Sayfa 81/139 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon
Arama sonucu : 1109 madde; 641 - 648 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

1. Öncelikle herkese mutlu yıllar diliyorum. İnşallah bizler için güzel bir yıl olur.

Para dergisinin bu haftaki yayınında Tat ile ilgili aşağıdaki haber var. Ordan burdan çıkan haberlerle birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Habere göre satış beklemeye alınmış. Türkiye'nin en büyük grubu bize kurumsallık dersi verdi !!!

Resmi açıklama tabiki yapılmadı başka bir gelişme olabilir mi bilemiyorum. Ama hisse fiyatı bize durumdan az çok bahsediyormuş meğer. Benimde anlamadığım satılma durumu olan bir şirketin hissesinin değer kaybetmesiydi. Hatta cuma yükselmese 200 günlük ortalamanın altına inmiş vaziyetteydi. Tabiki bu durumu bilenler biz satılma haberini beklerken kendi fonları da dahil hisseleri satıyormuş. Söylenecek çok şey var. Bakalım Kap açıklamasında -tabi açıklarlarsa- ne diyecekler.

Burada yazılan yazılar kişisel görüşlerim olup yatırım kararlarınızı etkilemek amacıyla yazılmamaktadır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Derginin yazdığı uyduruk olması çok yüksek
    Yazanı belirsiz, kaynakları yok..

Fiyat mantıksız
    .. 120 milyon dolar holdinge düşen miktar olabilir.
    Assan gida tarih oldu.
    Şirketin yabanci ortağı zaten teklif vermez aracı kullanmaz, yıllardır yönetimde adamları var.

En saçma kısım da şirketin üretici paralarını savsaklamasi

Manipülasyon kokuyor..

Ayrıca, dardanel bağlayıcı bir fiyat bile vermedi..

10 ağustosta da aynı dergi gene 120 milyon doları telaffuz etmişti..piyasa dikkate almadi ve eylulde fiyat 49 a çıktı..

4. Evet dediğin gibj derginin yazısında kaynak yok. Bence 120 ml dolar Koç'un payları için bile az. Ama geçen hafta aynı soruyu ben de sordum acaba satıştan vaz mı geçildi diye. Satılmak üzere olan bir gıda şirketinin enerji yatırımına girişmesi nasıl açıklanabilir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Derginin yazdığı uyduruk olması çok yüksek
    Yazanı belirsiz, kaynakları yok..

Fiyat mantıksız
    .. 120 milyon dolar holdinge düşen miktar olabilir.
    Assan gida tarih oldu.
    Şirketin yabanci ortağı zaten teklif vermez aracı kullanmaz, yıllardır yönetimde adamları var.

En saçma kısım da şirketin üretici paralarını savsaklamasi

Manipülasyon kokuyor..
    Üstat bu yazıyı yazanın konuya hakim olmadığı zaten açık. Sizin yazdıklarınız dışında Oyak'ı hala Tukaş'ın sahibi şeklinde yazmış. Tukaş'ı 2014'te Okullu Gıda satın aldı. Ayrıca eylül ayında mergermarket çıkan haberde Sugal Grupun Tat ile görüştüğünü ve Doğuş çayın en yüksek teklif verdiği şeklindeydi. Daha önce yazılan yazıdaki eski bilgilere biraz ekleme yapıp yazılmış. Fakat hisse fiyatı maalesef haberdeki gibi hatta daha kötü davranıyor. Taki Koç holding adam akıllı bir açıklama yapıncaya kadar bunlar bitmeyecek.

Koç diğer tüm iştirakleri ile birlikte %53,34 ünü satıyor. Bizdeki hisselerde tasarruf hakkı olmadığına göre 120 milyon dolarlık teklif bu orana verilmiştir. Zaten yazı dedikodu havasında yazılmış ne dediği de belli değil. Güncel kur ile toplam 225 milyon dolar, oda 49 TL'ye denk geliyor. Burada ilginç olan biz 49'un %35 altındayız.

Misal veriyorum Koç 300 milyon dolar istemiş ise kabaca 9 milyar ediyor. Borsa fiyatı bunun yarısı. Adama demezler mi peki hisse neden böyle? İşler karışık inşallah güzel haberler alırız diyelim.
    Burada yazılan yazılar kişisel görüşlerim olup yatırım kararlarınızı etkilemek amacıyla yazılmamaktadır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by acemi353 Yazıyı Oku
    Evet dediğin gibj derginin yazısında kaynak yok. Bence 120 ml dolar Koç'un payları için bile az. Ama geçen hafta aynı soruyu ben de sordum acaba satıştan vaz mı geçildi diye. Satılmak üzere olan bir gıda şirketinin enerji yatırımına girişmesi nasıl açıklanabilir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    enerji yatırımının 2 sene önce planlanmış olma ihtimali yüksek...
    https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaber...destegi/674391
    https://www.ebrd.com/ebrd-tat-gida-uretimine-destek

--bana göre, bu şirket çok öncelerden satılmış olma ihtimali yüksek...alan-alacak olan kurum ben sadece salça-konserve kısımını istiyorum demiş olabilir, diğerlerini (makarna, et, süt) sattıktan sonra çöpsüz üzüm oldu..

--tahta yapıcısı da speki de sahipleri de hepsi...süzülmüş...

--endeks 2 düşünce 6 düşürürler...endeks 2 çıkınca ıkına sıkına + yapar ancak...

--para dergisinde olumsuz kulis geçenlerde bunlardan biri olma ihtimali yüksek..

--son lotu alıncaya kadar...satış haberini sakın vermeyin...fakirleşirsiniz...

Sayfa 81/139 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •