Onemli Gunler Banner
Sayfa 78/999 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Viop - XXI

Yunanlı turizmciler : türkleri özledik almanlar gibi salata ile karınlarını doyurmuyorlar demişler

2.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Yunanlı turizmciler : türkleri özledik almanlar gibi salata ile karınlarını doyurmuyorlar demişler
    Kaynak :
    https://odatv4.com/amp/1-turk-7-avru...mpression=true

Tesadufe bak. Bende ayni haberi foruma ayni anda gondermistim.
    Mesajini gorunca sildim. 😁

Grek turizimcinin ettiğide dert
    Yıllar yılı bunlar almanı bin küsür milyar avro dolandırmış
    Tren yol havalimanı gemiler
    Ulkesini havadan bayındır etmiş o parayla
    Almanda garibim anaparayı zate unut
    Paranın faizinin faizini
    Günahın günahı yani
    Tahsil edemeycem deye susuyo
    Onlarda biz gidip gyros yemiyoz derdindeler
    Heyt yavlum be
    Bahaneni sevsinler

4.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    MEhmet Aşçıoğlu (İnfo yatırıma geçmiş)
    Açığa satışın faydalı ve borsayı yükseltici etkisi olacağını savundu ,BHT'de..(Yanıldı)

Ve robotlar acımadan satmaya başladılar...
    12.60'a gelen GARAN'ı ..8civarından satan robotun kafasını okuyabilsek keşke??

Açığa satışın gelmesinin sebebi yabancının daha fazla para kazanma arzusundan kaynaklı. Pratikte yükseliş etkisi olduğu söylenemez. Piyasa yerlideyken gördünüz işte para kazandırmayan hisse olmadı.
    Yabancı ise, alım yapsa da açığa satışla para kazanıyor..

Açığa satış ben hisseleri satıyorum arkadaşlar, daha da girmem değil. Ben daha düşük fiyattan alacağım demek. Hisseler düşerken bir tek açığa satışçılar para kazanır, yükselmeden nasıl para kazanacak insanlar?
    Yani açığa satış ile 2x yapıyor direk olarak..

Bu şu demek
    Garan ı 9-10 tl arasında 1 sene yatay tutar. Sen dersin ki adamların maliyet 9 lira, ee para kazanamadı. O iş öyle olmuyor işte, adam 10 liraya geldiğinde, alıcı geldiğinde başlıyor aynı oranda açığa satışa. Zaten 9 dan var elinde hoop 2 lira cepte.
    Bunu 5 sefer yapsa zaten %100 katıyor paraya..
    Açığa satış, ky nin azılı düşmanıdır..
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

5. Xu100 demi yok açığa satış? Git ordan yap kardeşim işlemlerini. Misler gibi. Satanın yerine koyma şansı yok, çünkü açığa satış yok. Sürmek zorunda kazanmak için.

6. Belirli bir miktarın üzerinde finansal varlığı olanlara nitelikli yatırımcı deniyor. Sayıları ve kimlikleri bellidir.

Öte yandan whatsapp vs grup kuranlar sistemi yönetenleri rahatsız ediyor, 200 kişilik bir grup 10 ar bin lira olsa 2 milyon TL eder küçük hisselerde kontrolü zorlaştırır.

BIST30 dışı açığa satış için bu tip grupları önlemeleri gerekir belki.

Büyük para ucuz ve yaygın hissede açığa satış yapar olur da işler ters gider ise yukarıdan alır ve çok çok yukarılara taşır zararını telafi eder, pahalı hissede açığa satışı fakirler yapar bence.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. Ruslar referandum da yüzde 75 ile 2036 ya kadar görev yapmasına olanak tanınmış. Bildim bileli başta. Rusya putin ile ne kadar ileri gidebildi? Hiç.. oranın mühendisi, öğretmeni buraya çalışmaya geliyor. Çünkü gelir dağılımı yok.
    Sorsan yıllardır iyi yönettiğini sanıyordur.
    Rus halkı da cahil, Rusya da inanılmaz bir propagandaya maruz kalıyorlar. Bizdekiyle birebir aynı.
    Savunma sanayiinde bile ileri gidemediler. Doğalgazları olmasa anında çökerler. Dış politika zaten yönetemiyorlar, devamlı ambargo yiyor..

Bunlara kader diyip, coğrafya diyip geçemeyiz.. elimizden geleni yapmalıyız..
    Abd neden bu kadar iyi yönetiliyor? Veya ingiltere?
    Çünkü yöneticiler sürekli değişiyor.
    Eğer süre uzar ise, siyasetçiler kadroları değiştirip, devletin bütün kademelerini ele geçirip iktidarı rahat sürme içgüdüsü gidiyor..
    Bu da daha az çalışma gerektiriyor..
    Yolsuzluk altyapısı da bunun en büyük çıkarı...
    Bu yüzden kalıcı devlet politikası oluşturamıyorsun, her gelen kendi politikasını entegre ediyor..

F35 de bunun en büyük örneği..
    Siyasetçilerin hiç biri kalıcı olmamalı. Maks süre 8 yıl ile kısıtlanmalı, yerine başkası gelmeli.. 8 yıl hizmet etmek için çok uzun bir süre, eğer niyet hizmet etmek ise..
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

8. İş Bankası A 293bin 500 TL olmuş.

ISCTR hisseleri bir anda görece değersiz hale gelebilir, hatta piyasayı doğru kabul edersek az sayıda diğer hisse gruplarının toplam piyasa değerinden aldığı pay kayda değer miktara gelmiş.

Bir mahkeme 1 A hissesi 1 milyon TL dese itiraz edecek makam var mı bilmiyorum. AKBNK ve GARAN kurucu hisseleri yüksek fiyattan alıp konuyu kapatmıştı.

Borsada QNB hisseleri odukça yüksek, bir ara AFYON ve ASLAN da çok yüksekti. Bir gün son 1 aydaki fiyattan birleştiriyoruz dense birileri aynı pastadan daha büyük dilim alabilir.

https://tr.investing.com/equities/is-bankasi-(a)
    Türkiye İş Bankası A.Ş. Class A (ISATR)

293.500,00 0,00 0,00%
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 78/999 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •