Sayfa 81/350 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Ben 2016 da kabaca -27.000 puan kaybettim , tabi sermaye ve kaldiraç kuşa döndü 2017 de 32.000 puan kazandim 2018 de suan 43.000 puan civari kazanç var 2016 sonunda kaldiracin dusmesinden dolayi totalde halen zarardayim

Şimdi arkadaslarin iddasi aylik 25.000 puan kazandigi yonunde yillik 300.000 puan yapar

Ben samimi olarak soruyorum reel olarak son 1 yilda sabit kaldiracla aylik ortalama birakin 25.000 puani ortalama 15.000 puan kazandiniz mi? Yani yillik 180.000 puan kazandiniz mi?

Eğer piyasada bu puanlari kazanan sistemler varsa ben gercekten viop islemlerini sonlandirmayi dusunurum çünkü o sistemlerin icinde kazanma ihtimalim cok düşük yada yok denebilir

Lütfen samimi cevap veriniz eğer cevap vermiyeceksenizde sizde forumda kafa karisikligina sebep olmayin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yıllık 20.000 i geçen zordur. Hadi 5 de benden olsun. 25.000...
    Hedefin yok ise yardım edecek rüzgarı bulamazsın.

Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Çağlar da bir kaç ay içinde 3'e katlamış.
    Benim dikkatimi çeken rakamlar bunlar.
    Ayda 25 tutturdular mı bilemem ama bu rakamları legal yoldan tutturmak büyük başarı.
    üc ay değil 1 senede !!

tutturamazlar merak etmeyin...
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

3. Tiberius Hocam sizin twitterda dolaşan kodları bizde burada görebilir miyiz ? Tabi ki sakıncası yoksa.

4. Benim baktığım sistemin 11 yıllık ortalama aylık puan kazancı 5000 puan civarı son yıllarda daha fazla çıkıyor. Tabi burada endeksin fiyatınıda işin içine katmak lazım (yüzdesel kazanç) ona bakmadım henüz. 3-4 yıllık verilere bakıp test yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Başka enstrümanlarda da yapılabiliyorsa o zaman yeterli olabilir bence.

Aylık puandan ziyade işlem sayısı (komisyon) ve maxdd önemli diye düşünüyorum. Onları da halledebilsem 5000 puan çok bile

5.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Tiberius Hocam sizin twitterda dolaşan kodları bizde burada görebilir miyiz ? Tabi ki sakıncası yoksa.
    Bir çok hesap paylaşıyor.
    Buradaki bazı arkadaşlarda da olduğunu biliyorum.
    Ben prensip olarak sistem kodu paylaşmıyorum.
    Kullanıp zarar eden olursa onun vebaline giremem.
    Ayrıca kendim trade etmiyorum, sadece 4-5 sistem birer lot bağlıyorum.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Anladım. Benimle özelden paylaşan olursa sevinirim günahı boynuma

Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    hocam platform parasını nasıl karşılıyorsunuz 4 kontratla ??

derinlikte vardır sizde eminim
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

8.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Erhan'cım bize son yazdırdığın strateji bence asrın buluşu.
    Bu vesileyle tebriklerimi sunayım dedim.
    Basit ama destansı bir kurgu.
    O linki paylaşsan bir çığır açarsın ama haklı olarak paylaşacağını sanmam.
    Getiriyi birkaç ayda 10'dan 90'a çıkarmak inanılmaz birşey.
    (o kurguyu kullanmıyorum diyeceğini tahmin ediyorum)
    uzun uzun grafiklerle acıkladıgım optımızasyon kurgusunu kastediyorsan bu hem kulağa çok mantıklı gelıyor hemde ar-ge amaclı denemiştim. bu kurguya göre seçtiğim sistemlerin kz eğrisinde sapmalar en aza indi. tam tersine abuk subuk bir noktanın parametresını adlgımdan yeni max dd ler yedi yatay gitti vesair.

herhangibir sistem dahi olsa optımızasyon haritasını görmekte bence yarar var.

Bizim için geçmiş getiri değil gelecek getiri önemli bir çok kişi grafik üzerinde muazzam sistemler yaratabılıyor bizde zamanında bu sayfalarda birbirimizle yarısırdık ben 300 urettım otekı 350 uretmıs beriki 450 üretimiş ne işe yaradı gelecekte birşekilde bu sistemlerde yamuldu gelecek geçmişle biraz sapınca sistemlerımızı kullanmamaya ve değiştirmeye basladık.

O halde mesele ne ? gelecekte geçmiş getirinin çok çok benzerini yaratacak sistemi belirlemede. yılda 30 bın uretıyormus üretsin yeterki, ylda 50 bın uretıyormuş bakıyorsun gelecekte uretemeyebılıyor. Burada şu yanlış anlaşılma olmasın aramızda muazzam kar üreten arkadaşlarımız var sistemlerinde bunlar zarar edcek veya ilerde zarar yazacak demek istemiyorum. Sistemlerin iç yapısı parametrelerindeki değişimler vesaireler bu durumu değiştirebilir. Ayrıca cok yüksek getiri üreten bu sistemlerde belir bir sapma olsa bile sistemciyi etkileyebilecek veya sisteminden vazgeçirecek noktaya getirmeyebilir. Bu sebeple kimse kuşku içerisine girmesin benim anlattıgım sey daha genel anlamda.

bir çok arkadaşımız bu durumu aşabilmek için sizde bizlerde dahil problemın getiri eğrisinin stabilitesinde arıyorduk. Evet buda doğru bir yöntem ancak tesadufi olarak owerfit bir parametrenin getiri eğriside istikrarlı görünebilir nihayetinde yüksek puan üretimi olacağı için getiri eğrisi nisbeten stabil kalacaktır. Hatta bir çoğumuz sistemlerimizi tasarladıktan sonra 1 2 sene düşük lotla veya lot baglamadan bekleterek gelecekte ne üreteceğini görmek istedik. Hatta ve hatta çoğu zman biris sistem resmı paylastıgında bu sistemi ne zman tasarladın yenimi ne kadar zamandır gerçek piyasa trade ediyor gibi sorular sorarak sistemin gelecekte oluşturabıleceği sapma ihtimalini düşünürek sorular sorardık. Yani biz sistemcilerin en büyük problemlerinden birtanesi. Sistemin geleceğine güvenip güvenememek.

Buradakı arkadaslara desemki her yıl 15 bin kesin üretecek bu sistem desem büyük ihtimalle kapış kapış gider. Fakat gelecekte her yıl 30 bın uretme ihtimali var ama belkı bazı yıllar daha düşük üretebilir veya o yıl çok zayıf bir üretim yapabılır desem millet bir korkar cesaret edemeyebilir. Aslında sistemcilik konusunda belirli bir deneyim elde eden arkadaşlarım adına konusayim bizim için en üyüksek getiriden ziyade geleceğe güvenle gidebileceğimiz bir sistem arıyoruz bu sayfadakı herkesın aradığı şeyde bu cunku yaşadğımız olaylar ve anlattıklarımızı şöyle bir analiz ettiğimizde bir çok sistemcinin sistemine güven konusunda sorunlar yaşadğını görüyorum. bu durumdan ötürü sürekli yeni sistem tasarlama bir sistemde sabretmeme ve sonucunda boşa geçen yıllar olarak geri dönüyor bizlere.

Kilit nokta gelecekte sistemin ne üreteceği ?

Bence en doğru yöntem hem stabil kar eğrisi hemde parametreler arasındakı haritadan en uygun parametreyi seçebilmekten geçiyor. BU kilit noktanın anahtarının bu oldugunu düşünüyorum.

yakın zamanda yeni 2.bir wps server ile bu anlattıklarımın uygulamalı halını bir sayfada hem arge amaçlı hemde para kazanma amaçlı hayata geçirmeyi planlıyorum. bir konu başllıgı açarakta hafta hafta gelişim sürecini gerçek hesap extrasını paylasarak yayınlayacağım ana amacım güvenli bir şekilde para biriktirmek ve yöntemi test etmek.

1.wps serverdakı mevcut yatırımım para kazanmak amacıyla devam edecek orada bır degişim olmayacak.

gelelim 10'dan 90 a gelme stratejisine aslında bir çok sistem için uygulanabilir birşey. ANcak hiç kolayda değil.

Yapı olarak riski seven yatırımcı için geçerli bir yöntem burada 10dan 90 a gelme stratejisinde vobunn ve sistem kurgusunun tüm nimetlerınden yararlanarak ortaya çıkabılıyor. Yoksa bir sistem tasarlayıp 8 ayda 300 bin puan ureterek değil. Ana etkenden kısaca bahsedeyim.

1-Kaldıraç etkisi
    2-Bileşke getiri etkisi
    3-Zararlardan kurtulma etkisi :D

bu 3'ünü doğru bır bıcımde uygularsanız tirilyonluk olmanız 1 seneyı almaz. Ancak bu 3'ünü birden doğru zamanlamayla yapabılmek ise takdır edersiniz ki çok güç.

-Sistem her sinyal sonrası sermaye kontrolu yapmakta bileşkeden yararlanmakta her sinyal diyorum neredeyse her gun en az iki kere sermaye kontrolü yapmış oluyor yani her kazanılmış para günde en az 2 kere birleşerek değerlendırılıyor.

-Zarardan kurtulma etkisi sayesınde bileşkeler başınıza dert açmıyor.

-Zararlardan kurtulduğunuz için kaldıraç limitlerini zorlama imkanı doğuyor. TÜm bunlar birleşincede getiri muazzam artıyor.

Yaptığımız özel birşey olmasa da yapılması kolay olmadıgı gibi bıçak sırtı gitmenize sebebiyet verecek. Bizim sistemde ise bu yöntem şimdilik başarı sagladı. Ancak parayı havaya atma deneyi gibi 5 kere havaya attık ve tura geldi. Kazandık ancak 6.da yazı gelırse sıkıntı büyük. BU sebeple bu yönteme güvenebilmek zor çünkü sonucları sadece gelecek yaşandıkça görebiliyoruz geçmişe uyarlamak pek olası değil. Tabiki belirli bir istatistiğin sonuçta bu yöntemi uyguladık ancak istatistiğimizde çeşitli sapma riskleride barındırıyor umuyoruzkı bu sapmalardan birine denk gelmeyiz yoksa bütün getiri püff diye yok olup gider.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 81/350 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •