Sayfa 764/822 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814 ... SonSon
Arama sonucu : 6571 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

ikinci bir duyuru yapıldımı bilmiyorum altdaki linkte en altta Not yazan bölümde
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1113253
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by Kürşad Yazıyı Oku
    SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

ikinci bir duyuru yapıldımı bilmiyorum altdaki linkte en altta Not yazan bölümde
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1113253
    Hayır kaldırılmadı, yasak devam ediyor.

Ama..... aması var işte, gözlemleyin, araştırın

sonuca öyle varın.

Fakat hisseyi elinde bulunduran gerçek yatırımcıdan

özellikle istirham ediyorum, hissede yalan dedikodu

yayanları şirkete bildirelim, herkes duyarlı olsun.

Emeğimizi, alınterimizi, paramızı yatırdığımız hissede

kendi hakkımızı kendimiz korumalıyız. Aksi takdirde

Çakallara yem oluyoruz. Sözüm asla şirketi, hisseyi

eleştirenlere değildir. Hepimizin her türlü düşüncesi

çok değerli. Ama dedikodu yapılması manüplasyondur
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. Burası çok değerli bir forum sitesi, burada zaten

öyle şeylere izin vermezler. Sözüm X sitesinde

yapılan yalan yanlış sahte söylemler içindir

Herkese iyi hafta sonları diliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Özellikle 3 ncü ve 4 ncü çeyrek bilançoları

muhteşem olacak. İşte o zaman sasa farkını

gösterecek. Daha çok konuşacağız bu şirketi

3. ceyrekde sasa kari 5 milyar 300 milyon idi , 1. ceyrekde ise 2 bucuk milyar yapmisti , 1 . ceyrekle 3. ceyregi kiyasladigimizda ciddi bi kar ivmesi var , 4. ceyrek kari benim beklentim 5 milyardan asagi olmaz ama 6 milyar kar yazarsada hic sasirmam surpriz olmaz benim icin .. bu senenin bilanco konusunda tek sanssizligi maras depreminin olmasi , deprem yuzunden fabrika hic calismadi , kar uretmedigi gibi tamir bakim onarim is gucu masraflarindan kaynakli zarar yazdi ve bu yilin bilancosunu maalesef dusuk tuttu , 2023 yilinda 4 ceyrek bilancosu yerine sadece 3 ceyrek bilanco kari kayitlara girmis olacak , birde uzerine 700 milyon zarar yazinca 2. ceyrekde , yillik kardan da eksi 700 milyon dustu , yoksa 2023 yili icin bilanco balli kaymak olacakti ve bedelsiz verme orani % 200 un uzerinde olurdu heralde bu yil , muhtesem olurdu , gecmis yillara gore hic kiyaslanamayacak bir oran , cunku gecmis yillarda faaliyete gecen fabrikalarin 1.faz 2. faz asamalari coktan gecti ve full calisma kapasitesinde calisiyolar artik uretim miktari ne kadar fazlalasirsa satabilecegi urun miktari ve yapacagi kar oranida ona gore yukseliyor , 2024 yilinda acilacak olan fabrikalarin uretim asamasina gecip onlarda kar hanesine katki sagladiklarinda sirketin yillik kari dahada artacak , onumuzdeki yillar daha guzel gunlere gebe beyler kimse moral bozmasin

5. [QUOTE=dede_60;6672407]Her yerde şirket sürekli hisse satıyor muhabbeti almış gidiyor

Yanılmıyorsam şirket 13 aralıkta 135 milyon lot hisseyi

Takası borsa dışında gerçekleştirilecek şekilde nitelikli kurumsal

yatırımcılara sattı. satış işlemini için J.P. Morgan Securities Plc

tek uluslararası koordinatör ve tek talep toplayıcı olarak atandı

ve işlemi bu kurum gerçekleştirdi. Bu satışın ileride olası bir

yabancı ortaklığa zemin hazırlamak için olduğu konusuna

kimse değinmiyor. Biraz geniş perspektiften bakmamız lazım[/QUOTE

arkadaslar , evvelsi gun paylasmistim , sasanin yol haritasi diye, asagida yine kopyaladim gorebilirsiniz , sasa toplamda 9 farkli fabrika ve bu fabrikalarin diger tesisleri olmak uzere toplamda 16 fabrikanin acilis plani var buna ek olarakda liman ve rafineri acilisi var , sasa su anki haliyle gecen yil 10 bucuk milyar kar gostermisti , bu yilda en az o kadar kar gosterecek .... bi hayal edin ; bu planlanan fabrikalarin da acilisinin yapilmasiyla nasil bi kar hacmine ulasir ? bist te boyle bi hikayesi olan bi tane sirket yok , ve sirket halen emekleme asamasinda daha yuruyup kosma asamasina gelmedi , kismetse o gunleride goruruz ama bu kadar buyuk bi sirketin hisselerini elimizde tutuyoruz , cok degil 6 sene sonra 2030 lar geldiginde bi cok tesis sekillenmis ve faaliyette olacak , o zamanlar bu sasa sirketinin hissesini alayim deseniz imkansiz alamazsiniz , su anda herkes nasil bi hisseye sahip oldugunun farkina varirsa kimse moral bozmasin , tabiki uzun vadeciler icin bu soylediklerim gecerli , hepimiz aslinda sansli insanlariz ki bu sirketi gorme sansina sahip olduk , yasim 55 keske yasim daha genc olsaydida bu sirketten kazandigim paralari yiyebilecek bi omurum olsaydi onumde ..... gelelim asil konuya ; patronun bu kadar yatirimi yapacak fabrikalari kuracak parasi yok , pay alip satarakda bu kadar parayi temin etmesi imkansiz , tasima suyuyla degirmen donmez , donsede bi yere kadar ....bu kadar fabrika ve tesisi kurabilmesinin tek yolu var
    kendisine ortak almasi gerekiyor , bunu patronda biliyor bu yuzdende her yil bedelsiz sermaye artirimina giderek sirketin degerini her sene katliyor , amaci ortak alacaksa eger sirketin degeri ne kadar yuksek olursa satacagi payi o kadar yuksek degerden satmak , 10 liralik sirketin yarisini 5 liraya satacaksa sirketin degeri 100 liraya gelse yarisini 50 liraya satar ,basit ornekleme ile ... bu yuzdende her yil sermaye artirimina gidiyor , ve gecen sene tc nin en zengin kisisi konumuna gelmisti bu sene siralamada ise 8. sirada olmasi gerekiyor bildigim kadariyla .... bi kac sene once avrupada kurdugu bi sirket var , bu sirketin kurulus amaci ortaklik asamasinin temelini olusturabilmek icin atilan bi adimdi , o sirletin kurulus kapi geldiginde bayram ettim dedim ortaklik gerceklesecek diye ama bi kac senedir halen resmiyete dokulmedi halen umutla sahsen bekliyorum , ortaklik haberi dustugu an sirketin icinde bulundugu tum finansal sorunlarin tamami ortadan kalkmis olur onlerinde hic ama hic bi engel puruz kalmaz tum bu tesislerin acilabilmesi icin , ortaklik kapi dusmeden zaten hisse en az 3 e 4 e katlar kap dustukten sonrada zaten duyan kosarak gelecek hisseye , seyreyleyin cumbusu , hisse karaborsaya duser o zaman , gecen sene 187 lere tavan tavan araliksiz cikis yapinca kendi kendime dedim kesin ortaklik gerceklesecek bu yukselis bundan kaynakli demistim ama tutmadi o dusuncem , ama ayni oyle bi olay yasariz ortaklik kapi dustugunde , kimse tek lot satmaz ve tum hisseler karaborsaya duser ve her gun tavan gider sasa .... bu sirket icin en hayirli is sasanin ortak almasi olacak , bu sirket icinde en iyi durum ky icinde , cunku o saatten sonra boyle sasada inisli cikisli hareketleri hissede bi daha goremeyiz , patron paraya kavusacagi icin bu tur hissede indir cikar al sat olaylari olmaz ,

3 ay kadar once Avrupa Imar ve Kalkinma Bankasi ( EBRD) baskani bizzat adanaya gelip sasayi gezmisti ve bu PTA tesisinin finansmani icin jp morgan ile anlasmali olarak kredi saglamisti erdemogluna , avrupa devleri ve abd devleri sasanin farkinda , gozu kapali sasaya ortak olurlar yeterki erdemoglu ortaklik konumuna gelecek finansal duruma gelsin , patron 20 milyar dolar borclanipda bu kadar ciddi bi borcun altina girmez bu borcun faizli geri odemesi borcu dahada sisirir cunku bi sekilde bu finansmani elde etmesi lazim , bu kadar buyuk bi parayi ancak ortakla cozebilir sirketin %20-30 unu satacak baska yolu yok !!
    sadece o zaman araliginda hissede olun !! malinizi kaptirmayin derim ...bundan 5-6 yil once 5 farkli ulkeden dunya devleri ile ortaklik on-gorusmeleri yapilmisti zaten , basina yansimisti o haberler ,
    bu kadar buyuk bi vizyona sahip baska bi sirket yok tc de , sadece bunu aklinizdan cikarmayin hisse ile yasadiginiz olumsuzluklarda bunu aklinizda tutarsaniz psikolojik olarak ayakta durmanizi saglar bu,

ben bu hisse ile zengin olamayacaksam borsadan zengin olamam dusuncesindeyim
    omur yeterse temettusunu yerim !!
    hedef 2030 !! uzun vade yatirim !!

20 Milyar Dolarlık Yatırımda Yol Haritasını Belirledi Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun verdiği bilgiye göre; faz: 2023-2026 yılları arasında 1 milyon ton kapasiteli PDH ve polipropilen üretim tesisi, 2 milyon ton kapasiteli paraksilen ve aromatik üretim tesisi ve liman yapımı sağlanacak. faz: 2025-2028 yılları arasında 1 milyon ton kapasiteli PDH ve polipropilen üretim tesisi, 200 bin ton kapasiteli SAP, 100 bin ton kapasiteli 2-EH, 300 bin ton kapasiteli ACN, 1,6 milyon ton kapasiteli PTA ve 700 bin ton kapasiteli MEG üretim tesisleri kurulacak. faz: 2027-2032 yılları arasında 12 milyon ton kapasiteli rafineri tesisi ile entegrasyon tamamlanarak 2 milyon ton kapasiteli 2. faz aromatik ve paraksilen, 700 bin ton kapasiteli MEG üretim, 1 milyon ton kapasiteli polietilen ve 600 bin ton kapasiteli PVC üretim tesisleri devreye girecek.

6. ertelenmiş vergi ve teşvikler; ertelenmiş vergi ve teşviklerdir. ticari kar değildir. sasanın bu satışlarla yapabileceği max yıllık ticari net kar iyi yönetilirse 200m$. pta açıldıktan sonra 400m$. mtr elyaf bilmem ne yatırımları bitince 700m$. hepsini hesaplamıştım. bu süreçte sektör bozulmazsa üstüne 3 milyar dolarlık borcun finansal giderlerinden net kar acıklayamayacak duruma düşmezse 3 yıl sonra 8fkya düşer. bu pta da martta açılcaktı sözde.
    sasayı yeni almayı düşünenleri bir batarya firması var k ile başlıyor oraya davet ediyorum. sasayı 2023te alıp terste kalanlara allahtan sabır diliyorum. elinde düşük maliyetli bulunan evladiyelik tutan yatırımcılarına bol kazanclar diliyorum.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

7.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Hayır kaldırılmadı, yasak devam ediyor.

Ama..... aması var işte, gözlemleyin, araştırın

sonuca öyle varın.

Fakat hisseyi elinde bulunduran gerçek yatırımcıdan

özellikle istirham ediyorum, hissede yalan dedikodu

yayanları şirkete bildirelim, herkes duyarlı olsun.

Emeğimizi, alınterimizi, paramızı yatırdığımız hissede

kendi hakkımızı kendimiz korumalıyız. Aksi takdirde

Çakallara yem oluyoruz. Sözüm asla şirketi, hisseyi

eleştirenlere değildir. Hepimizin her türlü düşüncesi

çok değerli. Ama dedikodu yapılması manüplasyondur

yasak kalkmadı devam ediyorsa bilip bilmediğin konuyla insanları niye yanıltıyorsun....

manupulasyonun en büyüğünü sen yapıyorsun...

dua edin açığa satış kalkmasın açığa satış yasağı kalkarsa hisse kaç paraya düşer Allah bilir...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    yasak kalkmadı devam ediyorsa bilip bilmediğin konuyla insanları niye yanıltıyorsun....

manupulasyonun en büyüğünü sen yapıyorsun...

dua edin açığa satış kalkmasın açığa satış yasağı kalkarsa hisse kaç paraya düşer Allah bilir...
    Bilinen çok şey var da, herkes senin gibi pervasız değil

bazı şeyler uluorta yazılmıyor işte. Pek alınmışsin X teki

dedikodu mevzusuna. Hayırdır inşallah

Sayfa 764/822 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •