Sayfa 788/997 İlkİlk ... 288688738778786787788789790798838888 ... SonSon
Arama sonucu : 7973 madde; 6,297 - 6,304 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. 31 ekime 19 gün kaldı olağan üstü genelkurul iki yılını doldurmuş olacak sombaharımızda çil çil karlar yağacak bu gidişle gözümüzü ayıramaz olduk spknın özel durum açıklamalarından bakalım ne karar alıncak en geç iki yıl içinde bir karar alınması gerekiyordu neyse neler oluyorsa üç kelime duyamadık noktalı muhabbetin virgüllü cevabı sabır.

2.  Alıntı Originally Posted by garibanca Yazıyı Oku
    Miras
    Zengin bir köy ağası vefat eder. Vasiyeti açılır. Mallarının yarısını(1/2) büyük oğluna, dörtte birini(1/4) ortanca oğluna ve beşte birini(1/5) küçük oğluna bırakmıştır. Bütün mallar paylaşılır ancak Ortada 19 tane de "at" vardır. 19'u ne ikiye, ne dörde, ne de beşe bölmek mümkündür. Köyün en akıllı adamına gidip akıl danışırlar. Adam da onlara yardımcı olabileceğini söyler. Der ki: -"Benim de bir atım var. Alın bunu size veriyorum. Oldu mu 20 at? Yarısını sen al bakalım (10). Dörtte birini de (5) ortanca kardeşin alsın. Beşte birini de (4) en küçüğünüze verelim. On, beş daha onbeş. Dört daha ondokuz. Verin bakalım şu bizim geriye kalan düldülü...
    Hiç Kimsede tık yok hayırdır diyelim hesaplarmı karıştı bilen duyanda yok

3. Yeni bir haber mi var? Hayırlı haberler bekliyoruz. Hepimiz için hayırlı olacak haberler.

4.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Printaş konusu son umudum detayları çözmek için çok kafa yoruyorum nerde hata yapıyorum çözemiyorum bu işi başarmalıyım.
    yıl 2018 11 ay başı başarabildinmi.

5.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    yıl 2018 11 ay başı başarabildinmi.
    Takıldığım yer şirket ana sözleşmesindeki maddeler öyle olduğunu umuyorum

Bölüm VIII:
    Çeşitli Hükümler:
    Genel Kurul Toplantıları, Sermayenin Azaltılması ve Tasfiyeye Ait İlanlar:
    Madde 30:
    Şirkete ait ilanlar Türk Ticaret Kanunun 37. maddesinin 4. fıkrası mahfuz kalmak kayıt ve şartıyla
    İstanbul’da sabah gazetelerinden biri ile en az onbeş gün önceden yapılır.Türk Ticaret Kanun’nun
    397 ve 438 maddeleri hükümleri tatbik olunur.Yapılacak ilanlarda Sermaye Piyasası Kanunu ve
    ilgili mevzuat hükümlerine uyulur.

6. Bağımsız denetime tabi olan şirketlerin denetiminin nezaman yapılacağı bağlı olduğu ticaret bakanlığı ama 2018 in 7 ci ayında çıkan kanun hükmünde kararnamenin sonucu olarak bizim için bir engel değildir umarım.

A) Genel olarak
    MADDE 397- (1) (Değişik: 26/6/2012-6335/18 md.) Dördüncü fıkra uyarınca denetime
    tabi olan anonim şirketlerin ve şirketler topluluğunun finansal tabloları denetçi tarafından, Kamu
    Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunca yayımlanan uluslararası denetim
    standartlarıyla uyumlu Türkiye Denetim Standartlarına göre denetlenir. Yönetim kurulunun yıllık
    faaliyet raporu içinde yer alan finansal bilgilerin, denetlenen finansal tablolar ile tutarlı olup
    olmadığı ve gerçeği yansıtıp yansıtmadığı da denetim kapsamı içindedir.
    (2) (Değişik: 26/6/2012-6335/18 md.) Denetime tabi olanlar, hazırlanmış olan finansal
    tablolarının denetimden geçip geçmediğini, denetimden geçmiş ise denetçi görüşünü ilgili
    finansal tablonun başlığında açıkça belirtmek zorundadır. Bu hüküm, yönetim kurulunun yıllık
    faaliyet raporu için de uygulanır. Denetime tabi olduğu hâlde, denetlettirilmemiş finansal tablolar
    ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu, düzenlenmemiş hükmündedir.
    (3) Şirketin ve topluluğun finansal tabloları ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu,
    denetleme raporunun sunulmasından sonra değiştirilmişse ve değişiklik denetleme raporlarını
    etkileyebilecek nitelikteyse, finansal tablolar ile, birinci fıkra çerçevesinde yönetim kurulunun
    yıllık faaliyet raporu yeniden denetlenir. Yeniden denetleme ve bunun sonucu, raporda özel
    olarak açıklanır. Denetçi görüşünde de yeniden denetlemeyi yansıtan uygun eklere yer verilir.
    (4) (Ek: 26/6/2012-6335/18 md.) 398 inci madde kapsamında denetime tabi olacak
    şirketler Cumhurbaşkanınca belirlenir.(1)
    (5) (Ek: 28/3/2013-6455/80 md.) Dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan anonim şirketler
    ile 4572 sayılı Kanun kapsamındaki kooperatifler ve bunların bağımsız denetime tabi olmayan üst
    kuruluşları bu fıkra hükümlerine göre denetlenir. Denetime ilişkin usul ve esaslar ile bu fıkra
    uyarınca denetim yapacak denetçilerin niteliklerine, uyacakları etik ilkelere, görev ve yetkilerine,
    seçilmelerine, görevden alınmalarına veya ayrılmalarına; denetimin ve denetim raporlarının
    içeriğine ve raporun genel kurula sunulmasına ilişkin hususlar Cumhurbaşkanınca çıkarılacak
    yönetmelikle düzenlenir. Kanunun denetçinin sorumluluğuna ilişkin hükümleri, bu fıkra uyarınca
    denetim yapacak denetçilere de kıyasen uygulanır.(1)
    (6) (Ek: 28/3/2013-6455/80 md.) Beşinci fıkra kapsamında denetime tabi olduğu hâlde
    söz konusu denetimi yaptırmayanların finansal tabloları ve yönetim kurulu yıllık faaliyet raporu
    düzenlenmemiş hükmündedir.
    B) Konu ve kapsam (2)
    MADDE 398- (1) Şirketin ve topluluğun finansal tabloları ile yönetim kurulunun yıllık
    faaliyet raporunun denetimi; envanterin, muhasebenin ve Türkiye Denetim Standartlarının
    öngördüğü ölçüde iç denetimin, bu Bölüm hükümleri anlamında 378 inci madde uyarınca verilen
    raporların ve 397 nci maddenin birinci fıkrası çerçevesinde yönetim kurulunun yıllık faaliyet
    raporunun denetimidir. Bu denetim, Türkiye Muhasebe Standartlarına, kanuna ve esas
    sözleşmenin finansal tablolara ilişkin hükümlerine uyulup uyulmadığının incelenmesini de
    kapsar. Denetleme, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun belirlediği
    esaslar bağlamında, denetçilik mesleğinin gerekleriyle etiğine uygun bir şekilde ve özenle
    gerçekleştirilir. Denetleme, şirketin ve topluluğun, malvarlıksal ve finansal durumunun 515 inci
    madde anlamında dürüst resim ilkesine uygun olarak yansıtılıp yansıtılmadığını, yansıtılmamışsa
    sebeplerini, dürüstçe belirtecek şekilde yapılır.(2)
    –––––––––––––
    (1) 2/7/2018 tarihli ve 700 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 192 nci maddesiyle 397 nci maddenin
    dördüncü fıkrasında yer alan “Bakanlar Kurulunca†ibaresi “Cumhurbaşkanınca†şeklinde ve beşinci
    fıkrasında yer alan “Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar Kurulunca†ibaresi
    “Cumhurbaşkanınca†şeklinde değiştirilmiştir.
    (2) 26/6/2012 tarihli ve 6335 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesiyle, bu maddenin birinci fıkrasının birinci
    cümlesinde yer alan “Türkiye Muhasebe†ibaresi “Türkiye Denetim†ve aynı fıkrada yer alan “geçici 2
    nci ve geçici 3 üncü maddelerde öngörülen kurul ve kurumun belirlendiği†ibaresi “Kamu Gözetimi,
    Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun belirlediği†şeklinde değiştirilmiştir.

Sayfa 788/997 İlkİlk ... 288688738778786787788789790798838888 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •