Sayfa 806/1002 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Riskli varlıklara geçişi yanlış zamanda yapmadık umarım, enflasyona karşı korunalım derken, nominal getiridende olmayalım.
    Mevcut enflasyon ve reel faiz getirisi bu ortamda tamam ile bir yanilsamadir bu perspektifi goz ardi etmeyiniz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Riskli varlıklara geçişi yanlış zamanda yapmadık umarım, enflasyona karşı korunalım derken, nominal getiridende olmayalım.
    Ben de aynı şeyi düşüyorum, borsa aralıksız çıkınca cesaret edip hisse yoğun fonlara giremedim ama içinde hisse olan değişkenlere biraz yüklü girdim, yabancı hisse fonlara temkinli de olsa girdim ama orası için de geç oldu, doların yükselişiyle zarar yok şimdilik.
    Şimdi de bu varyant işi çıktı, bundan sonra borsalarda ve dolarda yön ne olur, zararda değilken satmalı mı, yoksa uzun vadeli düşünüp kademeli alım mı yapmalı? buradan bir miktar altın, gümüş, eurobond fonlarına mı geçmeli, kafam karıştı iki gündür.

3. Yada suların durulmasını beklemek.

4. belki de bu ortamda en doğrusu öyle yapmak, hatalı kararlar vermekten iyidir.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    belki de bu ortamda en doğrusu öyle yapmak, hatalı kararlar vermekten iyidir.
    bekleyip sular durulunca trend nereye ise oraya gitmek lazım.Trendi tahmin etmeye çalışmamak lazım.
    ben denedim, sonu iyi olmuyor

6.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    bekleyip sular durulunca trend nereye ise oraya gitmek lazım.Trendi tahmin etmeye çalışmamak lazım.
    ben denedim, sonu iyi olmuyor
    en iyisi öylesi yapmak herhalde, deneneni denemeyeceksin derler beleyelim görelim, tabi bu arada elimizdeki mevcut riskli fonlar düşmeye devam ederse kademeli alım yapmalı mı acaba öyle bir kararsızlık durumu var.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    en iyisi öylesi yapmak herhalde, deneneni denemeyeceksin derler beleyelim görelim, tabi bu arada elimizdeki mevcut riskli fonlar düşmeye devam ederse kademeli alım yapmalı mı acaba öyle bir kararsızlık durumu var.
    Yaklaşık iki buçuk senedir fon yatırımı yapıyorum. Burada fazla yazamasam da, ppf'ye bileşik faiz işler mi tartışmalarından bu yana neredeyse her yazılanı okuyorum. Bu forum benim için tam bir finansal okul oldu. Burada yazılanlardan, yapılan tartışmalardan öğrendiğim en önemli bilgiyi bir kaç gün önce yazmıştım, tekrar edeyim. Fon yatırımında birinci kural, piyasalarda yarının ne getireceğini yüksek doğrulukla tahmin etmenin mümkün olmadığına kendimizi ikna etmek.

Bu konudaki farkındalık oluştuktan sonra kişisel risk algısına göre portföyü oluşturup sabretmek gerekiyor. Burada da yaşınız, amacınız, başlangıç sermayenizin tutarı vs gibi faktörler öne çıkıyor.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    atak kobra ijlal ile agresif tag heuer ne getirmiş görebilen var mı ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 806/1002 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •