Onemli Gunler Banner
Sayfa 779/1002 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Özellikle hisse senetlerine/ fonlarına yatırım yapanlara, eski fon yöneticilerinden Bülent Topbaş'ın blog'undaki yazılara bir göz atmasını tavsiye ederim. Değerli bilgiler bulunuyor.

http://topbasbulent.blogspot.com/

Saygılar.

2. arkadaşlar, büyük istanbul depremi sonrası sanayinin çökeceği, ülkenin beka sorunu olacağı vs vs gibi korku pompalanıyor... varsayalım bütün yatırımınızı biste yapmış biri olsanız ve bu korkuyu hissedip deprem olup bitene kadar bistten çıkmak isteseniz nereye gidersiniz? varlığı ikiye bölüp yarısını eurobond fonu yarısını ABD ve Avrupa hisse senetlerine yatırım yapan fonlardan mı alırsınız? ya da nasıl davranırsınız?

3. yurt dışı hisse fonlarından hangilerini beğeniyorsunuz arkadaşlar? bir zamanlar düşük riskte olan gpg'nin risk seviyesi 5 olmuş, özellikle gpg konusunda ne düşünürsünüz? yabancı hisselere yatırım için güzel bir alternatif olabilir mi?

4.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar, büyük istanbul depremi sonrası sanayinin çökeceği, ülkenin beka sorunu olacağı vs vs gibi korku pompalanıyor... varsayalım bütün yatırımınızı biste yapmış biri olsanız ve bu korkuyu hissedip deprem olup bitene kadar bistten çıkmak isteseniz nereye gidersiniz? varlığı ikiye bölüp yarısını eurobond fonu yarısını ABD ve Avrupa hisse senetlerine yatırım yapan fonlardan mı alırsınız? ya da nasıl davranırsınız?
    invio portföyün, yani eski adıyla gedik portföyün gpg değişken fonu, iyi bir alternatif olabilir mi diye düşünür oldum. iki gün önce pay sahipleri toplantısı yapmış. şunu bir izleyin isterseniz.

https://www.youtube.com/live/SMj4WJDMnBE?feature=share

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar, büyük istanbul depremi sonrası sanayinin çökeceği, ülkenin beka sorunu olacağı vs vs gibi korku pompalanıyor... varsayalım bütün yatırımınızı biste yapmış biri olsanız ve bu korkuyu hissedip deprem olup bitene kadar bistten çıkmak isteseniz nereye gidersiniz? varlığı ikiye bölüp yarısını eurobond fonu yarısını ABD ve Avrupa hisse senetlerine yatırım yapan fonlardan mı alırsınız? ya da nasıl davranırsınız?
    hocam tefas bist binasından yönetiliyor zaten bist binası çökerse bankalarası fon yönetim sistemi de çöker. bist fonu, yabancı fon, ppf farketmez hiçbir çeşit fon alıp satamazsın. dahası bankaların ve aracı kurum portföy yönetim binalarının %80'i istanbulda. allah korusun bu olursa bırak yatırım yapmayı, yada yatırımını bozdurup bankadan çekmeyi, herhangibir bankada bulunan nakit paranı bile ilk hafta çekebileceğinden şüpheliyim. bist eurobond farketmez yatırımda paran varsa da ankaradaki hükümet kaç sene sonra tazmin edebilirse o zaman alırsın. ona da yasal faiz işletirse öp başına koy.

dahası depremin ne zaman olacağını hissetmek diye birşey yokki..yarın da olabilir 20 sene sonra da. merkezi izmir ve ankarada olan aracı kurumları tercih etmek bir çözüm olabilir ama depremin orda olmayacağının garantisi ne, onlardaki risk istanbuldan belki ancak bir tık düşüktür. risk haritasına bakarsan konya karamandan başka güvenli yer yok.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam tefas bist binasından yönetiliyor zaten bist binası çökerse bankalarası fon yönetim sistemi de çöker. bist fonu, yabancı fon, ppf farketmez hiçbir çeşit fon alıp satamazsın. dahası bankaların ve aracı kurum portföy yönetim binalarının %80'i istanbulda. allah korusun bu olursa bırak yatırım yapmayı, yada yatırımını bozdurup bankadan çekmeyi, herhangibir bankada bulunan nakit paranı bile ilk hafta çekebileceğinden şüpheliyim. bist eurobond farketmez yatırımda paran varsa da ankaradaki hükümet kaç sene sonra tazmin edebilirse o zaman alırsın. ona da yasal faiz işletirse öp başına koy.

dahası depremin ne zaman olacağını hissetmek diye birşey yokki..yarın da olabilir 20 sene sonra da. merkezi izmir ve ankarada olan aracı kurumları tercih etmek bir çözüm olabilir ama depremin orda olmayacağının garantisi ne, onlardaki risk istanbuldan belki ancak bir tık düşüktür. risk haritasına bakarsan konya karamandan başka güvenli yer yok.
    ben bist binasının çökmesini ve işlem yapılamamasını değil, türkiye ekonomisinin, şirketlerinin çökmesinden bahsettim... yani işlem yapamamak, parayı çekememek falan değil benim korkum... borsanın ve hisse değerlerinin 10 yıl toparlanamayacak şekilde geriye gitmesini kast ettim... o durumda abd ve avrupa hisselerinden oluşan fonları mi elde tutmak daha iyi olur diye düşündüm... sorunun içeriği buydu esasen...

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    ben bist binasının çökmesini ve işlem yapılamamasını değil, türkiye ekonomisinin, şirketlerinin çökmesinden bahsettim... yani işlem yapamamak, parayı çekememek falan değil benim korkum... borsanın ve hisse değerlerinin 10 yıl toparlanamayacak şekilde geriye gitmesini kast ettim... o durumda abd ve avrupa hisselerinden oluşan fonları mi elde tutmak daha iyi olur diye düşündüm... sorunun içeriği buydu esasen...
    borsa pek de öyle birşey değil. pandemide dünya medeniyeti çökmenin tam kıyısına geldi ama para pompalanınca borsalar eski zirvesini bile geçti. ukrayna borsası 3 bindi, savaş yaklaşırken 1500'e düştü işgal günü kapandı. 1 yıl sonra geçenlerde 500'den açıldı şimdi yine 1600 her gün %3 %4 yükselmeye de devam ediyor. savaş bitmedi hala yok olmayla yüzyüze bir ülke yani bırak depremle bir şehrinin yıkılmasını. soruna cevap olarak, benim fikrim deprem korkusuyla bist satılmaz. ha çekincen varsa midastan direk abd fonları satın alabilirsin. etf denen.

8. Muharrem İnce:

Olmayan mülteci ve sığınmacı politikası, olmayan sınır güvenliği neticesinde ülkemize giren milyonlarca insanın, konut fiyatları ve kiralar üzerinde oluşturduğu baskı yetmezmiş gibi vatandaşlık için yabancılara yapılan konut satışları, konut fiyatlarını astronomik düzeylerde artırmakta ve vatandaşlarımız barınma sorunu yaşamaktadır.

Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle büyükşehirlere deprem bölgesinden gerçekleşen göç, bu şehirlerimizdeki kiraları ve ev fiyatlarını daha da artırmıştır.

Erdoğan 10 ayrı sarayı kullandığı için barınma sorununu bilmez, duymaz, görmez. Biz barınma sorununu biliyoruz, nasıl çözeceğimizi de:
    1) Yabancıya konut satışını hemen durduracağız.
    2) Mal sahipleri arasındaki davalar nedeniyle boş kalan konutlara Devlet olarak geçici el koyacağız.
    3) Boş tutulan konutlar için ek vergiler getireceğiz.
    4) Tapudaki alım satımların gerçek değerler üzerinden yapılmasını sağlayacak gerekirse her işlem için eksper raporu talep edeceğiz.
    5) Bütün paranın gayrimenkule akmasına neden olan yanlış ekonomi politikalarını hemen terk edeceğiz.

https://twitter.com/vekilince/status...663444992?s=20

Sayfa 779/1002 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •