Sayfa 801/1000 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    AL40 kupon yattı.Banka bazında ciddiyetsizlikler var anlaşılan
    AL40 Yapıkredi Bugünde Yatmadı.

2.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    AL40 Yapıkredi Bugünde Yatmadı.
    Bende de durum aynı Yapı Kredi'de AL40 yatmadı. Ziraat Bankasında aynı kupon ödeme tarihli DA57 eurobond ise dün yattı. AL40'ı hala bekliyorum.

3. Biriken kuponlarla küçük bir ekleme yaptım portföyüme 2033 vadeli olandan.
    Aslında ABD faiz artışı kararını bekliyordum alım için ama bizim CDS'ler de yüksek, uzun vadelilerin getirileri %8'e değiyor, dayanamadım.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sanirim ABD tatilde diye..
    Endiseye gerek yok.

Syg,
    İnsan bu ortamda acaba temerrüde mi düştüler diye düşünmeden edemiyor Sayın Dudu

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,942
     Alıntı Originally Posted by TSlayer Yazıyı Oku
    İnsan bu ortamda acaba temerrüde mi düştüler diye düşünmeden edemiyor Sayın Dudu
    DUR HOCAM 2022 nin ilk krizine start verirsin aman haa:
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

6.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    DUR HOCAM 2022 nin ilk krizine start verirsin aman haa:
    Temerrüt değil de.
    Bankanın hesaba yansıtmaması çok garip.
    Benimde küçük bir miktar var Yapıkredi Bankası'nda ve hala hesabıma geçmemiş.

7.  Alıntı Originally Posted by Lithuan Yazıyı Oku
    Konu dışı olacak ama (bono/tahvil topiği inaktif gözüküyor, 7 aydır uğrayan olmamış)
    TÜFE’ye endeksli devlet tahvil getirisi %42.6 lara çıkmış. Bunlar KY olarak alınabiliyor mu?
    TR tahvil almak istiyorum ama hiçbir yerde sabit faizli tahvil bulamıyorum. Bankalarda getiriler %20'lerde geziyor oysa %23 üstü olması gerekiyordu. Bankaların tahvil portfoyleri sınırlı birkaç tahvi dışında bulunmuyor. Tahvil çeşitliliği olan banka bilirseniz lütfen buraya da yazın faydalanmış oluruz.

8.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    TR tahvil almak istiyorum ama hiçbir yerde sabit faizli tahvil bulamıyorum. Bankalarda getiriler %20'lerde geziyor oysa %23 üstü olması gerekiyordu. Bankaların tahvil portfoyleri sınırlı birkaç tahvi dışında bulunmuyor. Tahvil çeşitliliği olan banka bilirseniz lütfen buraya da yazın faydalanmış oluruz.
    2 hafta öncesine kadar vardı %25'lerden 10 yıllıklar alınabiliyordu bankaların internet sitelerinde ve satış kanallarında. Ancak 2 hafta önce Tcmb yapmaması gereken bir şey yaptı.

İlk günahı işledi. Fiyatı düşen faizi yükselen tahvilleri klavyenin tek bir tuşuna basarak yarattığı TL ile satın aldı.

Bu da fiyatları doğal dengesi dışında aşağıya çekti.

Ben kısmen alım düşünüyordum. Tcmb'nin dengesiz ve riskli bulduğum bu hareketinden sonra vazgeçtim.

Emek vererek kazandığım parayı yatıracağım enstrumana anında havadan yarattığı para ile alım yapan ve fiyatı ile oynayan bir kurumun yanında yatırım yapmak istemem.

İleride gidip hepsini satın alıp faizi %10'a da düşürebilir. Bir işleme bakar. Ben paramı sokakta bulmadım.

Kusura bakmasınlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 801/1000 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •