Sayfa 778/964 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. İlk başlarda biz de sizin gibi düşündük... Baktık KAP'ta açıklamalar yapılıyor. Dedik herhalde şeffaf olacak.. Düzgün yönetecek...

Ama geçen bir yılda ne değişti... Hiç bir şey ss dönemine geri döndük...

Kusura bakmayın iyi niyetli değiller. Biz de hakkımızı almak için ne gerekiyorsa yapacağız...
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

2. Gelelim KOTTAN ÇIKARMA olayına önce bakalım kottan nasıl çıkartılırmış...

Madde 23- (1) Aşağıdaki hallerde, Yıldız Pazar, Ana Pazar, Gelişen İşletmeler Pazarı ve
    Yakın İzleme Pazarında işlem gören paylar Yönetim Kurulu kararı ile sürekli olarak Borsa
    kotundan çıkarılabilir. Yönetim Kurulu, kottan çıkarma kararını vermeden önce ilgili ortaklığı
    durumunu düzeltmesi için uyarabilir, ortaklığa süre verebilir, Yıldız Pazar, Ana Pazar ve Gelişen
    İşletmeler Pazarı’nda işlem gören payların Yakın İzleme Pazarına geçmesine karar verebilir veya
    uygun gördüğü diğer tedbirleri alabilir.
    a) Ortaklığın kamuyu aydınlatma yükümlülüklerini yerine getirmediğinin tespit edilmesi,
    b) Borsa tarafından yapılacak düzenlemelere ve alınacak kararlara uyulmaması, Borsaca
    istenecek bilgilerin verilmemesi, eksik veya gerçeğe aykırı bilgi ve belge verilmesi,
    c) Ortaklığın Borsa tarafından geçerli kabul edilebilecek durumlar dışındaki nedenlerle 1
    yıldan uzun bir süre faaliyetlerinin durdurulmuş olması,
    ç) Ortaklığın iflasına karar verilmiş olması ya da herhangi bir nedenle tüzel kişiliğinin sona
    ermesi veya genel kurulda alınan tasfiye kararının tescil edilmesi,
    d) Ortaklığın faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansman sıkıntısına düşmüş
    olması,
    e) Ortaklığın Borsaya ödemekle yükümlü olduğu ücretlerin tamamını son ödeme tarihinden
    itibaren 1 yıl içinde ödememesi,
    f) KAP’ta yayımlanan son yıllık bilançosunda, toplam özsermaye/sermaye oranı dikkate
    alındığında özsermayesi negatif olan ortaklıklardan, varsa sermaye artırımı/azaltımı ile ilgili
    sürecin saklı kalması kaydıyla, toplam özsermaye/sermaye oranı üzerinden yapılacak
    hesaplamalara ilave olarak, ihraççılar tarafından talebe bağlı olarak aktiflerin rayiç değerlerle
    yeniden değerlenmesinin yapılması durumunda da toplam özsermaye/sermaye oranının yukarıda
    belirtilen eşiğin altında kalmaya devam etmesi,
    g) KAP’ta yayımlanan son üç yıllık bağımsız denetim raporlarının olumsuz görüş içermesi
    veya bağımsız denetçinin söz konusu raporlarda görüş bildirmekten kaçınması,
    ğ) KAP’ta yayımlanan son üç yıllık bilançosunda, ilişkili taraflardan olan ticari olmayan
    alacaklarının toplam aktiflere oranının %50’yi aştığının tespit edilmesi,
    h) Payları GİP’te işlem gören ortaklığın bir piyasa danışmanı ile anlaşmasının sona
    ermesinden itibaren dört ay içinde yeni bir piyasa danışmanı ile anlaşma imzalamaması,

Yani şirket bilançoyu göndermeyerek, kotasyon ücretini ödemeyerek istese kot dışı kalabilirdi.

Hele hele buraya ara ara gelip kot dışı diyenlerin beklediği (g) maddesinde yazan yani denetçinin 3 yıl olumsuz rapor vermesi... Bu sene 3 ncü yıldı. Fakat nedense bu görüş bu sene olumlu geldi hatırlıyorsanız... Yani şirket bunun için çalışmış...

Yani ellerinde 400 milyondan fazla lot olanlar bu hissenin kot dışı kalmasını ister mi?? Bakın şartlara kot dışı kalmak çok kolay...

(f) maddesi için de ne zaman o şartların altına gelip kot dışı ihtimali doğsa ya bir iki gm satışı gösterilip ya da değerleme veya bazı muhasebe işlemleri ile bunun altına getirmiyorlar...

Haaaa kot dışı kalınca benim hissedarlığım son mu bulacak hayır, peki benim fesih davam son mu bulacak hayır, hatta dava için çok büyük bir delil olur...

Yani öyle ya da böyle biz bu hakkımızı alacağız...

3. Yani sayın kervanzede, zt nin artı yaptığı bir şey yok... yapması gerekenlerin en azını yaparak yani kanunen kendisini kurtaracak kadarını yaparak yönetiyor. Denetçi raporu mecburiyetten olumlu geldi, KAP haberlerini şeffaflık için değil kanuni yaptırımlardan kurtulmak için yaptı (göstermelik) yoksa ağır cezalar gelecekti.

Değerlemeyi yaptırdı hem de bütün gm'lere ancak ne açıkladı, bilançoda da sadece bir kaçını koydurdu. Onu da yine net bir şekilde açıklamadı... Neden mesela bodrum otelinin değerlemesi ile ilgili bilgi var bilançoda ama fiyat belli değil...

Fiyat belli olsa hepimiz ayağa kalkacağız çünkü...

Yani ss de zt de aynı... Sadece kendilerini kanunun boşlukları mı desem ya da çitin etrafından dolanarak mı desem... Yapması mecbur olan şeyleri yapıyorlar. Bizim için önemli olan bizim beklediğimiz hiç bir açıklama yine yapılmıyor.

4. Aylarca yeni yönetim diye birşey yok dedim. Herkes zt çok cici, çok iyi derken o kadın bir dekor demiştim. Bunu yurtdışından görüştüğüm kişiler söyledi. Kredi yapılandırması için görüşülürken ss domuz gribi olduğunda hintliler şirkette muhatap bulamadılar. Yurtdışındakiler zt diye biriyle 1 defa bile görüşmedik diyorlar. Burada hala yeni yönetim ve kardeş kavgası varmış gibi gösterenlere şaşıyorum. Biraz daha bu konu uzarsa selim'e yeni!!! yönetim tarafından verilen yetkilendirme yazısını yurtdışından temin edip burada yayınlayacağım.

5.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Yani sayın kervanzede, zt nin artı yaptığı bir şey yok... yapması gerekenlerin en azını yaparak yani kanunen kendisini kurtaracak kadarını yaparak yönetiyor. Denetçi raporu mecburiyetten olumlu geldi, KAP haberlerini şeffaflık için değil kanuni yaptırımlardan kurtulmak için yaptı (göstermelik) yoksa ağır cezalar gelecekti.

Değerlemeyi yaptırdı hem de bütün gm'lere ancak ne açıkladı, bilançoda da sadece bir kaçını koydurdu. Onu da yine net bir şekilde açıklamadı... Neden mesela bodrum otelinin değerlemesi ile ilgili bilgi var bilançoda ama fiyat belli değil...

Fiyat belli olsa hepimiz ayağa kalkacağız çünkü...

Yani ss de zt de aynı... Sadece kendilerini kanunun boşlukları mı desem ya da çitin etrafından dolanarak mı desem... Yapması mecbur olan şeyleri yapıyorlar. Bizim için önemli olan bizim beklediğimiz hiç bir açıklama yine yapılmıyor.

O zaman ne yapıyoruz fesih davasına katılıp hakkımızı mahkemde arıyoruz.

Katılmak isteyen arkadaşlar ismail beye ulaşsın. Bu sahtekar adamlardan başka kurtuluş yok.

6. Burada yazan fakat engellenen bir arkadaş başka bir yerde yazmış ve bu görüntüleri paylaşmış. Araştırılmaya değer gördüm ben.

7. Evrak Görüntüsünün devamı

8. Nihayet ya. Bunu söylüyorum kaç gündür. Eveleyip geveleyeceğinize paylaşın işte şöyle belgeleri. SPK ya cimer e her yere gönderelim arkadaşlar. Yıllardır bizi kandırdılar. Yok 25 milyon tahtacıya gitmişte. Tahtacı 1 in üstüne atacakmışta. Hepsi palavra. Birde 62 den dönüşü blokeye bağlayanlar var. Çocukmu kandırıyorsunuz. Aldığı hisselerin en başta blokeli olup olmadığını bilmiyorsa ya da ona lotları getiren yardımcı bunu söylemiyorsa bunlar tahtacı mahtacı olamaz. Ancak kalasçı olur. Hepsi oyun hepsi hikaye. Ne varsa Fesih davasında şikayetlerde dilekçelerde var. Allah avukat Bey i başımızdan eksik etmesin.

Sayfa 778/964 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •