Sayfa 776/1001 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Valla Melih Hocam, satış koydum bu fona. Keşke GMA’daki ağırlığım daha fazla olsaydı diye de iç geçirdim
    Haklısınız Gma çok iyi yönetilen bir fon. Getirisi de istikrarlı. Bu arada mkk'dan getirilere bakan var mı Eic haftasonu için %5 civarı getirmiş olarak görünüyor. Tabi ki hatalıdır ama bugüne kadar qinvest böyle hata yapmazdı. Şaşırdım

Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Dolar/TL ile korelasyonu en yüksek, hatta dolar ile paralel hareket eden veya onu geçebilen fon var mı? TDG veya IPV böyle midir?
    IPV 7 haftada günlük 0,663 TL getirisi olmuş.
    TDG yi az önce vermiştim

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Haklısınız Gma çok iyi yönetilen bir fon. Getirisi de istikrarlı. Bu arada mkk'dan getirilere bakan var mı Eic haftasonu için %5 civarı getirmiş olarak görünüyor. Tabi ki hatalıdır ama bugüne kadar qinvest böyle hata yapmazdı. Şaşırdım
    7 haftalık ortalama günlük getirisi EIC için 0,472 TL dir.
    Yani şunu diyorum. 7 hafta önce 1000 TL lik EIC aldıysanız, o da size hergün 47 krş kazanmış.

4.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Dolar/TL ile korelasyonu en yüksek, hatta dolar ile paralel hareket eden veya onu geçebilen fon var mı? TDG veya IPV böyle midir?
    IPV ve TDG döviz dayanaklılar ama yapıları çok farklı
    Ben TDG’yi faizde duran dolar gibi görüyorum
    Dolar mevduatına göre kötü tarafı ise ana paranın değer artışının da %10 stopaja tabi olması

Ama
    Dolar kurunun 6 civarına inmesini bekleyenlerde var
    Keşke inse
    Bu iniş olacak derseniz TDG’den uzak durun
    İnişin kaybını CDS iyileşmesi ile gelecek kazanç karşılar derseniz IPV ve benzerlerini alın
    Dolar artacak derseniz o zaman TDG alınabilir
    Dolar artar CDS’te artar derseniz IPV ve benzerlerinden uzak durun derim

5. 15 gün önce aldığım KIS fonu da sürekli yerinde sayıyor hatta eksideyim, doların durumuna göre mi hareket ediyor nedir anlamadım, tam incelemeden aylık getirisi iyi diye almıştım ama inişli çıkışlı bir grafiği var, tutayım mı satayım mı karar veremedim.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    15 gün önce aldığım KIS fonu da sürekli yerinde sayıyor hatta eksideyim, doların durumuna göre mi hareket ediyor nedir anlamadım, tam incelemeden aylık getirisi iyi diye almıştım ama inişli çıkışlı bir grafiği var, tutayım mı satayım mı karar veremedim.
    Iyi haftasonları dilerim.
    Tamamen kendi fikrim olmak üzere özel kira sertifikalarını özel şirket tahvillerini bu dönemde riskli görüyorum. Ya da normalde sandığımızdan daha riskli görüyorum demeliyim. Bu forumda daha önce batan özel şirketler nedeniyle bir anda yüksek zarar yazan fonlardan bahsedilmişti.

MKK son fiyatlar;
    MPS 1,814508
    KTM 2,066492
    FID 0,097576
    OPB 1,18439

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Haklısınız, MKK ya baktım, %5 getiri görünüyor. Hatalı mı bu veri?

Sayfa 776/1001 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •