Sayfa 8/450 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 3600 madde; 57 - 64 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylüyorsun. EYT liler kanunen ellerinden alınan hakkı istiyorlar. Kabul et veya etme o çıkan kanun geriye doğru işletildiği için hukuksuzdu. Gerçekten bağımsız mahkemeler olsaydı o kanun iptal edilirdi.
    Torunlara borç bırakacak konulardan bahsederken ödeme garantili projelerden de bahsetsene. Bence bu projelerin yükü hiç de az olmaz. SGK nın açık vermesinin asıl nedeni istihdamdır. Türkiye'de çalışan kişi sayısı dünyaya oranla nasıl bir baksana? Bunun nedeni insanların erken emekli olmaları mı?
    sadece 2 yıl milletvekilliği yaparak emekli olanlar var öte yandan. O uygulamayı yapan dünyada kaç ülke var cevaplasana?
    Dediklerinizin hepsi dogru

Ama onlar yanlis yapildi bizde boyle yanlis yapalim esitleyelim diyemezsiniz. Yukarida yazdiginiz herseye 100% katiliyorum.

Ve sorumu tekrar soruyorum

Neden dunyadaki en dusuk emeklilik yasi bizde?

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    SGK da BES gibi, emekli olduktan sonra ya otomatik toplu para vermeli yada belli donem maas vermeli, buna ne dersiniz... SGK da olene dek maas sonra da kalan ese yada evlenmemis kiza maas devr var biliyorsunuz
    Benim bildigim dunyanin hicbir ulkesinde kidem tazminati diye bir sey yok. Evlenmemis kiza maas falanda yok

100 yil onceki sosyalist sistemden kalma kurallar bunlar. Kidem tazminati kalkmali 65 yasin altinda emekli olmamali. Emekli maaslari artirilmali.

Ama bunlarin hicbiri olmayacak EYT lileri memnun etmek icin milyonlarca insani erken emekli edecekler. Avrupalisi Amerikalisi gerizekali tabi 90 yasina kadar calisanlar gordum ben. Herkes aptal bir Turkler cok zeki

Cocuklariniza berbat bir Turkiye birakiyorsunuz haberiniz yok

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Gulup geciyorsunuz cunku dunyanin obur ulkelerindeki calisma kosullarini bilmiyorsunuz

Turk insani nedense hep kendini Almanya ile Hollanda ile karsilastiriyor. Yahu dunyada 210 ulke var. Biraz gercekci olalim lutfen

Ekonomide bile klasmanimiz Uganda Tanzanya seviyesinde iken emeklilik olayinda neden Bati Avrupa kistas alinir?

Dunyada 1-2 petrol zengini ulke haric hicbir ulke dusuk yasta emeklilik sistemini topladigi primlerle destekleyemez. Bugun Turkiyede devlet SGK ya disaridan mali destek yapmak zorunda kaliyor. Bunun sebebide dunya rekoru dusuk emeklilik yasidir. zamaninda 38 yasinda emekli edilmis yuzbinlerce insandir. Ah demirel Ah
    Hayır tek neden bu değildir, bizde SGK’nın, açıkladığı 2020 verilerine göre, aktif/pasif oranı 1.87. Yani çalışan 1.87 kişi 1 çalışmayana bakıyor. Bu oran o gelişmiş ülkelerde 4 civarında. Olayın sadece pay tarafına bakarak sonuca gidilmez. Paydanın yani sigortalı çalışan sayısının da artması gerekiyor. Bu da istihdamla olur.
    Emeklilik hakkını isteyen EYT li kesim tüm bu kötü işleyen sürecin sorumlusu değildir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Hayır tek neden bu değildir, bizde SGK�nın, açıkladığı 2020 verilerine göre, aktif/pasif oranı 1.87. Yani çalışan 1.87 kişi 1 çalışmayana bakıyor. Bu oran o gelişmiş ülkelerde 4 civarında. Olayın sadece pay tarafına bakarak sonuca gidilmez. Paydanın yani sigortalı çalışan sayısının da artması gerekiyor. Bu da istihdamla olur.
    Emeklilik hakkını isteyen EYT li kesim tüm bu kötü işleyen sürecin sorumlusu değildir.
    EYT ne demek?

Emeklilikte yasa takilan

Yas ne? 65 in ati veya 60 in alti

Dunyada baska bir ulke varmi insanlari bu kadar genc emekli eden? Yok

Sacmaligin farkindamisiniz?

Tutturmuslar bize verilen hakkimizi geri istiyoruz. Yanlis kararlar verilmis insanlarda kendilerine haksizca mantiksizca verilen bu hakki geri istiyor.

Simdi secimler geliyor milyonlarca insana emeklilik verecekler. 50 yasinda adam emekli olacak

Yurtdisinda 50 yasinda adam ikinci kariyerine basliyor universiteye gidiyor. O ulkelerdeki yasam suresi bizden cok cok farkli degil. Yaziktir gunahtir eyt lilere emekli maasi baglanirsa bu ulkenin butcesi bir daha duzelmez. Ulke su anda bile emekli cenneti durumunda. Yazik

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bağkürdan emekli olduğunda ikramie ortalama ne kadar veriyorlar ?
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bana bi yanıt verecek aksakallı yok mu yahu ? help !
    yahu içine ali tezel kaçmış bir hisse net üyesi yok mu arkadaş ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    yahu içine ali tezel kaçmış bir hisse net üyesi yok mu arkadaş ?
    Bağkur veya ssk fakr etmez, emekli maaşı yatan prim ve gün ile alakalı. Örneğin aylık 1000 tl bağkur primi 30 güne yatırılıyorsa, ortalama 1000 lira maaş bağlanır. Tabi şuan bağkur ne kadar alıyor onu bilmem. Sigortada sistem bu şekilde. yıllara göre katsayı var. Ama bağkur primleri asgari üçretliden daha düşük olacağı aşikar.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bağkur veya ssk fakr etmez, emekli maaşı yatan prim ve gün ile alakalı. Örneğin aylık 1000 tl bağkur primi 30 güne yatırılıyorsa, ortalama 1000 lira maaş bağlanır. Tabi şuan bağkur ne kadar alıyor onu bilmem. Sigortada sistem bu şekilde. yıllara göre katsayı var. Ama bağkur primleri asgari üçretliden daha düşük olacağı aşikar.
    ben emekli maaşını sormuyorum , emekli olunca e alınan toplucana parayı soruyorum. hani Muharrem amca Fatma Teyze emekli olunca aldıkları ikramiye ile ev alırlarmış ya toplu bi para alırlar onu soruyorum. maaşı değil ikramiyeyi
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    bağkürdan emekli olduğunda ikramie ortalama ne kadar veriyorlar ?

Sayfa 8/450 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •