Sayfa 801/1001 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: Viop - XXIX

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    2010 falandı galiba.
    Ama 2004 ten beri okurum burayı
    peki abiciğim 10 yıl olmuş başlayalı ve hala sistem arayışındayım diyosun. 10 yıl kısa bir zaman değil. 5 yılda. bu kadar uzun bir süre içinde kendisine sağlıklı bir yöntem bulamayan birisin bu arayışları sana göre daha ne kadar sürer? bence ömrünün sonuna kadar sürer. yani ömrü hayal kurmakla, senaryo yazmakla geçer..genel olarak söyledim.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

2. Rasyonel insanlar olarak olayları sebep sonuç ile dinamikleri inceliyoruz. İnsanı ilgilendiren şeylerde malesef bu sistem tam işlemiyor. Her zaman çift yönlü düşünmekte fayda var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    peki abiciğim 10 yıl olmuş başlayalı ve hala sistem arayışındayım diyosun. 10 yıl kısa bir zaman değil. 5 yılda. Bu kadar uzun bir süre içinde kendisine sağlıklı bir yöntem bulamayan birisin bu arayışları sana göre daha ne kadar sürer? Bence ömrünün sonuna kadar sürer. Yani ömrü hayal kurmakla, senaryo yazmakla geçer..genel olarak söyledim.
    hayat cennete gidecem diye geçiyor.
    Kim gidip gelmiş.?
    Varmı cennet.
    madam cury nin hayatını oku.

4. su grafige gore 1958 den satti isen o zaman 21 dec daki bardada Satis islemi yapmis olman lazim dogrumudur ?

DOLAR
    HAFTALIK

ONS
    H4

....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    su grafige gore 1958 den satti isen o zaman 21 dec daki bardada Satis islemi yapmis olman lazim dogrumudur ?
    doğrudur.
    % 100 gr altınlarımı
    %100 dolara döndüm.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Hesap makinasi alip hesaplama yapmisa benziyorsun Guzel !!!
    olasi Kazanc/Zarar a dikkat ediyormusun actigin pozisyonda ?

pandemi baslangici dususunde elini tasin altina koyanlar guzel kar yazdi . bak benim elimdede bir sey yok bende nakitte idim gumusler sonrasi . Nakitte olan insan icin hersey daha zordur . elinde mal varsa izsuren koyar beklersin . ama nakitte isen ve yukselise inanmiyorsan ordan doner burdan doner short aca aca sermayeyi kediye yuklersin.
    Evet bir yerde donucek ama bu donus pandemi esnasinda cesaret edip mal almayip nakitte bekleyenlerin Mal almaya basladigi zamanlarda donucek
    beni okuma yazmıştım sana anlamamışsın,senin kafan basmıyor,5.5 akbank vadeli aldım 4.5 ye bastılar yazdım ben oradanda akbank aldım aldıgım kontrat çok yüksek rakama çıktı 6.90 sattım yazdım 6 ay ugraştım dedim güzel kar yazdım dedim sen hala anlamıyorsun BENİ OKUMA

hayat cennete gidecem diye geçiyor.
    Kim gidip gelmiş.?
    Varmı cennet.
    madam cury nin hayatını oku.
    ama bu işin ucunda para var ve eğerki bir insan ömrünün son demlerini yaşıyorsa para çok lazım olacak. öteki tarafı boş ver parasızda girilebilir.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

8.  Alıntı Originally Posted by bummer Yazıyı Oku
    Ben endeks 800 lerdeyken 160 bin olacak dediğimde, Ankaraya atom bombası dahi düşse borsa düşmez yükselecek dediğimde çok fazla linç edilmiştim bazı boş beleşler tarafından. Endeksin geldiği yer ortada. hatta 1 yıl içerisinde düşen topu topu 10-15 kağıt ya var ya yok.

Geldiğimiz bu fiyat ise artık pahalıdır. O zaman borsa 50 bin olacak diyenler şimdi dolar bazında ucuz, hala çok gidecek yer var demeye başladılar.

Borsaya dolar bazında bakıp zirve 5 cent diyor isen o zaman borsadaki toplam kar rakamlarına da dolar bazlı bakacaksın cahil
    kardeş.

Borsaya dolar bazlı nasıl bakılır anlatayım;
    Borsa 5 cent iken Borsadaki Tüm şirketlerin Toplam Karı 5 Milyar $ farz edelim.
    Borsa daki şirketlerin karının toplamı şuan 2 milyar dolar ediyorsa; Senin o 5 centlik zirven şuan 2 centtir. Yabancının hala satmasının sebebide budur. Yani şirketlerin TL bazında karlarını artırmaları sizi kandırmasın.

Yani endekse dolar bazlı bakıyorsan tüm birimleri dolara çevirip karlar dolar bazında nerelere düşmüş ona bakacaksın. pd/dd ye f/k ye dolar olarak bakacaksın. Bak bakalım dolar bazında endeks dipte mi zirvedemi?

Benim için artık 1,5 yıllık pörtföyü boşaltma zamanıdır.. Peyder pey satıp çıkma zamanıdır.

Çünkü artık 3 maçı bir araya getiremeyen. matematik bilmeyen herkes borsaya doldu.
    Reis seçim ittifakı kelimesini kullandı. Artık bura o 5 centlik zirvenin aslında aynısıdır.

Arif olan anladı. Saygılarla....
    Evet bu arkadaşla çok dalga geçildi, özellikle ankara ya bomba atılsa düşmez dediğini hatırlıyorum.
    bi kişi daha var en dipte 80 ken 200 olucak diyen
    Secbul da portföyü boşaltıyorum derse longcular korksun derim...

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Sayfa 801/1001 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •