Sayfa 801/1122 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Niye kömür?

Diksinler dağa taşa rüzgar güllerini ve güneş panellerini? Olmuyor mu öyle? Yeşil enerji dünyayı kurtaracaktı hani ?

İşlerine gelmeyince Paris İklim Antlaşması falan acil önlem diyip kenara atılıyor demek ki böyle
    ,
    Yeşillerin kapalı kömür santralini açmak zorunda kalmasını trajik buluyorum.
    Diğer yandan bu altyapı onlara merkelden miras kaldı. Kıvrak diplomatları olsaydı. Belki gerekli hazırlıkları yapacak zamanları olurdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Yeşillerin kapalı kömür santralini açmak zorunda kalmasını trajik buluyorum.
    Diğer yandan bu altyapı onlara merkelden miras kaldı. Kıvrak diplomatları olsaydı. Belki gerekli hazırlıkları yapacak zamanları olurdu.

Asil trajik olacak olan nükleer santrallarinin sene sonundan sonra kapatilmayip calismaya devam ettirilmesi olacak.
    Yesil, mesil kökenleri önce nükleer silah ve enerjiye karsi olmakdi.
    Gerci Schröder SPD'si ile beraber GER'de sosyal demokrasiyi gömdüklerinden sonra pek yesillikleri kalmamisti da, simdi bir sekilde tam aciga cikmamasi icin geveliyorlar.

3. Abim ben mal gibi kalktım geldim şimdi kışın elektriği gazı keserlerse var ya hanım beni buradan ankaraya yürütür yemin ediyorum ki yürütür sağcı mi solcu mu neciyse gereğini yapsınlar koca Almanya yahu
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Asil trajik olacak olan nükleer santrallarinin sene sonundan sonra kapatilmayip calismaya devam ettirilmesi olacak.
    Gerci Schröder SPD'si ile beraber GER'de sosyal demokrasiyi gömdüklerinden sonra pek yesillikleri kalmamisti da, simdi bir sekilde tam aciga cikmamasi icin geveliyorlar.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Niye kömür?

Diksinler dağa taşa rüzgar güllerini ve güneş panellerini? Olmuyor mu öyle? Yeşil enerji dünyayı kurtaracaktı hani ?

İşlerine gelmeyince Paris İklim Antlaşması falan acil önlem diyip kenara atılıyor demek ki böyle
    ,
    Kömür cok. 300 sene yetecek kömürleri var cikarmaya deyse.
    Bayagi da fracking gaz rezervleri var kuzeyde (milli park sahalarinda) ve baska bölgelerinde.
    Günes panelleri dikecek arazi pek yok, daha cok catilara dikerler.
    Rüzgar güllerini dikecekler de, dikip üretim izni almasi 1 yildan fazla sürüyor. Dikmek icin arazi tahsisinde ise izin almak daha üzün sürüyor.
    O yüzden vatandasindan tasarruf yapmasini, üsümesini bekliyorlar.
    B.k da istemiyorlar cünkü insanlarin müstakil evlerde, arazide yasamayip sehirlerde dikey mimariye tasinmlarini dillendiriyorlar.
    Nasil yesillikse artik?

5.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Sn samreit
    Almanların ukrayna savaşına bakışı nedir ? Eğer olumlu sonuçlar gelmezse, rusya ile barış baskısı olur mu ?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abim ben mal gibi kalktım geldim şimdi kışın elektriği gazı keserlerse var ya hanım beni buradan ankaraya yürütür yemin ediyorum ki yürütür sağcı mi solcu mu neciyse gereğini yapsınlar koca Almanya yahu
    Yok yahu merak etme, bir sey olmaz. Evlerin isinmasinda, elektrik de cok sorun cikmaz.
    Aslinda adamlar sadece korku pompaliyorlar. Gectigimiz yillarda ise yaradi, simdi de biraz yarayacak.
    Bir cok insan 5 sene önce taktirdigi gaz tesisatini pellet, mazot vs. gibi alternatiflere yönelecek.
    Ukrayna, Cin, Rusya derken adamlar küresellesmeyi tek tarafli bitirip demir perdeyi kuruyorlar cok kutuplu dünya icin.
    Senin isin zaten sittin sene garantide artik.

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Sn samreit
    Almanların ukrayna savaşına bakışı nedir ? Eğer olumlu sonuçlar gelmezse, rusya ile barış baskısı olur mu ?

Alman haberlerini okuyunca AA-Haber deyim zannediyorum kendimi.
    Alman medyasina bakarsan Ukrayna bir dalacak Rusya'ya 3 gün sonra pazifikten cikacak.

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Yok yahu merak etme, bir sey olmaz. Evlerin isinmasinda, elektrik de cok sorun cikmaz.
    Aslinda adamlar sadece korku pompaliyorlar. Gectigimiz yillarda ise yaradi, simdi de biraz yarayacak.
    Bir cok insan 5 sene önce taktirdigi gaz tesisatini pellet, mazot vs. gibi alternatiflere yönelecek.
    Ukrayna, Cin, Rusya derken adamlar küresellesmeyi tek tarafli bitirip demir perdeyi kuruyorlar cok kutuplu dünya icin.
    Senin isin zaten sittin sene garantide artik.
    Elon musk gelecek dertler bitecek. Adamın hem almanya hem çinde hem amerikada fabrikası var. Üstelik çin ve almanya fabrikası bürokrasiye takılmadan son sürat tamamlandı diyorlar.

Sayfa 801/1122 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •