Sayfa 799/853 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. ABD teknoloji ve sistem satışı kongre de tartışma konusu olur ve yetki buradan gelir acaba baykar kime sordu ve izin aldı şerefli Birleşik Arap emirlikleri ne teknoloji transferine karar aldı ilginç

Sanırım yeryüzünde siyasal İslamcıların canlı para söz konusu olunca şu konularda iş yapmaz diyecek bir standartları yok enteresan....

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    birleşik arap emirlikleri (BAE) ile bizim devlete ait ileri teknoloji firmalarının teknoloji transferli anlaşmalarına değinmiştim. Ayrıca ilginç şekilde seçime az süre kalmışken ve akp gidici gibi görünürken güney asya devletlerinede teknoloji transferleri hız kazandı.

Yeni haber bizim ileri teknoloji şirketlerimiz Roketsan dan sonra Havelsan da bae ile anlaşma imzaladı. Yine teknoloji transferi olacak.

Dahada ilginci bae firması halcon'un sergilediği SİHA.

İsmi Reach-S.

baykar'ın ürettiği TB2 nin Havada kalış, ağırlıklar, boyutlar, menzil, irtifa gibi tüm özellikleri ile TB2 nin neredeyse aynısı. baykar projeyi vermiş, mühendislerini göndermiş onlarda yapmış gibi.

SİHA nın üzerindeki yine bae üretimi bombalara bakıyorsun, inanılmaz ama bizim ileri teknoloji firmaların ürettiği bombaların birebir aynısı.

Roketsan'ın ünlü MAM-L si ve Tübitak Sage'nin Bozok'u.

akp giderayak başka ülkelerle bir sürü anlaşma imzalayıp bizim ülkeyi bağlıyor.

Şirketleri, madenleri, arsaları yabancılara açtığı yetmedi, ileri teknoloji firmalarımıza tarikatları doldurduğu yetmedi, hızla ilave şeyler yapıyor.
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

2. Kızılay elindeki önemli sayıdaki çadırları ahbap derneğine satmış Kızılay dan sorumlu genel müdür de doğruladı işin burası garip değil zira siyasal İslamcılar için herşeyin bir fiyatı var da ahbap derneğinin çavuşunun yüksek fiyattan bu çadırlarını almasını nasıl yorumlanır........ Halûk levent dürüst biri olduğuna inanmıyorum... bu sistemin karşısında gibi durup bu sistemle iş yapanlar sorgulanmak zorunda zaten geçmişi sıkıntılı

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    (akp giderayak başka ülkelerle bir sürü anlaşma imzalayıp bizim ülkeyi bağlıyor.

Şirketleri, madenleri, arsaları yabancılara açtığı yetmedi, ileri teknoloji firmalarımıza tarikatları doldurduğu yetmedi, hızla ilave şeyler yapıyor.)

Bürokrasinin üst düzeyi işbirliği yapmadan bu işler olabilemez
    Elbette.
    Her gelen parti, bütün bürokrasiyi kendi kafa yapısına göre değiştirir. Bu doğal.
    İş yapmak için gelen parti, kendi iş yapan adamlarını getirir tüm kurumların başına koyar. Mevcut yönetici iyi ise onuda bırakır.

akp de artık devletin başına ne yapmaya geldi ise, onu yapacak kişileri tüm kurumların başına koydu. Yapacaklarına engel olacakları temizledi. Hali ile en tepedekine itiraz edebilecek kimse bırakılmadı. Bu durumda çok istedikleri padişahlık geri geldi.

Arıza ses çıkaran üniversite mezunu genç kalabalıklar var. akp'ye yeterli vakit verilirse, üniversiteleride imam hatip üniversitesine çevirip o arıza sesleride yok eder.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by selimhan01 Yazıyı Oku
    Kızılay elindeki önemli sayıdaki çadırları ahbap derneğine satmış Kızılay dan sorumlu genel müdür de doğruladı işin burası garip değil zira siyasal İslamcılar için herşeyin bir fiyatı var da ahbap derneğinin çavuşunun yüksek fiyattan bu çadırlarını almasını nasıl yorumlanır........ Halûk levent dürüst biri olduğuna inanmıyorum... bu sistemin karşısında gibi durup bu sistemle iş yapanlar sorgulanmak zorunda zaten geçmişi sıkıntılı
    Genel anılarımı yazayım.

Eskiden Kızılay arabasına biner kan bağışı yapardım. Ben kanımı bedava verirdim, onlarda lazım olduğunda bana bedava verirdi. Aslında hiç lazım olmadı ama önemli değil, ben yardım edeyim de bana geri dönmesin. İki tarafta iyi niyetli.

Derken akp geldi devir değişti.

Kızılay'ın benden aldığı kanı sattığını öğrendiğimden beridir Kızılay'a hiç bir bağış yapmıyorum. Sonraki yıllarda verdiğim kararın doğruluğunu onaylayan haberlerde geldi.

Kızılay'ın yardım paraları ile Kızılay'ın tepesindeki yaşam formu, çok pahalı altın almış, akp yöneticisine ödül diye takmış. Şu anki haberlerde benzer. Kızılay yardım paraları ile aldığı çadırları, depremzedelere yardım edenlere para ile satıyor. Bağışçılar para veriyor ki çadır alınsın, depremzedelere bedava verilsin. Kızılay ise depremzedelere ilk günden çadır yetiştireceğine bir kısmını satıyormuş. Sattığı kişilerde o çadırları depremzedelere götürüyor.

Yani olacak şey değil. Devlet yöneticisi ben olsam, Kızılay'ın o başkanını diye başlardım ama emir büyük yerden olabilir. Daha doğrusu zihniyet büyük yerin zihniyeti. Hali ile tüm kurumların bu şekilde davranması da doğal.

Yatağına Amber Heard'i almışsan, sabah Amberin gübresini yatağında bulduğunda veya güçlü erkeklere kucak dansı yaptığında şaşırmayacaksın. Doğası öyle.
    Evde Arslan besliyorsan, aç kaldığında en yakındaki kişiyi ısıracağını bilmen gerekir. Doğası öyle.
    Arslan yemin etse, "açlıktan ölsemde hiç bir insanı yemem" dese, inanırmısın.? Arslan iyi hatipse inanırsın. İnsanların %80 i sarı öküzü vermeye meyilli. İyi hatip e bakar.
    Baa sökmez. Lafa değil harekete bakarım. Sarı öküzü isteyen Arslansa, bi karşımdaki aslan sürüsüne bakarım, birde arkamdaki öküz sürüsü kardeşlerime bakarım. "Yaw ben nerdeyim böyle" deyip koyu düşüncelere dalarım. İşte öyle öyle Nirvana geldi iyimi.?
    @NeAcaipDunya

5. Ali Cemal abi selamlar,

Abi mavi kuşta bir iki msjlarını okumuştum bu komplo teorisyenleri havadaki uçakların chemical tracer gibi bir kimyasal püskürttüğünden bahsediyorlar iki uçak aynı görüntüde örneğin birisinin arkasında iz var diğerinde yok. Siz bu tür bir bilgiye rastladınız mı? ne olabilir? bazı fotoğraflarda gökyüzüne baktığınızda ekose gibi yol yol olmuş her yer.

Aydınlatırsanız sevinirim saygılarımla.

6. Yeni bi komplo teorimiz oldu desene.
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi selamlar,

Abi mavi kuşta bir iki msjlarını okumuştum bu komplo teorisyenleri havadaki uçakların chemical tracer gibi bir kimyasal püskürttüğünden bahsediyorlar iki uçak aynı görüntüde örneğin birisinin arkasında iz var diğerinde yok. Siz bu tür bir bilgiye rastladınız mı? ne olabilir? bazı fotoğraflarda gökyüzüne baktığınızda ekose gibi yol yol olmuş her yer.

Para tekniği yapar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi selamlar,

Bilgim yok Batman.

Sadece basit temel bilgiyi biliyorum. Yükseldikçe hava soğur. Uçakların olduğu yükseklikte hava eksi derecelerde. Nasıl hava çok soğukken ağzımızdan çıkan sıcak hava beyaz su buharı rengine bürünüyorsa, uçakların çıkardığı gazda buza dönüşüp kristalleşiyor. Hali ile arkalarında buz kristallerinden oluşan bir yol oluyor. Eriyene kadar kalıyor. Biz onu görüyoruz.

Bazı uçaklar neden bu izi yapmıyor bilmiyorum. Ya daha alçaktan uçuyordur veya başka sebebi vardır.

Uçaktan kimyasal püskürtme deyince aklıma başka şeyde geldi. Bu epey eski bir haber. havada belli miktarda yağmur bulutu varsa ve yağacak kadar yoğun değilse. Uçaklardan kimyasal bir toz serpip o bulutun yağmasını sağlıyorlar.

Aklıma bunlar geliyor.
    @NeAcaipDunya

8. kızılay başkanı bu akşam televizyonda soruları yanıtladı. özetle şunları söyledi. kızılay devletten herhangi bir ödenek almıyor. bünyesinde binlerce sağlık elemanı ve çalışanı var. bunların giderleri ve diğer faaliyetlerini karşılaması için üç farklı gelir gurubu var. 1. bağışlar. 2.uluslararası fonlar[BM ve AB FONLARI vs.] 3. ticari faaliyetler [kızılay made suyu çadır dikimi ve satışı vs.] Peki burada yanlış olan nedir ?

Sayfa 799/853 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •