Sayfa 761/1000 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Kendine kendine cevap veren insan
    Ahahahahaahahahaha buna çok güldüm.
    Aslan parçası rüya mı görüyorsun?
    Gördün diyelim rüyanda zencinin işi ne?
    Töbe töbe.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

2.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ayni ben...yapilacak birsey yok cikis emri vermediyseniz yarinki bist acilisini gozlemleyin derim
    Ama en ufak olumsuz haberde dunku hareketi yapma ihtimali yuksek
    1/3 satış verdim de bugün az bir şey çıkacaktır, yarın sabah bist yine artı olursa kalanı da vereyim o zaman, eksi olursa da bekleyeceğiz mecburen ama elimde yeterince ppf var düştükçe alım da yapabilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Elbet te fonda da para kazanılır fakat dünkü gibi sert düşüşlerde müdahale etme şansın olmuyor.O yüzden ben direk hisse senedi alıp satmayı tercih ediyorum genelde.Fondaki t2 olayı elini kolunu bağlıyor insanım.Bes fonlarımın neredeyse yarısı hisse fonlarda zaten.BES'teki hisse fonlar düşse de sıkıntı vermiyor.Zaten uzun vadeli bir plan...
    bu konu kişiden kişiye değişir. anlık takip yapıp grafik okuyabilen ve buna göre öngörü yapma işini çözen bir kişi için fon almak, tabirimi mazur görün aptallık dahi olabilir. amaaaa, benim gibi bu işleri yönetemeyen, özellikle de piskolojiyi, heyecan meyecan yapıp panik işlem yapan ve de doğru hisseyi de seçemeyen kişiler için yatırım fonu, olmazsa olmazdır. daha önce de yazdım, bist yüzün bu gün itibarıyla yıllık getirisi kabaca yüzde eksi 3. ama aselsan ve thy'nin yine kabaca eksi yüzde 38. ve bu şekilde sözde büyük, ama borsa performansında karınca kadar küçük olan bu tür hisseleri alıp ta yıllardır zararını kurtarmayı bekleyen var. bu bekleyiş sırasındaki enflasyon kaybını falan hiç söylemiyorum. yatırım yapayım derken içler acısı bir durum ortaya çıkıyor. lanet olsun böyle borsaya da böyle sisteme de diye insanlar ah ediyorlar. bu yüzden herkes kendi kararını kendisi vermeli. son bir örnekle bitireyim, ben görme engelliyim. sokağa mutlaka ama mutlaka bastonla çıkmak zorundayım. aksi taktirde bir adım atamam. bastonu sağ adımımı attığımda sola, sol adımımı attığımda da sağa vurarak yürümek zorundayım. aksi taktirde hiç hesapta yokken kazılan vbir çukurun içine düşüp ayağımı kırabilirim. karşıdan karşıya geçerken ise mutlaka birinden yardım almam lazım, yardım eden olmazsa da birini durdurup beni karşıya geçirmesini rica ederim. kendim geçersem büyük ihtimalle bir arabanın altında kalıp ölebilirim. ama ben böyle yürüyorum diye sizlerden birisi de aynı şekilde yürümeye kalksa adama deli derler, gözü görüyor, görme engelli gibi bastonla geziyor deyip alay ederler. onun için herkes kendi bilgi birikimi, risk seviyesi ve bu işin sitresini yönetme kabiliyetine göre tercih yapsın derim acizane. yalnız fon yatırımcısı olarak seçim yaparken en basitinden bist yüzün son bir yıllık getirisiyle fonun yıllık getirisi, ya da dünkü kara günde diğerlerine göre kendini daha az zararla koruyabilmiş olanlara göre seçim yapacağız. farklı katagorilerde de aynı formül geçerli.

4. dün bist düşüşüne fazlasıyla ayak uyduran fonlar bugün bisti geçebilecekmi.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    GPG; Dün Türkiye piyasalarında sert bir depreme sahne oldu

Bizde bundan etkilendik. Ekim getirimiz binde iki eksiye son bir aylık getirimiz yüzde 0,94 'e geriledi.

Yatırımlarımıza güveniyor piyasaların normalleşeceğini bunun da pay değere pozitif yansıyacağını düşünüyoruz
    normalde atar yapıyorlardı bu fon size göre değil diye şimdi kıstırmışlar kuyruğu çıkışlar artınca

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu konu kişiden kişiye değişir. anlık takip yapıp grafik okuyabilen ve buna göre öngörü yapma işini çözen bir kişi için fon almak, tabirimi mazur görün aptallık dahi olabilir. amaaaa, benim gibi bu işleri yönetemeyen, özellikle de piskolojiyi, heyecan meyecan yapıp panik işlem yapan ve de doğru hisseyi de seçemeyen kişiler için yatırım fonu, olmazsa olmazdır. daha önce de yazdım, bist yüzün bu gün itibarıyla yıllık getirisi kabaca yüzde eksi 3. ama aselsan ve thy'nin yine kabaca eksi yüzde 38. ve bu şekilde sözde büyük, ama borsa performansında karınca kadar küçük olan bu tür hisseleri alıp ta yıllardır zararını kurtarmayı bekleyen var. bu bekleyiş sırasındaki enflasyon kaybını falan hiç söylemiyorum. yatırım yapayım derken içler acısı bir durum ortaya çıkıyor. lanet olsun böyle borsaya da böyle sisteme de diye insanlar ah ediyorlar. bu yüzden herkes kendi kararını kendisi vermeli. son bir örnekle bitireyim, ben görme engelliyim. sokağa mutlaka ama mutlaka bastonla çıkmak zorundayım. aksi taktirde bir adım atamam. bastonu sağ adımımı attığımda sola, sol adımımı attığımda da sağa vurarak yürümek zorundayım. aksi taktirde hiç hesapta yokken kazılan vbir çukurun içine düşüp ayağımı kırabilirim. karşıdan karşıya geçerken ise mutlaka birinden yardım almam lazım, yardım eden olmazsa da birini durdurup beni karşıya geçirmesini rica ederim. kendim geçersem büyük ihtimalle bir arabanın altında kalıp ölebilirim. ama ben böyle yürüyorum diye sizlerden birisi de aynı şekilde yürümeye kalksa adama deli derler, gözü görüyor, görme engelli gibi bastonla geziyor deyip alay ederler. onun için herkes kendi bilgi birikimi, risk seviyesi ve bu işin sitresini yönetme kabiliyetine göre tercih yapsın derim acizane. yalnız fon yatırımcısı olarak seçim yaparken en basitinden bist yüzün son bir yıllık getirisiyle fonun yıllık getirisi, ya da dünkü kara günde diğerlerine göre kendini daha az zararla koruyabilmiş olanlara göre seçim yapacağız. farklı katagorilerde de aynı formül geçerli.
    Sayın hayrani,
    kesinlikle katılıyorum.direkt hisse senedi alıp satmak yani trade etmek profösyönel takip gerektirir.seneler içinde kazanılacak bir tecrübe gerektirir.teknik temel analiz le desteklenmeli..stop loss koymalı v.s..yoksa çok kötü çarpılabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    normalde atar yapıyorlardı bu fon size göre değil diye şimdi kıstırmışlar kuyruğu çıkışlar artınca
    Atar yapılanlardan biride benim

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Arkadaş lafa felan bakmaya gerek yok.
    Eksiye düşüyorsa üç gün üst üste çizip atacağım o fonu
    Üç gün üst üste eksiye düşen fon iyi yönetilmiyor demektir
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 761/1000 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •