Sayfa 77/137 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon
Arama sonucu : 1093 madde; 609 - 616 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Fon dünde 100 bin bastı....hergun 100 bin basıyor....ons 1826 yi gördü suratına bakan yok... gümüş onsa göre eski oranla 24 olmalı...şuan 26.64....reddit gazı %10 yukarda....fon değeri 39.5 suanki 44.4....

Fon birgün 100 bin değilde 200 bin bassa panikle bir iki büyük baba çıksa burada helva dağıtırız....

Düşen fiyatla basimlari görüyoruz...

Ons 200 günlük ortalama altına sarkarsa 1819.... 1800 altı görülür parite 1200 altı olursa gümüş de salınır....

Suanki babalar: şeker 50 bin,tacirler 50 bin ,gedik 50 bin,metro 70 bin ,ak 100 bin,y.kredi 400 bin iş 200 bin burgan 90 bin garanti 100 bin,TEB 150 bin...ve dün finans yatırım fon harici 60 bin

Son bir ayda fon 1.5 milyon satmış....

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tortumlu ben fonu aradım ellerinde lot yokmuş.Fonun sattığı falan yok.Benim çözemediğim yılbaşı total lot sayısı 12.3 milyon lotmuş,şimdi 14 milyon yani yılbaşından bu yana fon 1.7 milyon satmış birileri toplamış,bu alımların çoğunda reddit falan yoktu.Bu kadar lotu kim alıyor ve neden hiç satıcı çıkmıyor.Ben bu fonu ilk 2019 temmuzunda radarıma almıştım o zaman 700 bin lot vardı ,yaklaşık 1.5 yılda 14 milyon lota çıktı ,bunun ilk 8 milyon lotluk kısmında gümüş 15 ila 18 dolar arasındaydı,bu kadar lotu kim neden topladı,akıllı para dışında aklıma bir şey gelmiyor,birileri gümüşün olayını çok erken öğrendi ,o birileri hala tek lot satmadı hala topluyorlar,bunlar bir şeyleri biliyor,tebden kuveyttürkten falan gümüş hesabı açmayıp fizikiye en yakın alternatif olan bu fonu topluyorlar.

Şu anda amerikada fiziki gümüş için sıraya giriyormuşsun,8 hafta sonraki teslimat için millet 36 ila 40 dolar arası ödemeye razı olup sıraya giriyor.Bu fiziki sanal makası devam ederse çarşı karışır.

3. gumustr kritik destek kirildi gibi. dxy endekside yukseliyor. su bebeler piyasa girmeden bu degerlerdeydi gumus gr. yanis hatirlamiyorsan fonda 41 civariydu bu gumus gr fitlyatlarinda.

It's Official: The World's Biggest Silver Short Squeeze Has Begun!
    https://www.youtube.com/watch?v=1u0orG1aK5s

Valla daha önce yazmıştım bu fonun net aktif değerine göre pahalı olduğu için satıp teb den gram gümüş almıştım.Şimdi gene fona döndüm,biraz pahalı aldım ama farketmez,iyi kötü bu gümüş gerçek gümüş,sanal gümüşten daha güvenilir.Bir de anlıyamadığım bir şekilde uzun süredir bu fona para yatıran kurumsal yatırımcılar var,mutlaka bir bildikleri var.

Gümüşteki olay redditin olayı değil,redditin arkasında başka güçler varsa bu iş burda bitmez,30 dolarda long falan deyip dalanlar olduysa onları yakarlar,ondan sonra gene coşar,fiziki alımlarda kesinti falan yok,amerikada varsa verin 36 dolardan alalım deniyor,mal teslimatı yapılamıyor,e bu anomali nereye kadar gider fiziki sanal arasında 8 dolar fark olabilir mi,bu sürdürülebilir mi.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla daha önce yazmıştım bu fonun net aktif değerine göre pahalı olduğu için satıp teb den gram gümüş almıştım.Şimdi gene fona döndüm,biraz pahalı aldım ama farketmez,iyi kötü bu gümüş gerçek gümüş,sanal gümüşten daha güvenilir.Bir de anlıyamadığım bir şekilde uzun süredir bu fona para yatıran kurumsal yatırımcılar var,mutlaka bir bildikleri var.
    Satarken de yine yukarıdan satmak imkani dogabilir ki bana kalirsa boyle giderse makas acilacak. Bu gun biraz daha ekleme yaptim. Yarin 6’nin altinda seyrederse yine ekleyecegim. Sonucta fiziki gumusu de almaya kalksan kimse bu fiyatlara vermez. 7-7,5 arasi fiyatlar konusuluyor fizikide.

Benim aklima takilan stopaj yani %10 olayi. Onunla ilgili de mesaj gonderdim bakalim yanit bekliyorum. Kimi kalkti diyor kimi kesiliyor diyor, 31 Mart konusu filan kafalar karışık.
    "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür”

30 Temmuzdaki QNB nin Matriksteki haber paylaşımı.
    Fiyatların gösterge niteliğindeki fiyatlardan daha yüksek olması hem dolar TL hem de ons tarafından emniyetli alanda kalmak için yüksek oluşuyor gözüküyor.

QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu:Gelişmeler yakından takip edilmekte, haftalık üretim takvimleri oluşturularak arz yönü arttırılmaya çalışılmaktadır

QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu'na ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Son dönemde GMSTR -Gümüş borsa yatırım fonunda net aktif değer ile piyasa fiyatları arasında oluşan fiyat anomalisi ile ilgili olarak;

Piyasa yapıcı gerek fiyat anomalilerini dengelemek gerekse alım taleplerini karşılamak için 0,999 ayar fiziki gümüş alarak GMSTR paylarını Takasbank sisteminde oluşturmaktadır. Fon için fiziki olarak alınan gümüş, akredite rafinerilerden belli standartlara uygun olması koşulu ile alınır. Gümüşün fiziki üretiminin altına kıyasla daha fazla zaman alması ve farklı işleme sürecinin olması, fiziki üretimin kapasite sınırlarının arz tarafında daha stabil kalmasına neden olurken, piyasada son dönemde oldukça yükselen talep karşısında yetersiz kalabilmektedir.

Ayrıca yakın zamana kadar tüm dünya gibi ülkemizin de içinde bulunduğu Covid-19 koşulları sebebiyle gümüş üretimi yapan rafineriler çok düşük kapasitelerde ya da hiç çalışamamaktaydı. Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası'nda işlem yapan piyasa yapıcı kurumlar da yurtdışı uçuşların yapılamamasından ötürü fiziki gümüş talebimizi karşılama konusunda zorlanmakta idiler .

Bu sebeplerden ötürü fon paylarının oluşturulması için gerekli olan saflıkta fiziki gümüş temini, piyasadan gelen yoğun talep karşısında yeterli kalmayabilmektedir.

Borsa İstanbul'da uygulanmakta olan açığa satış yasağı ve Ödünç Pay Piyasası'nın gümüş borsa yatırım fonları payları için de kapatılmış olması nedeniyle piyasa yapıcı tarafından ödünç pay alıp/satarak piyasayı dengeleneme imkanı bulunmamaktadır.

Tüm bu sebeplerden ötürü fon pay fiyatında, gösterge niteliğindeki net aktif değerin üzerinde fiyat anomalileri oluşmaktadır.

Gelişmeler yakından takip edilmekte, özellikle rafineriler/gümüş tedarikçileri ile yoğun bir iletişim sağlanmakta ve haftalık üretim takvimleri oluşturularak arz yönü arttırılmaya çalışılmaktadır.

Yatırımcılarımızın bu süre içerisinde alım-satım işlemlerinde anlık yayınlanan Gösterge Net Aktif Değer'i göz önünde bulundurarak işlemlerini yapmaları önem arz etmektedir. Gösterge Net Aktif Değere, Fon'un www.gumustr.com sayfasından (15 saniyede bir güncellenir), Matriks ve Foreks veri yayın programlarından GMSTRI kodu ile (anlık güncellenir) ulaşılabilir.

Sayfa 77/137 İlkİlk ... 2767757677787987127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •