Sayfa 81/189 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. 7 sistemin komisyon kayma(işlem başı 50 puan) düşülmüş net durumu şöyle.
    not: tablomu dün hazırlayamadığım için değerler bugünki kapanışa göre

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    YAHHHHHHH ANASINA BUNE ARKİDEŞŞŞŞŞŞ :D

ters sistemmi bu ne böyle hoca nettin parayı kırmışsın valla.
    sert bir optimizasyon olabilir belki. 7-8 yıllık istatistiğine bakmak gerek

3.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    7 sistemin komisyon kayma(işlem başı 50 puan) düşülmüş net durumu şöyle.
    sonuçlar gayet yeterli 2017 yarısına göre gayet iyi puan toplamışsın.

Kendimden şphe etmeye basladım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    7 sistemin komisyon kayma(işlem başı 50 puan) düşülmüş net durumu şöyle.
    matador hocam tebrikler, farkli sistemleri disiplinli bir sekilde kullanabiliyosaniz ne mutlu size. hele de az islem acan yavas sistemler ise. forumda hizli sistemler agirlikli cunki. ben de icime sinen uzun peryotlu sistem bulsam uygulayacagim ama, ya egriye uydurulmus suphesi oluyor, veya egriye durmus gibi oluyorum ya da tatmin edici degerleri ya da max dd leri cok fazla oluyor, bi de o ilk zamanlardaki enerji kalmadi.

* 2017 de tek islem acanin kazanci en fazla
    bang bang you shot me down..

5.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    matador hocam tebrikler, farkli sistemleri disiplinli bir sekilde kullanabiliyosaniz ne mutlu size. hele de az islem acan yavas sistemler ise. forumda hizli sistemler agirlikli cunki. ben de icime sinen uzun peryotlu sistem bulsam uygulayacagim ama, ya egriye uydurulmus suphesi oluyor, veya egriye durmus gibi oluyorum ya da tatmin edici degerleri ya da max dd leri cok fazla oluyor, bi de o ilk zamanlardaki enerji kalmadi.

* 2017 de tek islem acanin kazanci en fazla
    hızlı sistemleri çok denedim ancak verimli olduklarını düşünmüyorum. en kısa periyodum 120dk ve gün. zaten onlarda getirisi en az olanlar. açıkçası ayda 7-8 sinyali geçen sistemler ya komisyona çalışır yada trendden düşer. benim yaptıklarımı kastediyorum tabi. iyi sistemi olanlara lafım yok. şahsen günlükten kısa periyodu kullanmam bundan sonra.

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Erhan hocam bugatti rafda değil mi ?, kullandığınız sistemler iyi durumda mı ?

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    bana ters sistemmiş gibi geldi.

hocam biraz daha bilgi verirmisin sistem hakkında ortalama kaç işlem actı.

dediğimiz gibi ters filanmı calısıyor.

birde ne zman yaptınız ne kadar süredir kullanıyorsunuz.

geçmişe dönük ne kadar süreye göre optımıze edıldı.

matrıks olunca suphelerım daha cok artıyor geçmişe dönük test sorunu sebebıyle
    Erhan bey bu çok basit fiyat hareketi ve volume ortalamalarındaki değişiklikleri takip eden değer artı yöndeyse alan eksi yöndeyse satan bi kurgu, ters çalışma ile neyi kastediyorsunuz bilemedim ama içerisinde değişim yönüne aykırılık (divigrence )oluşturacak hiç bir parametre yok . çoğunluk alıyorsa alıyor satıyorsa satıyor.
    2014 sonlarında ideal de yazmıştım neredeyse hiçbir değişiklik yapmadım optimizasyonunu yaparken iki yıl üç yıl beş yıl olarak değil 3-4 aylık onlarca bölgelerle yapmıştım 2015 ve 2016 da 1400 işlem var 2017 de ise bu güne kadar 440 işlem . sabit 10 kontratla mouse a basma işini kardeşim yapıyor.

Gün içerisinde viop da binlerce puanlık yuıkarı aşağı hareketten sürekli olarak pozisyonda kalmayarak sadece 300 puan çıkartabilmek çok güç değil, bu şekilde bir ayda zaten 6-7 bin puan toplanıyor. hadi bilemediniz 100 puandan 2000 puan. herhangi bir strateji kullanıp zaten para kazanıyorsak bunu yazılı hale geçirip formüle etmek de kolay.

ama bunu zaten yapamıyorsak optimizasyondaki gibi nedeni niçini bilinmeyen matematik hesaplamalarıyla oluşturulmuş sistemin kazanmasıda kaybetmeside tesadüfi sebeplerle olur diye düşünüyorum. Sayısız matematikçi fizikçi mühendis ve bunların bilgisiyle yarışa girme hatasına düştüm evvelde ame neyseki erken farkedip kendi yaptığım al sat i onlar dan öğrendiklerimin yardımıyla formüle ettim. ben bildiğim işi yapıyorum basitçe alıyorum ve satıyorum zarar da ediyorum karda. herkese bol kazançlar

8.  Alıntı Originally Posted by drleo66 Yazıyı Oku
    Erhan bey bu çok basit fiyat hareketi ve volume ortalamalarındaki değişiklikleri takip eden değer artı yöndeyse alan eksi yöndeyse satan bi kurgu, ters çalışma ile neyi kastediyorsunuz bilemedim ama içerisinde değişim yönüne aykırılık (divigrence )oluşturacak hiç bir parametre yok . çoğunluk alıyorsa alıyor satıyorsa satıyor.
    2014 sonlarında ideal de yazmıştım neredeyse hiçbir değişiklik yapmadım optimizasyonunu yaparken iki yıl üç yıl beş yıl olarak değil 3-4 aylık onlarca bölgelerle yapmıştım 2015 ve 2016 da 1400 işlem var 2017 de ise bu güne kadar 440 işlem . sabit 10 kontratla mouse a basma işini kardeşim yapıyor.

Gün içerisinde viop da binlerce puanlık yuıkarı aşağı hareketten sürekli olarak pozisyonda kalmayarak sadece 300 puan çıkartabilmek çok güç değil, bu şekilde bir ayda zaten 6-7 bin puan toplanıyor. hadi bilemediniz 100 puandan 2000 puan. herhangi bir strateji kullanıp zaten para kazanıyorsak bunu yazılı hale geçirip formüle etmek de kolay.

ama bunu zaten yapamıyorsak optimizasyondaki gibi nedeni niçini bilinmeyen matematik hesaplamalarıyla oluşturulmuş sistemin kazanmasıda kaybetmeside tesadüfi sebeplerle olur diye düşünüyorum. Sayısız matematikçi fizikçi mühendis ve bunların bilgisiyle yarışa girme hatasına düştüm evvelde ame neyseki erken farkedip kendi yaptığım al sat i onlar dan öğrendiklerimin yardımıyla formüle ettim. ben bildiğim işi yapıyorum basitçe alıyorum ve satıyorum zarar da ediyorum karda. herkese bol kazançlar
    Cok guzel anlatmissiniz ama 6 7 bin puan kolay degil bana göre, tebrik ederim. 2015 ve 2016 daki performanslarida boyle iyimi.

Sayfa 81/189 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •