Sayfa 8/354 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 2825 madde; 57 - 64 arası.

Konu: TRGYO - Torunlar GYO A.Ş.

1. IMG_1448.jpg

4,90 düşen trendi denemeye gidiyor.Geçerse başka bir dünya,geçenezse önceki sonuçlar belli. Ytd.

2. Geçer geçer, şu bilanço hele bir gelsin deler geçer.

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Paşabahçe projesi hem otel hemde villalardan oluşan bir proje sanırım 13-15 adet lüks villa planları var tanesi 10 milyon usd gibi fiyatlardan bahsediliyordu (değerleme raporlarında ayrıntılar mevcut) projedeki asıl gelir buradan sağlanacak ancak imar konusu netleşmemiş olabilir. Projenin diğer kısmında otel var oradan elde edilecek kira geliri düşük kalıyor ancak müşteri bulup satabilirlerse villa satışından iyi gelir sağlanabilir ancak inşaatıydı yapması satması uzun iş şöyle dolar zengini Katarlı bir müşteri bulup iyi fiyata satmaları bence de daha faydalı olur hem Katar'lılar sever bizi boğaza sıfır arsa şiş kebap güzel olur.

Kira gelirlerine ilişkin şirketin projeksiyonuna bakacak olursak 2017'de 495 Milyon TL 2018'de 574 Milyon TL kira gelirine ulaşılması öngörülüyor katlayarak artmasını mı bekliyorsunuz, her ne kadar mevcut ekonomik koşullarda biraz iyimser kalıyor olsa da 2018'de 550 Milyon kira gelirine ulaşmaları halinde bile şirketin mevcut borçlarını bir kenara bırakacak olursak oldukça iyi bir rakam özellikle 2.3 Milyar TL piyasa değeri olan bir şirket için oldukça iyi, borsada bu kadar yüksek sabit kira geliri olan başka şirket yoktur sanırım.

ytd.
    Borç,,gerçekten de Aziz ağa nın kamçısı olmuş,,bazıları alır,boğazına geçirir,,finansman giderlerini de yatırımcılara ödetir.(Z.grubu gibi)
    Torunlar gyo,,pörtföyüne pörtfföy katıyor,akıllı yatırımlar yapıyor.
    Şimdi soruyorum,,bu kira gelirine bankalar kredi kuyruğuna girmez mi şimdi?
    Beni bile hergün bir banka arıyor,,kredi kartı verelim diye,,kimbilir Aziz ağa ne çekiyordur?
    Son düzenleme : olimpik forum; 23-02-2017 saat: 23:28.

4. Piyasa Değeri (USD) 634.284.184
    Sermaye (TL) 500.004.283
    Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 105.000.899
    Takas Saklama Oranı 21
    2016/09 Kar-Zarar(USD) 105.206.639
    2016/09 F/K 1,39
    Öz Sermaye (USD) 1.705.380.283
    PD/DD 0,37

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Borç,,gerçekten de Aziz ağa nın kamçısı olmuş,,bazıları alır,boğazına geçirir,,finansman giderlerini de yatırımcılara ödetir.(Z.grubu gibi)
    Torunlar gyo,,pörtföyüne pörtfföy katıyor,akıllı yatırımlar yapıyor.
    Şimdi soruyorum,,bu kira gelirine bankalar kredi kuyruğuna girmez mi şimdi?
    Beni bile hergün bir banka arıyor,,kredi kartı verelim diye,,kimbilir Aziz ağa ne çekiyordur?
    Bu kadar borç ile hemde döviz borcu ile böyle bir ekonomik ortamda geceleri nasıl yatabiliyor bu adam merak ediyorum gerçi döviz cinsinden gelirleri de var şirketin, sonuçta bir finansman ve büyüme modeli anlaşılan yaptığı işe ve şirketine çok güveniyor.

6.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Piyasa Değeri (USD) 634.284.184
    Sermaye (TL) 500.004.283
    Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 105.000.899
    Takas Saklama Oranı 21
    2016/09 Kar-Zarar(USD) 105.206.639
    2016/09 F/K 1,39
    Öz Sermaye (USD) 1.705.380.283
    PD/DD 0,37
    F//K.............................1.39
    PD/DD..........................0,37

Bu temel rasyoların beleşliğide nedir ya? Yıllık 500 milyon kira geliri ile borcunu sıfırlasa 10 f/k dan işlem görse kimse çıkıpta pahalı bu hisse diyemez!

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Bu kadar borç ile hemde döviz borcu ile böyle bir ekonomik ortamda geceleri nasıl yatabiliyor bu adam merak ediyorum gerçi döviz cinsinden gelirleri de var şirketin, sonuçta bir finansman ve büyüme modeli anlaşılan yaptığı işe ve şirketine çok güveniyor.
    Kazancın 10 da 9 u ticarette ise 10 da 9 u da cesaretteymiş,,,bizim yiğen,,beni Azerbaycana çağırdı,,"şöyle güzel iş var böyle güzel iş var,kazanç da mükemmel,gel ortak ol bana,işleri büyütelim"dedi.
    "Ben bürokratım,serbest iş yapamam"dedim,,,açıkçası cesaretim yoktu.
    İş adamlığı böyle birşey,,cesaret cesaret,,,adam, hatıratında çaycılıktan müteahhitliğe nasıl geçtiğini anlatıyordu.
    Dolayısı ile borcu kafasına taktığını sanmıyorum,,bir de mevcut siyasiden yana tavır aldın mı mesele yok.

8.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Torunlar gyo'nun arkasında büyük bir devlet desteği olduğunu unutmayalım dostum!
    Aziz Torun reis ile çocukluk arkadaşı, abdullah gül ile üniversite arkadaşı.
    Şirketinde görev yapmış yönetici ve avukatı bakanlık yaptı, yapıyor hala.
    Devlet güvenceli bir şirket gibi düşünmek lazım torunlar gyo'yu.

Sayfa 8/354 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •