Sayfa 762/1013 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 6,089 - 6,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Kaçak dövüşmekten bir hal olan ''dolar almak etik değilciler'' bu yazıyı sindirerek okumalı..Türk halkının bu kadar detay düşündüğünü sanmıyorum ama pek çoğu parasının yada emeklerinin eridiğini görüyor olmalı..

Mahfi Eğilmez'den:

Tablo bize yerleşik tasarruf sahiplerine en düşük reel faizi veren ekonomilerin Türkiye (yüzde 0,1) ve Endonezya (yüzde 0,4) olduğunu gösteriyor. Buna karşılık Amerikalı yatırımcılara en yüksek reel faizi yüzde 10,3 ile veren ülke Türkiye. Onu yüzde 8,6 reel faizle Brezilya izliyor.

Öte yandan Türkiye'de Dolar mevduatına yüzde 4 - 5 faiz verildiğini dikkate alırsak TL'ye geçmeye de gerek kalmadan ABD'deki faizin 3 katı faiz geliri elde etmek mümkün görünüyor.

......................

Reel faiz tablosu ve bu son grafik bize TL’nin son bir haftada niçin hızla değer kazandığını anlatıyor. Düşen risk primine karşılık rekor reel faizin varlığı, Türkiye’yi öteki rakiplerinden ayrıştırıyor ve ekonomiyi bir sıcak para cenneti konumuna getirerek yabancı fonları Türkiye’ye çekiyor. Bunun sonucunda da kurlar düşüyor.
    NOT: Sn. PowerPC'yi eleştirenler hatta özeleştiriye felan zorlıyanlar, oturup bir kez daha düşünmeli bence..ne demişler yiğidi öldür ama hakkını yeme..

http://www.mahfiegilmez.com/2017/06/...ya-baslad.html

2. Sepet kurdaki kama kırıldı ve throw back muhabbeti işte.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

3. Bu sepet kur TOBO su ve kaması dikkat ediyormusunuz bilmiyorum ne hikmetse hiçbir yerde verilmiyor, hala 3,35-3,40 vıdı vıdı hedefler raporlar dırdırdır aman dolar almayın vırvırvır elliotçu gençlik, prof ıvır zıvır tayfası 3,35-3,10 hedefler havalarda uçuşuyor mübarek.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

4. sepet kur
    tobo + kama throw back olayı işte

Bugünkü yükselişin kaynağı mini bir riskten kaçışmış:

Küresel Piyasalar: Güvenli liman varlıkları ralli yaptı, petrol dalgalandı

Uluslararası piyasalarda, artan risk olaylarıyla güvenli liman varlıkları ralli yaptı, petrol dalgalandı (13:03'te güncellendi)

Piyasalarda, eski FBI Başkanı James Comey'nin vereceği ifade, Avrupa Merkez Bankası'nın politika toplantısı ve İngiltere'de giderek belirsizleşen seçimler gibi risk olaylarıyla dolu bu haftada temkin hakim.
    Zaman ne getirir bilinmez ama ciddi bir risk oluşmazsa doların yükselmesi bana biraz zor görünüyor..en başta yabancıya şu an dünyanın en yüksek getirisini sunuyoruz..

Bundan başka önemli olarak global anlamda enflasyon aşağı bakmaya başladı..MB'larından yumuşak açıklamalar gelebilir..Sanmıyorum ama ECB tahvil alımını kısıyorum demedikten sonra ortada trilyonlarca kağıt para halazırda dolaşıyor olacak..

Yazdıklarım gönül kitabındandır..dolayısıyla YTD..

Daha önce bahsetmiştim ABD 10 yıllıklar resesyon fiyatlıyor..

Esasen kandırıldık..Trump kandırdı bizi..

Grafik Trump'ın bizi nasıl kandırdığını resmediyor..

Resesyon kapıda..

8. Doların değeri artmasa da TL nin değeri düşer sıkıntı olmaz.
    Merkezin bu yabancıya en yüksek getiriyi verme olayından dolayı rezervleri her ay sapır sapır eriyor. Hadi eskiden katardan gelen hata noksanıda vardı şimdi parayı nerden bulacaklar asıl orası önemli artık.

Sayfa 762/1013 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •