Sayfa 786/1044 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Yapıkredi şuan büyük oranda robot tarzı işlem yapsada tahta bir dönem bu kurum üzerinden domine edilmişti, kabaca 10-20 milyon lotu alıp yukarı harekette karla satardı fiyat 3.5-4.5 arasındayken, şuan al ver yapıyorlar oradan...

Vakıf Yatırım, çoğu geri alım depremden sonra kabaca 20 milyon geri aldılar ( bu geri alım işi de ayrı hikaye...) bu kurumda aylardır aynı 3-5 milyon lot malı çevirip duruyor, sanki bir dealer kar edip komisyon almaya çalışıyor hissede...

İş Yatırım arada akıllı ve güçlü biri buradan işlem yapıyor karşı bacak oluyor bazen bir kaç farklı kuruma, son dönemde buradan alınan malların bir kısmı Citi takasına geçti yanlış görmediysem...

MLB; Bank of bazen robot gibi bazen kademleri tarayan dealer gibi işlemler oluyor, buradan gelen alımlar uzun vade Citi takasında kalmıyor mutlaka bir şekilde bu mal geri kusuluyor, Citiye kalıcı alışlar genelde QNb, AK yatırım üzerinden yapıldı, geçen düşüşte daha önce yine qnb nın aldığı mallar qnb üzerinden geri satıldı, sonra satılan miktarın kabaca yarısı İş, Info ve Ak üzerinden geri alındı, Ak üzerinden geri alındığı gün yine Ak Yatırımın kendine aldığı mallar satıldı, hemde seri şekilde öyle böyle değil aynı serilikte Ak Yatırım geri aldı falan...

Hepsini tek tek yazabilirim

Son dönemde SPK nın getirdiği yasaklar nedeniyle takas ve aracı kurum dağılımı iyice çorba oldu, mesela Tera İşbankasına ait hisseleri sattı kaç gündür, orada çok az mal kaldı ama Tera hala satıyor...

Ya SPK nın getirdiği kısıtları ben yanlış anladım yada bunlara kısıt yok
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hayvanlar için çök üzülüyoruz ama elimizden gelen pek fazla bir şey yok...

Tez zamanda şifâ bulurlar inşaAllah...

Borsanın da, hisselerin de hiç tadı, tuzu yok. Bizim gibi işsiz güçsüz emekliler için (gerçekten EYT ile emeklilik başvurusu yaptım. Yoksa zaten 1 Mayıs emekli idim., pek değişen bir şey olmadı!..) vakit geçirme yeri durumunda...
    Hayvanlar için elimden geleni yapsam bile sonuç alamıyorum malum kedinin durumunu geçen yıldan beri biliyorsunuz yine polen sezonu açıldı hayvanın durumu kötüleşti, ilaçlar sadece durumu hafifletiyor iyileşme yok, köpek yavrusu 3 aylık oldu doğdukları günden beri gece gündüz besledim, korumaya çalıştık ama sokakta diğer köpeklerden hastalık kaptı muhtemelen, tavuklar zaten ayrı konu harcadığım parayla yumurta alsam yiyemeyiz çektiğim eziyet cabası
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3. Emeklilik başvurunuz hayırlı olsun hocam, inşallah tez zamanda sonuçlanır

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Emeklilik başvurunuz hayırlı olsun hocam, inşallah tez zamanda sonuçlanır
    Teşekkür ederim...

Darısı bu günleri bekleyenlere olsun inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

VAKBN...

Takas, ilk 10 kurum bazında...

Bu da görüntüyü yakınlaştırabilmek için CIY 'i grafiklerden çıkarttıktan sonraki yakınlaşmış hâli...

7.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    VAKBN...

Takas, ilk 10 kurum bazında...

Bu hissede ki takas olayı, Citi+Doçe+Yatırım ve Emeklilik fonlarında dönüyor, bunların toplamı şuan kabaca 270 milyon lot, en düşük toplam değeri kabaca 45-50 milyon lot oldu, hissede halka açık lot miktarı 610 milyon lot, kabaca yarısı bu 4 kurumda, kurumsal kabul edilen alıcılarda, 50 milyon lot dan 270 milyon lota çıkana kadar sözde piyasadan 220 milyon lot aldılar, yani dolaşımda olan lotların 1/3 nü aldılar ve hisse tüm bankalar arasında en zayıf fiyatlama yaratan banka, gerçekten böyle bir alım olsaydı fiyat böyle olmazdı diye düşünüyorum, hep alavere dalavere işler

8. Hocam paylaşımlar için teşekkürler, ben yavaştan yatayım, iyi geceler.

Sayfa 786/1044 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •