Sayfa 8/1032 İlkİlk ... 67891018581085081008 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 57 - 64 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    hayirli olsun baslik, halkbank almadim henuz alinca istirak edecegim..
    Dilerim mümkün olan en düşük yerden alıp hayrını görürsün.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ...............Yani sonuçta devlet Halkbank'tan elini çekebilir çünkü çoğunluk hisseye artık sahip olmadığından yönetim devletin elinden gidecek, banka da böylece artık devlet bankası statüsünde olmayacak. Bu strateji gerçekleşir mi gerçekleşmez mi onu bilemeyiz ama şu anki hisse fiyatı dikkate alınırsa bu ihtimal çok düşük gözüküyor.
    Böyle bir strateji yerine ben şahsen öncelikle Halkı Vakıfbankın bünyesine katar sonra ikincil bir halka arz yapma cihetine giderdim hükümetin yerinde olsaydım. Zaten her 2 bankanın çoğunluk hissesi TVF'nin mülkiyetinde şu anda, ortada hiç bir engel yok.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Vakifin bisteki hareketleride tam bir devlet bankasi edasinda. Halkın tavana kitlediginde yuzde 5 yukari atti vakifi bir cirpida.

4.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    BIrde Ortalama Ceza yazma surleri ne kdar olmus Eski orneklerle karsilastirinca. Hakan Atilla gibi daha once hic bir Banka Calisani ceza Almamis USA neden boyle bir yola girmis olabilir .

When you compare with old examples, How long does it take to declare the fine amount and fine declare date ? There is not any other example like Hakan Atilla Before. Why USA prefer to judge/punish Hakan Atilla ? What does he aim with this behaviour ?
    Daha önceki emsallerde bankacılar ceza almamışlar ama bankaların kendisi ceza almış. Demek ki yönetimlerin bu tür işlemlerde komple hatası olduğu düşünülmüş olmalı. Bizim durumumuz farklı, iddianameye göre Bakan ile eski genel müdürün önderliğinde banka bu işe alet edildi. Yani banka burada mağdur durumdadır çünkü en üst kademe bu işte bankayı kullandı. Böyle bir durumda ilgili bireylere ceza verilip bankaya ceza verilmemesi beni şaşırtmaz. Ayrıca unutmamak lazım, 2013'ten bu yana Halkbank OFAC tarafından izlemede. 5 yıl olmuş. Bu durumda da 7 Mayıstan sonra her an bir OFAC kararı çıkabilir.

hayırlı olsun.
    TRENDtopik olmuş burası.
    halk ayağa düşmüştü.
    burası elit bir yere benziyor.
    wiski..
    tövbe
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

6.  Alıntı Originally Posted by together Yazıyı Oku
    Vakifin bisteki hareketleride tam bir devlet bankasi edasinda. Halkın tavana kitlediginde yuzde 5 yukari atti vakifi bir cirpida.
    Bunları 2 kız kardeş olarak görmek lazım. Abla olan aslında HALKB ama mevcut durum kapsamında ufak kız kardeş oldu. VAKBN de HALKB gibi olması gereken fiyatın çok altından işlem görüyor ve hem DD hem de PD ciddi ıskontolara sahip. TVF stratejik bir karar alıp bu 2 bankayı birleştirmeli bence. Tabii eğer olur da HALKB bir mali ceza yer ise, bu ceza yeni birleşmiş bankaya aynen transfer olur.

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    hayırlı olsun.
    TRENDtopik olmuş burası.
    halk ayağa düşmüştü.
    burası elit bir yere benziyor.
    wiski..
    tövbe
    TRENDHOUND topiği değil hepimizin topiği, az ve öz yazacağız, senin de katılımını bekliyoruz. Tahtadaki günlük aksiyonu ve takasları filan 666 buraya yansıtacak elinden geldiğince.

haftalık pasta

haftalık takas.
    not:
    geçerli olan takastır.

Sayfa 8/1032 İlkİlk ... 67891018581085081008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz