Sayfa 815/925 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 7394 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    benim mühendislik diplomam yok...ne olup olmadığımın bir önemi yok...kimseyi de ilgilendirmez...diploma almışsın ama hakkının verememişsin....diploma almak herşeyi bilmeyi gerektirmez...ama öğrenmekte istemiyorsun...hatalı olduğunu bildiğin halde üste çıkmaya çalışıyorsun...polemiğe ve sataşmaya çekiyorsun..

söylediklerimin doğru olup olmadığı önemli...
    Bir kere daha soyluyorum...tablo ve maddeler farkli bir tarafta 10 gr ortalama diyor bir tarafta maddede 1.5 2.5 gr diyor...bu rakamlarin hepsi dogru olabilir ama sunan kisi karmasik bir yazi ile yatirimci bilgilendirmis..neyse birdaha yazmam..burada kimse bu yonetimi tanimak istemiyor...sanirim zengin olacagiz hayalleri buna sebep oluyor...zamanla tanirsiniz....yillarca fosfat yatirimi dediler ulkede satilan fosfat madenine bakmadilar bile cengiz holding aldi devlette parayi verdi korkunc yatirim yapti gubretas unuttu gitti fosfati....zamanla yasarsiniz gorursunuz...benden bukadar daha fazla konusmanin anlami yok....burada hisse hakkinda degil yonetim hakkinda konustum cunku 10 yil sonunda sirket zarar acikladi diye degil yonetim yuzunden hisseyi sattim...buradaki yatirimcilar hisseyi sattirmaya calisiyor diye yorumladi hic alakasi yok..

2.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Bir tane maden mühendisi yok mu ortalama yüzde kaçı maliyettir yüzde kaçı şirketi kalır detaylı analiz yapabilecek
    Dayi oglu yillarca kozaa gumushanede calisti senin icin soracagim..kendi jeoloji muh.belki bilmez ama soracagim...burada karmasik yapi var varlik fonu finansmani eti maden isletmesi soylentileri var gubretasa ne kalir tahmin etmek zor...

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Bunlari niye paylasiyorsun hakaret etmek icin mi et bende sana ederim ne olacak sonra..madde 4 acik anlamak isteyen icin...akkastepe yeralti 1 ton cevherde 2.5 gr altin..acik ocak 1 ton cevherde 1.5 gr altin...korundalikta yer alti 1 ton cevherde 1.6 gr altin. Birde madde 6 yi okuyun...
    Tüvenan (Run of Mine - "ROM") eşik tenör altın değeri Akbaştepe'de yeraltı için 2.5 g/t ve açık ocak için 1.5 g/t Au ve
    Korudanlık'ta yeraltı için 1.6 g/t Au olarak kullanılmıştır.

--ARKADAŞ ISRARLARA RAĞMEN KIRPMIŞ OLDUĞU CÜMLENİN TAMAMINI GETİREMEDİ...

tüvenan nedir: maden ocağından çıkarılan hiç bir işlem görmemiş cevher... ingilizler '' run of mine'' diyorlarmış onların maden sözlüğündeki açıklaması= Cevherin doğal, işlenmemiş hali;

eşik tenör
    (altın)değeri= cutt off grade...Wikipedia sözlüğündeki açıklaması: Kesme derecesi, bir mineral veya metalin ekonomik olarak çıkarılması için gereken minimum derecedir. Bu derecenin üzerinde olduğu tespit edilen malzeme cevher, bu derecenin altındaki malzemeler ise atık olarak kabul edilir.

--demek ki neymiş: arkadaşın söylediği gibi değil...bu değerlerin altındaki cevherleri çıkarmanın bir anlamı yok...cari altın değerleri ile çıkarılması para kazandırmaz...ileri de altının onsu 2-3 katına çıkarsa kazandırabilir de...

--bu madenciliğin temellerinden biri...bir mühendisin bunu bilmemesi tüm ısrarlara rağmen dünden beri öğrenmemesi hem ayıp hem de üzücü...daha üzücü olan eksikliğinin bilmemesi ve cahil cesareti....

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Tüvenan (Run of Mine - "ROM") eşik tenör altın değeri Akbaştepe'de yeraltı için 2.5 g/t ve açık ocak için 1.5 g/t Au ve
    Korudanlık'ta yeraltı için 1.6 g/t Au olarak kullanılmıştır.

--ARKADAŞ ISRARLARA RAĞMEN KIRPMIŞ OLDUĞU CÜMLENİN TAMAMINI GETİREMEDİ...

tüvenan nedir: maden ocağından çıkarılan hiç bir işlem görmemiş cevher... ingilizler '' run of mine'' diyorlarmış onlarıın maden özlüğündeki açıklaması= Cevherin doğal, işlenmemiş hali;

eşik tenör
    (altın)değeri= cutt off grade...vikipedia sözlüğündeki açıklaması: Kesme derecesi, bir mineral veya metalin ekonomik olarak çıkarılması için gereken minimum derecedir. Bu derecenin üzerinde olduğu tespit edilen malzeme cevher, bu derecenin altındaki malzemeler ise atık olarak kabul edilir.

--demek ki neymiş: arakadaşın söylediği gibi değil...bu değerlerin altındaki cevherleri çıkarmanın bir anlamı yok...cari altın değerleri ile çıkarılması para kazandırmaz...ileri de altının onsu 2-3 katına çıkarsa dolara çıkarsa kazandırabilir de...

--bu madenciliğin temellerinden biri...bir mühendisin bunu bilmemesi tüm ısrarlara rağmen dünden beri öğrenmemesi hem ayıp hem de üzücü...daha üzücü olan eksikliğinin bilmemesi ve cahil cesareti....
    Ne laf anlamaz bir mahlukatsin sen ya...birde bir maden muhendisine sor ben birsey bilmiyorum nasilsa...sen dogustan madencisin...ben bu gonderilen tablo yazilar yanlis mi diyorum...

--sen ümitsiz vakasın...seni kendi haline bırakıyorum....

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --sen ümitsiz vakasın...seni kendi haline bırakıyorum....
    Sende hicbirsey bilmeyip ahkam kesensin..senin kafa hala benim niyetimin hisse sattirmak oldugunu sanmam...zerre kadar bu niyetle yazi yazmadim...isteyen alir isteyen satar..bir karisikliktan seffaf olmayan durumdan bahsetmek istedim...

ben öyle bir şey demedim...nerden çıkarıyorsun....

zaten ben de hissenin KY için bu fiyatlardan sonra tehlikeli olduğunu ifade ettim birkaç kez...

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ben öyle bir şey demedim...nerden çıkarıyorsun....

zaten ben de hissenin KY için bu fiyatlardan sonra tehlikeli olduğunu ifade ettim birkaç kez...
    Bunu ima eden oldu...neyse ben kapatiyorum faydali bir durum olmuyor foruma birsey katmiyor soylemlerimiz zaman gosterecek...benim yazilarima cevap vermeyin bu konu burada kapansin...hisse neti aktif kullanan biriyim mutlaka cevap veririm konu uzar gider...dedigim gibi suan kimsenin bu yonetimi tanimak gibi derdi yok bos konustum bu anlamda gorunuyor...kusura bakmayin bu anlamda kafa utuledigim icin...

Sayfa 815/925 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •