Sayfa 80/130 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon
Arama sonucu : 1037 madde; 633 - 640 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1. %50 bedelsiz verirse yaklaşık 1.3 lira net temettü vermesi gerekir. Tabi yıllık 600 milyon kar geldigi takdirde.

Yıl sonu 600 - 650 arası kar bekliyorum, nasip...kur bu fiyatlarda olursa...
    Devlet kredi kullandırmıyor dövizini bozmayan şirketlere... tezol da dövizini yeteri kadar tl ye çevirmedi ise... Bu şartlarda istediği krediyi alamaz ve temettü dağıtımı sıkıntıya girebilir.
    Ancak benim için her iki türlüde sıkıntı değil , para kasada kalacak öz sermaye güçlü olacak. Fakat düzenli temettü dağıtımı yapmak isteyen bir yönetim stratejisi var.
    %50 bedelsiz konusunda bir fikrim yok.
    Ayrıca 2023 teki 2. Fabrikanın geliri en çok 2. Çeyrekten itibaren hissedilir diye düşünüyorum.
    Pozisyonumu aynen koruyorum 2023 tede devam.
    Ayrıca umarım yatırımcılar için başka sürpriz haberler düşer.

3.  Alıntı Originally Posted by Temettü Bükücü Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam seneye 2023 için bedelsiz oranı düşer demişti sayın tezol.Bence %50 bedelsiz verir. Geri kalanını nakit temettü olarak dağıtır. Benim için patronun kar dağıtım politikasına sadık kalması ve verdiği sözleri tutmasıdır en önemli kriter.
    temettü verir yazmak istemiştim bedelsiz yazmışım. temettü verir yüksek umarım seneye. bedelsiz vermese de olur. zaten az veririz demişler yazmışsınız.

4.  Alıntı Originally Posted by Bambu Yazıyı Oku
    Yıl sonu 600 - 650 arası kar bekliyorum, nasip...kur bu fiyatlarda olursa...
    Devlet kredi kullandırmıyor dövizini bozmayan şirketlere... tezol da dövizini yeteri kadar tl ye çevirmedi ise... Bu şartlarda istediği krediyi alamaz ve temettü dağıtımı sıkıntıya girebilir.
    Ancak benim için her iki türlüde sıkıntı değil , para kasada kalacak öz sermaye güçlü olacak. Fakat düzenli temettü dağıtımı yapmak isteyen bir yönetim stratejisi var.
    %50 bedelsiz konusunda bir fikrim yok.
    Ayrıca 2023 teki 2. Fabrikanın geliri en çok 2. Çeyrekten itibaren hissedilir diye düşünüyorum.
    Pozisyonumu aynen koruyorum 2023 tede devam.
    Ayrıca umarım yatırımcılar için başka sürpriz haberler düşer.
    Hocam %50 bedelsiz benim gönlümden geçen oran.Tabiki bilgi değil. Finansallari bozulmadığı ve patron verdiği sözlerde durduğu takdirde taşımaya ve lot sayımi da artırmaya devam edeceğim.

Alıntı Originally Posted by Temettü Bükücü Yazıyı Oku
    Hocam %50 bedelsiz benim gönlümden geçen oran.Tabiki bilgi değil. Finansallari bozulmadığı ve patron verdiği sözlerde durduğu takdirde taşımaya ve lot sayımi da artırmaya devam edeceğim.
    Benimde gönlümden geçiyor dostum ama nasip...bol kazançlar dilerim

6. Kâr 550 gelse hbk 2.5 eder. %70 dağıtacağına göre 1.75 tl eder. Ne şekilde verirse versin, karlılık bedelsiz oranında arttığı müddetçe sorun olmaz.

Çok seviyorum bu bist kesiciyi

8. Mal satan yok , tahtada öyle milyon lot satan yok 2 gündür tacirlerin yüzünden devre kesiyoruz. Epi topu 800 bin lotu var adam cücük kadar malla tahtanin içinden geçiyor ama o bilanço elbet gelecek düştükçe ekliyoruz.

Sayfa 80/130 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •