Sayfa 798/948 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon
Arama sonucu : 7579 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1. Şimdi ne olacak? Madem birleşme kalktı.. Şirket kendi bünyesinde bulunan varlıkları satışa çıkararak özsermayeyi pozitif yapmak zorunda veya erciyes el atacak başka yolu yok

Özbal Boru'nun özsermayesinin erimesi nedeniyle yaptırdığı değerleme sonucu sonrasında hisse düşüşe geçti
    Özbal Boru hissesi düşüşte. Şirketin özsermayesinin eksiye düşmesi nedeniyle yapılan değerlemede, şirketin alacaklarının bulunması ve gayrimenkullerinin yeterli durumda olması sonucu Türk Ticaret Kanunu 376'ncı maddesine göre tedbir alınmaması gerektiği ortaya çıktı.
    Ancak bu gelişmenin ortaya çıkması hisseye satış getirdi. Özbal Boru hissesi saat 10:28 itibariyle yüzde 5.37 oranında düşüşle 2.29 lira seviyesinde işlem görüyor.
    TTK 376'NCI MADDESİ NEYİ EMREDİYOR?
    3. Sermayenin kaybı, borca batık olma durumu
    a) Çağrı ve bildirim yükümü
    Madde 376 – (1) Son yıllık bilançodan, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının yarısının zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşılırsa, yönetim kurulu, genel kurulu hemen toplantıya çağırır ve bu genel kurula uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunar.
    (2) Son yıllık bilançoya göre, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının üçte ikisinin zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşıldığı takdirde, derhâl toplantıya çağrılan genel kurul, sermayenin üçte biri ile yetinme veya sermayenin tamamlanmasına karar vermediği takdirde şirket kendiliğinden sona erer.
    (3) Şirketin borca batık durumda bulunduğu şüphesini uyandıran işaretler varsa, yönetim kurulu, aktiflerin hem işletmenin devamlılığı esasına göre hem de muhtemel satış fiyatları üzerinden bir ara bilanço çıkartır. Bu bilançodan aktiflerin, şirket alacaklılarının alacaklarını karşılamaya yetmediğinin anlaşılması hâlinde, yönetim kurulu, bu durumu şirket merkezinin bulunduğu yer asliye ticaret mahkemesine bildirir ve şirketin iflasını ister. Meğerki, iflas kararının verilmesinden önce, şirketin açığını karşılayacak ve borca batık durumunu ortadan kaldıracak tutardaki şirket borçlarının alacaklıları, alacaklarının sırasının diğer tüm alacaklıların sırasından sonraki sıraya konulmasını yazılı olarak kabul etmiş ve bu beyanın veya sözleşmenin yerindeliği, gerçekliği ve geçerliliği, yönetim kurulu tarafından iflas isteminin bildirileceği mahkemece atanan bilirkişilerce doğrulanmış olsun. Aksi hâlde mahkemeye bilirkişi incelemesi için yapılmış başvuru, iflas bildirimi olarak kabul olunur.[*]
    Borsa sabırlı olanların, sabırsızlardan kazandığı paradır.
    https://twitter.com/ekonomistben

2.  Alıntı Originally Posted by bankacıborsacı Yazıyı Oku
    Ek 11663

haftalıkta oysaki W çizmiş ikili dip yapmıştı... Bu olumsuz haber olmasaydı gidebilirdi...
    benim bildiğim birleşme haberleri ile son yedi sekiz aydır pozitif yanlış mı biliyorum.1.30-1.40 larda değil miydi bu hisse yakın zamana kadar.yarın ola hayr ola.ibadetleri unuttuk erciyasa dua! ediyoruz Rabbim affetsin.

3.  Alıntı Originally Posted by hayri71 Yazıyı Oku
    Kamil Erciyas i şahsen tanımıyorum tabiki ama dışarıdan bildiğimiz duydugumuz kadarıyla çelik boru üzerinde Türkiye'nin en iyilerinden ve bir arada Çelik Boru üreticileri derneği başkanlığı yapmış birine güvenerek Ozbal in hisselerini aldık. Çünkü böyle bir iş adamı satın aldığı bu fabrikayı çok iyi durumlara getirir dedik. Birleşme işine girme olmasaydı olaylar böyle gelişebilirdi. Ama ne olduysa birleşelim deyince bu durumlara geldik.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    paramızda haram yoktu ama hayr olsun bakalım.bazen insan mantığı ile değil kalbi ile hareket etmeli.sat şunları az bir zararla altın yağ al dediğimde yapsaydım şimdi bu mübarek gece erciyasa dua! etmeyecek günaha da girmeyecek altınyağdan da yüzde elli karda olacaktım.arkadaşlara altınyağ alın dedim üç beş gün önce inşaallah almışlardır.

4.  Alıntı Originally Posted by ALPTUĞ Yazıyı Oku
    paramızda haram yoktu ama hayr olsun bakalım.bazen insan mantığı ile değil kalbi ile hareket etmeli.sat şunları az bir zararla altın yağ al dediğimde yapsaydım şimdi bu mübarek gece erciyasa dua! etmeyecek günaha da girmeyecek altınyağdan da yüzde elli karda olacaktım.arkadaşlara altınyağ alın dedim üç beş gün önce inşaallah almışlardır.
    Nasipten ötesi yok. Vardır herşey de bir hayır.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. 0

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by bankacıborsacı Yazıyı Oku
    Şimdi ne olacak? Madem birleşme kalktı.. Şirket kendi bünyesinde bulunan varlıkları satışa çıkararak özsermayeyi pozitif yapmak zorunda veya erciyes el atacak başka yolu yok

Özbal Boru'nun özsermayesinin erimesi nedeniyle yaptırdığı değerleme sonucu sonrasında hisse düşüşe geçti
    Özbal Boru hissesi düşüşte. Şirketin özsermayesinin eksiye düşmesi nedeniyle yapılan değerlemede, şirketin alacaklarının bulunması ve gayrimenkullerinin yeterli durumda olması sonucu Türk Ticaret Kanunu 376'ncı maddesine göre tedbir alınmaması gerektiği ortaya çıktı.
    Ancak bu gelişmenin ortaya çıkması hisseye satış getirdi. Özbal Boru hissesi saat 10:28 itibariyle yüzde 5.37 oranında düşüşle 2.29 lira seviyesinde işlem görüyor.
    TTK 376'NCI MADDESİ NEYİ EMREDİYOR?
    3. Sermayenin kaybı, borca batık olma durumu
    a) Çağrı ve bildirim yükümü
    Madde 376 – (1) Son yıllık bilançodan, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının yarısının zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşılırsa, yönetim kurulu, genel kurulu hemen toplantıya çağırır ve bu genel kurula uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunar.
    (2) Son yıllık bilançoya göre, sermaye ile kanuni yedek akçeler toplamının üçte ikisinin zarar sebebiyle karşılıksız kaldığı anlaşıldığı takdirde, derhâl toplantıya çağrılan genel kurul, sermayenin üçte biri ile yetinme veya sermayenin tamamlanmasına karar vermediği takdirde şirket kendiliğinden sona erer.
    (3) Şirketin borca batık durumda bulunduğu şüphesini uyandıran işaretler varsa, yönetim kurulu, aktiflerin hem işletmenin devamlılığı esasına göre hem de muhtemel satış fiyatları üzerinden bir ara bilanço çıkartır. Bu bilançodan aktiflerin, şirket alacaklılarının alacaklarını karşılamaya yetmediğinin anlaşılması hâlinde, yönetim kurulu, bu durumu şirket merkezinin bulunduğu yer asliye ticaret mahkemesine bildirir ve şirketin iflasını ister. Meğerki, iflas kararının verilmesinden önce, şirketin açığını karşılayacak ve borca batık durumunu ortadan kaldıracak tutardaki şirket borçlarının alacaklıları, alacaklarının sırasının diğer tüm alacaklıların sırasından sonraki sıraya konulmasını yazılı olarak kabul etmiş ve bu beyanın veya sözleşmenin yerindeliği, gerçekliği ve geçerliliği, yönetim kurulu tarafından iflas isteminin bildirileceği mahkemece atanan bilirkişilerce doğrulanmış olsun. Aksi hâlde mahkemeye bilirkişi incelemesi için yapılmış başvuru, iflas bildirimi olarak kabul olunur.[*]
    Senin son bir haftadır truva atı olarak geldiğin belli oldu..
    Karşısındakini aptal sanan , en büyük aptaldır..

7.  Alıntı Originally Posted by karincaz Yazıyı Oku
    0

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "o" nedir? )

8. Bir hafıza, birde tecrübe vardır bunu yok veya hiç sayarsanız ,kaybeden siz olursunuz..
    Karşısındakini aptal sanan , en büyük aptaldır..

Sayfa 798/948 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •