takip ediniz. Bunlar tescillenmiş buluşlar... Herkes alıp kullanamaz. Ortak bir şey yapılır o zaman tabii ki kullanılır ama "Ben PoemSA şirketiyim ver kardeşim ordan prepreg'i kullanacağım satacağım." diyemem.

https://www.google.com.tr/patents/WO...dLA_cQ6AEIJjAA

Her ne kadar bunlar aynı Holding çatısı altında olsa da hepsinin ayrı ayrı hedefleri ve bütçeleri var. "Kordsa geliştirsin üretsin, Çimsa satsın.." böyle bir şeye kimse müsaade etmez.

%5 konusuna katılıyorum ancak en fazla Ar-Ge yatırımı yapanın Kordsa olduğunu düşünürsek bence böyle bir Ar-Ge merkezine kaynak aktarılmalı.

Yakın zamanda şahlanacağını düşünerek ortak olanlar biraz bunalacaktır. Ama yıllar içinde kazancın tatmin edici olacağını düşünerek ben yatırım yaptım. Kimseye de tavsiye etmem.

2. *ünlü&co, kordsa için tavsiyesini 'tut'tan 'al'a yükseltti, hedef fiyatını 8,70 tl'den 8,50 tl'ye indirdi
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

3.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    *ünlü&co, kordsa için tavsiyesini 'tut'tan 'al'a yükseltti, hedef fiyatını 8,70 tl'den 8,50 tl'ye indirdi
    Kacinnnnn.. kelebektede 5.50 hedef verdi. Sonra kendileri mali bosaltti... ne zaman mi ? 1 ay once 4.40 dan 3.40 caktilar.. bilginize..ytd

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by тупой Yazıyı Oku
    Kacinnnnn.. kelebektede 5.50 hedef verdi. Sonra kendileri mali bosaltti... ne zaman mi ? 1 ay once 4.40 dan 3.40 caktilar.. bilginize..ytd

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru tesbit katılıyorum..
    Satmayada başladılar !!

5. Kanımca; şirketlerin bugünkü rasyoları ve gelecek beklentilerine dayalı muhtemel rasyolar yanında görünen, üç beş kurumun muallak niyetlerine bağlı havada fiyat hedefleri, rasyonel olmak kaydı ile kişisel ve uzunca vadeli yatırım kararlarını dramatik şekilde etkilememeli..

6. yine merrill satmış, ne yapmaya çalışıyor fikri olan var mı neden kaçar gibi her gün tonla mal satıyorlar?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,448
    30.12.2016 - 17.11.2017 arasondaki yabancı oranı sadece %2.39 azalmış.......
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 76/804 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •