Sayfa 774/1000 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: Mevduat Cafe

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Gümrük riski var
    Alt limiti çok indirdiler
    amazon.com'da hiçbir şekilde gümrük riski yok, böyle birkaç site var, bu sitelerden alışveriş yaparken ödeme sayfasına geldiğinde IMPORT FEES DEPOSIT diye bir ibareyle karşılaşırsın, ilgili sitelerin bu konudaki çalışanları her ülkenin mevzuatlarını takip ediyor ve gürmük vergisini sen sipariş ederken sistem senden otomatik alıyor, türkiyeye geldiğinde kargo şirketi göndericinin carisine gümrük ücretini yazıyor ve sana sadece siparişi beklemek kalıyor.

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Türkiye de her 6 ayda bir kriz olur
    En yakın kriz 31 Mart yerel seçimler zamanında olmuştu
    Ona 6 eklenince bence de yine Eylül Ekim gibi kurda tansiyon çıkarici gelişmeler olacak diye düşünüyorum
    aynı kanaatteyim
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    2017 yazinda 3.80 den 3.30 a dusmustu kafayi yiyordum.. suanda da biktirma gibi algılamaya basladim.baska bi aciklamasi yok
    sizin portföyün % kaçı USD? neden bu kadar paniksiniz. Bekleyin, sabredin. Ekonomide TL/USD paritesinin yükselmesini gerektirecek orta-uzun vade ne var ki bu kadar endişeleniyorsunuz?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    amazon.com'da hiçbir şekilde gümrük riski yok, böyle birkaç site var, bu sitelerden alışveriş yaparken ödeme sayfasına geldiğinde IMPORT FEES DEPOSIT diye bir ibareyle karşılaşırsın, ilgili sitelerin bu konudaki çalışanları her ülkenin mevzuatlarını takip ediyor ve gürmük vergisini sen sipariş ederken sistem senden otomatik alıyor, türkiyeye geldiğinde kargo şirketi göndericinin carisine gümrük ücretini yazıyor ve sana sadece siparişi beklemek kalıyor.
    Direkt Amazon sayfasında mi kesiliyor gümrük ücreti ? Eğer gümrüğe tabii ise

5.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Evet .

Gümrük ücreti satın alırken kesiliyor .

Ben Fransa’dan alırken 80 Avro gümrük ödedim .

Aslında Fransa’da tanıdıkta vardı uğraştırmak istemedim onu

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6. Geçen sene 6 liradan dolar almış bir kişi şuan dolar 7,20 den bozsa zararı eşitleniyor kar elde etmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    İsterseniz sadece ücreti ödeyip gümrük masraflarını teslim sırasında ödeyebilirsiniz. Birde amazonun kur çeviricisi var isterseniz TL'de çekilebilir kredi kartından fakat tavsiye etmem. Güncel kurun çok üzerinde çekiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Geçen sene 6 liradan dolar almış bir kişi şuan dolar 7,20 den bozsa zararı eşitleniyor kar elde etmiyor.
    Doları dolar olarak görüp onu artırmaya çalışanlar mevcut .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Sayfa 774/1000 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •