Sayfa 798/963 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon
Arama sonucu : 7698 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by bottousa Yazıyı Oku
    Altın için yükselme mantığınız bana çok yanlış geldi. Piyasaların iyi olmasıyla altın yükselip kötü olmasıyla düşmez.
    Ters Korelasyon olsa grafiklerde görünürdü.

Ne dediğinizi tam olarak anlamadım. Altın güvenli liman olarak görünür. Bu bilinen bişey grafiklerde örünecek bir duum yok. piyasalar kötü olduğunda genelde yükselir ama piyasanın likiditeye sıkıştığı anlarda geçen gün olduğu gibi satış yiyebiliyor.

2. Ya da fed faiz indirir altın yükselir. Fed 'in aiz indirmesinin nedeni piyasaların kötü olması. Fed faiz indirince kağıt paranın getirisi olan faiz azalır ve faiz getirisi olmayan altına talep artar çünkü kağıt para bollaşır değeri düşer.

3.  Alıntı Originally Posted by coming_soon Yazıyı Oku
    Ya da fed faiz indirir altın yükselir. Fed 'in aiz indirmesinin nedeni piyasaların kötü olması. Fed faiz indirince kağıt paranın getirisi olan faiz azalır ve faiz getirisi olmayan altına talep artar çünkü kağıt para bollaşır değeri düşer.
    .......ve o sırada...FED faiz indirdi altın ons +%2,5

4.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    .......ve o sırada...FED faiz indirdi altın ons +%2,5
    Ve dolar düşer. Virüs etkisi 1 ay daha devam ederse muhtemelen faiz indirimi görmeye devam edebiliriz. Resesyona tamamen silahsız girebilir merkez bankaları. Altının önü çok açık diye düşünüyorum. Bu şirketlerin 6 ay sonra karı çok artmış olabilir. Isterse kağıdı yukarı vurmasın düşürdükçe mal kaptırır. Ekranı kapatmışım bir süredir kafam rahat. Kağıdı takip etmek insanı çok yoruyor en güzeli böyle. Gerekirse temettüyü beklerim bu kağıt burayı hak etmiyor. Yatırım tavsiyesi değildir...

5. Son bir mesaj daha. Mart 18 toplantısı için 1 faiz indirimi daha bekleniyormuş. Bu durumda altın yukarı şirket karı yukarı olur. Altının onsunun yakında 1700 ü geçmesini bekliyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir

6. Yalniz bugün piyasaya gore yine baskilanmis ve geride kalmış. Bütün kâğıtlarım en az %5-6 gitmiş son dakika hareketiyle, bu %3,5 anca gittiği gibi bir de 9,75 den geri dönmüş...

Alıntı Originally Posted by hizir32 Yazıyı Oku
    Konak projesinden bir haber gelişme bekliyordum faaliyet raporunda olmadı sabır...
    Konak projesi için kozaa faaliyet raporunda maden ve petrol işleri genel müdürlüğüne müracaat edildiği yazıyor okursanız
    Sagliklar

8. Her iki ruhsatta da belirlenen işletme talep alanlarında yapılan sondajlardan elde edilen karotlardan ve yüzeyden olmak üzere alınan örneklere göre İşletme Proje dosyası MAPEG’e iletilerek işletme başvuruları yapılmıştır. Başvurularımız henüz sonuçlanmamıştır.

9 aylık Faaliyet raporunda da vardı bu bilgi üç aydır gelişme olmamış.
    Başvurunun sonuçlanması yakındır herhâlde

Sayfa 798/963 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •