Sayfa 816/1006 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: Viop LVIII

1. demiş miş

2.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Sen o havuzda biriktirdiğin parayı kendin yönetsen ne yapardın onu düşün.

Ben devletin yerine olsam emeklilik için ödeme almam isteyen istediği yere yatırabilir derim. Emekli olmak ve daha çok kazanmak isteyen varsa kendi emekliliğini kendisi yönetsin derim. Bes var buyursun her ay 5 bin koysun. 20 yıl sonra daha fazla maaş alabilir.

Benim arkadaşlarım emekli oldu. Bu arkadaşlar benden küçükler, ömür verirse en az 30-35 yıl devletten maaş almaya devam edecekler. (75 yaş ve üstü yaşarsa)
    Ki 30-35 yıl pirim ödememişlerdir. Bunu dünyanın hiçbir yerinde sistem kaldıramaz.

Avrupa'da emeklilik sonrası ortalama yaşam süresi 16 yıl biz de 24 yıl.
    Son yirmi yılda memur sayısı 2.5 milyona yakın iken şimdilerde 5 milyona yaklaşmış. O arada nüfus sadece %30 artmış. 20 senedeki teknolojik gelişmeleri de göz önüne alırsan memur sayısının çok fazla olduğunu zaten görürsün. İlave olarak kırtasiye, elektrik su varsa kira masraflarını bina amortismanını ekle . O zaman çalışmaları mı yoksa emekli ol malar mı mantıklı anlatsın.
    İlave olarak Avrupa da nüfus yaşlı. Bizde genç. Verimsiz çalışan kafada zaten emekli olmuş kişiyi çalıştıracağına genç dinamik hevesli ve ihtiyacı olan kişilere yer açmakta her zaman fayda olur. 3 kişini yapacağı işi 1 kişi yapar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Fisfis abi sen her hafta araba mı alıyorsun? Geçen de ben sana hayırlı olsun demiştim diye hatırlıyorum. Hacım mi yapmaya çalışıyorsun anlamadım ki
    Abidik gubiduk nedenlerle bir türlü almaya gidemediler. Eğer hava şartlarınde sıkıntı olmazsa salı günü arkadaş getirecek. Bizde araba kullanan tecrübeli şoför yok.

4. Citibank'ın 05-19 Ocak, & 19-26 Ocak takas değişimlerinde xu050 hisselerinin durumu.
    Yüzdeler = (takas değişim) / (fiili dolaşım adedi) Dikkatimi çekenler;
    Alıntıdır...

Enflasyon = Fiyat artış hızı
    Şrinkflasyon = Azalan boyut ve gramaj
    Skimpflasyon = Düşen kalite
    Greedflasyon = Açgözlülük
    Via
    @mahfiegilmez

5. ALINTI:

Ankete katılan ve toplam değeri 1.64 Trilyon $ olan fonlar, 2025 yılın sonuna kadar Gelişmekte Olan Piyasalara Para Girişinin olacağını söylediler

* Gelişmekte olan piyasalar, Gelişen Piyasalardan daha çok kazandıracak

* Portföy yöneticileri ve ankete katılanlar; Çoğu Gelişmekte Olan Piyasalar, Dünya ortalamasından daha gözlü büyüyeceğini düşünüyorlar

* Gelişmekte olan piyasalarda menkul kıymetlerin değeri adil değerin altında işlem gördüklerine inanıyorlar .

6. Bofa ya göre gelişen ülkelere para girişi başlamış.
    Zhort, hong işlem yaparken dikkat etmek lazım bunlara..
    İnanmayan mevduata devam...

https://twitter.com/prideveteran1/st...sYBlm095Q&s=19

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abidik gubiduk nedenlerle bir türlü almaya gidemediler. Eğer hava şartlarınde sıkıntı olmazsa salı günü arkadaş getirecek. Bizde araba kullanan tecrübeli şoför yok.
    Hayirli olsun abi. Güzel günlerde kazasız belasız kullan.

Bofa reklama başladıysa
    Kısa girme zamanı geldi..

Sayfa 816/1006 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •