Onemli Gunler Banner
Sayfa 772/841 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822 ... SonSon
Arama sonucu : 6721 madde; 6,169 - 6,176 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    X sitede patladi patlayacak şeklinde bayağı bir şeyler yazılıp çiziliyor. Burada 3 gündür yazı yazılmamış. Herkesmi eupwr brlsm astor cu oldu
    brlsm benim de yeni hissem dostum...bebek olarak görüyorum...çok da gesana benzetiyorum...güzel de bilanço yolladı...türkiyede ve yurtdışında büyük inşaat projeleri yapan rönesans holding ile yakın işbirliği içinde...brlsm makedonyada da bir ges şirketi kurdu...oradan da işler almaya başlayabilir..ayrıca azerbeycan ile iyi ilişkileri var..oradan da işler gelebilir...kısacası brlsm bir kaç koldan bu işlere ağırlık vermeye başladı...zaten yakın zamanda da 400 küsür çalışanı olan bir ges şirketini satın almıştı...güzel de bir iş kapı atmıştı...

brlsm de gesan gibi döviz bazlı çalışıyor..saha tecrübesi yüksek...kalite konusunda kendisini ispatlamış..finansalları güçlü ki güzel de bir bilanço yolladı...benim yenilenebilir enerji sektöründe tutunacak tek dalım...

önce gesan sonrasında europower sonrasında da cwene yi elimden kaçırdım...brlsm de ise hikaye yeni başladı...gerisi de nasiptir diyorum...

ben sizlere başarılar diliyorum..gönlüm gesan ve europowerden de yana..çocuğum gibi görüyorum...geçmişte çok emek vermiştim..

saygı ve sevgilerimi sunuyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    iyi bir bilanço bekliyorum ve kar marjında yukselme..
    gesan ve sektör hisseleri her yıl katlamalı büyüyecek...bence uzun bir süre de böyle devam edecek...çünkü türkiye geçen yıl sadece fosil bazlı enerjiye 97 milyar dolar ödedi..yer yıl da bu ödeme miktarı artıyor...bunun yerine yenilenebilir enerjiyi ikame etmesi lazım ve bunun için de ciddi bir yatırım ve teşvik vermesi lazım...bu sektörde iş yapan türk şirketleri ayrıca avrupaya da hizmet verebilecek kapasitede..çünkü avrupa bu konuda çok zayıf..ihtiyacını halihazırda çin den temin ediyor...türkiye hızla bu alanı doldurmaya çalışacak...avrupa bu konuda çin e bağlı kalmaktansa türkiyeye bağlı kalmak istiyor...

malum avrupa rusya ve çin ile mücadele halinde...bir çok teknoloji firması bu ülkelerden ana vatanları olan batı ülkelerine geri dönüyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Bende brlsm ye 15 20 araliginda kademeli giriş yaptim. Ama gesani da bir kismini satmış olsamda tutmaya devam ediyorum. Özellikle astorun pd si gesanin 3 katina çıktığı için eupwr gesanla ayni pd ye ulaştığı için gesan ucuz kalmış gibi hissediyorum. Depolamali ges lisansi alan kurumların 2024e girmeden bu işlerin ihale süreçlerini başlatacagini buralardan gesanin büyük montanlı işler kapacagini bu pastanin en büyük ortağının gesan olacağını tahmin ediyorum. Hepsi tahmin ama olursa coşar buralar

4. Evet hissedar dostum sektörün önü gerçekten de çok açık...bu gün ve gelecekte yasanacaklari 1.5 yıl önce bu forumda anlattım...ben bunları anlatırken rex ,baddog,karlı adam gibi yatırımcılar buraya gelip bizimle dalga geçiyorlardı...söylediklerimizin hayalden ibaret olduğunu ,spegin elimize vereceğini kekonun vebal aldığini söylüyorlardı.. sonunda piyasa bizi haklı gördü...çok sonradan twiteerin üstadları ve TV yorumculari söylediğim konuları işlemeye başladılar...yenilenebilir enerjinin önemini,fosil yakıtların sonunun geldiğini ,Paris iklim anlaşmasını ve Türkiye'nin dev şirketlerinin artık yeşil enerjiye geçmek için büyük yatırımlar yapmaya başladıklarını söylemeye başladılar...
    Piyasa bu konuya uyanincaya kadar bu durumu önceden görüp pozisyon alan bizler milyoner olduk.. borsa hayatımızın en tatlı kazancını elde ettik...inat edenler ve piyasa ile zitlasanlar ise trene baktilar..sonrasında almaya korktular..

5. GESAN'da, diger enerji isi yapan firmalara nazaran fiyatlama acisindan geride kalma durumunu ben patronaja bagliyorum, yatirimci iliskilerini yonetme de zayif kalindi. Yine de beklentim olumsuz degil.

Astor'un CEO'su yillik beklenen ciro tahmininde bulunuyor, Kontrolmatik yilda iki kez yatirimci sunumlariyla yatirimcisini bilgilendiriyor, beklenen cirolari yillara bagli olarak tahminliyor. Gerektiginde geri alim yapiyor.

Bizim sirket yonetiminden ses seda yok. Gecen yil GESAN'in yayinladigi yatirimci sunumu berbatti, umarim, ders alip duzeltme yoluna gidilir, yatirimci iliskileri bu buyuklukteki bir sirkete yakismayacak olcude geri kaldi.Bu isi duzeltmeleri sart.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.

6. üyff böyle teknik yılda 1 gelir selamlar

7. gayet güzel ama gec kalan bir atak sabırlı arkadaslara selam olsun...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    gayet güzel ama gec kalan bir atak sabırlı arkadaslara selam olsun...
    Üstad, sanki yıllardır cefasını sabırla çekmişiz gibi yorum yapmışsınız. 1,5 sene önce halka arz olan, sadece 1 sene önce neredeyse onda birinden fiyatlanan, patron satışı yaşanan, bedelsiz sermaye artışı tamamlanan, birçok yatırımını devreye alan, iştirakini halka arz eden, önce panel fabrikasını açan sonra kapasite artırımına giden bir şirketten bahsediyoruz. Aldığı yüzlerce milyon dolarlık işleri yazmıyorum. Yani; şirketteki olumlu gelişmeler zaman yayılı bir şekilde açıklanmaya devam ediyor. Biz küçük ortakları, takdir edecek bir fiyatlama ile yoluna devam ediyor. Bilançolar geldikçe fiyat hareketleri sertleşecektir. Bu tür şirketler zor bulunur.

Sayfa 772/841 İlkİlk ... 272672722762770771772773774782822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •