Sayfa 79/777 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 625 - 632 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. İkide bir oraya buraya tank sokma onun bunun uçağını düşürme yaww düşür şu faizleri söylemleri sağa sola sataşmalar olmasa..
    TL 3 tl nin altında idi..

Lütfen Gund, olmuyor..ben bugünden bahsediyorum..

Daha yeni 10 yıllıklar 2.64'e vurdu..yüksek getirili Junk bonolar bugünlerde satış yemeye başladı..riskli varlıklarda sıkıntı var, satış yemeye başladılar..devam eder etmez, ayrı konu..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bak aşağıda şu anki 10 yıllıkların bulunduğu seviye 2,63 önemli..

Kırılırsa kapılar açılabilir..orklar içeri dalabilir..

ABD 10 yıllıklar 2,66..

Hayvanlar kapıyı kırdılar..

Faiz artışlarının yolu açıldı..artık para o kadar ucuz olmayacak..

Bizde göreceğiz faiz mi enflasyonu yaratır..yoksa enflasyon mu faizi..

Son düzenleme : enki; 20-01-2018 saat: 15:58.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Gund riskli varlıklarda sıkıntı var..

ZAR dolar karşısında %0,81 değer kaybetti şu an..TL ise %1,16..

Aradaki farkı istersen Afrin'e ver, farketmez..ama esas olan global piyasalar..

Sonuçta TR Afrin'le yıkılmaz..fakat risk algısı her şeyi değiştirebilir..
    Aşağıdaki yorumda düşüncemizi teyit eder durumda..

İş Yatırım Araştırma Direktörü Serhat Gürleyen Bloomberg HT'de Yatırım Kulübü'ne konuk oldu. Gürleyen jeopolitik risklerden ziyade yurt dışı piyasa koşullarının Türk piyasaları için daha büyük risk teşkil ettiğini belirtti.

Piyasaların jeopolitik olaylara genelde tepkisinin sınırlı olduğunu belirten Gürleyen "2016'da darbe girişiminden sonra bile hızlı düştü ve toparlandı. Eğer Afrin operasyonu çok uzun sürmez ve ABD ile Rusya'yı karşımıza almazsak etkisi uzun sürmez" diye konuştu.

"ESAS TEHDİT DIŞ KONJONKTÜR"

Gürleyen sözlerine "Türkiye için asıl tehdit; dünyada konjonktür değişti. Biz bugüne kadar büyümenin güçlü olduğu, enflasyon ve faizlerin düşük olduğu bir ortamı değerlendirdik. Büyüme hala güçlü ama ABD'de enflasyon yükseliyor, faizler de artıyor. 10 yıllık faizler 2014'ten beri gördüğü zirvelerde. Bu, orta vadede Türkiye için Afrin operasyonundan daha büyük tehdit" şeklinde devam etti.

5. yerel ve globalde usd'ye baskı son sürat devam ediyor. sabırsız olup negatif tl faize ve şişik biste geçeni donuna kadar soyacaklar.gerçi tl faizde soygun bariz ama bistte soygun henüz başlamadı. globalde kumarbazlar pariteyi şişirirken yerelde bizzat devlet manipülasyon yapıyor.burası devletçi ekonomimi yoksa serbest piyasa mı önce buna karar versinler ve açıklasınlar. taşıma suyla değirmende dönmez ona göre.

6. Gece 3.85 den açılan dolar şu an itibari ile 3.7750 de

7.5 kuruşluk bir düşüş sözkonusu..

eurusd 1.22 nin üstünde düşmüyor bi türlü..
    Altın güçlü seyrini koruyor

2018 de 3 hatta 4 faiz artışı beklenen para birimi değer kaybediyor..

Hemde sınırötesi operasyon yapan TL ye karşı bile..
    Borsacı çocukların keyfine diyecek yok.

Dün akşam vob24 topiğinde -3000 -5000 diyenleri yüzümde gülümseme ile izledim..
    Bugüne kadar tuttular bugunden sonra mı tutmayacaklardı..

Dolardan emin değildim açıkcası ama dolarıda gömdüler şimdilik görünen bu

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Gece 3.85 den açılan dolar şu an itibari ile 3.7750 de

7.5 kuruşluk bir düşüş sözkonusu..

eurusd 1.22 nin üstünde düşmüyor bi türlü..
    Altın güçlü seyrini koruyor

2018 de 3 hatta 4 faiz artışı beklenen para birimi değer kaybediyor..

Hemde sınırötesi operasyon yapan TL ye karşı bile..
    Borsacı çocukların keyfine diyecek yok.

Dün akşam vob24 topiğinde -3000 -5000 diyenleri yüzümde gülümseme ile izledim..
    Bugüne kadar tuttular bugunden sonra mı tutmayacaklardı..

Dolardan emin değildim açıkcası ama dolarıda gömdüler şimdilik görünen bu
    gund bence kısa vadeyi görmezden gel seni yanıltıyorlar. günlük analiz yapıyorsun bu yararsız bir eylem. bana bu forumda tepki çok ama orta uzun vadede hep haklı çıkarım. benim dolardan başka gidecek kapım yok daha önce yazmıştım.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    gund bence kısa vadeyi görmezden gel seni yanıltıyorlar. günlük analiz yapıyorsun bu yararsız bir eylem. bana bu forumda tepki çok ama orta uzun vadede hep haklı çıkarım. benim dolardan başka gidecek kapım yok daha önce yazmıştım.
    Tamamda zaman skalamız ne..borsacı çocukların keyfi daha ne kadar gıcır olacak..

Sayfa 79/777 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •