Sayfa 816/1002 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    burada trade yapan yurt paydaşları var mı , daha yolun başına yeni olan ? kısa vadeli al satlar yapan ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    fonların bütün varlıkları devlet kuruluşu olan mkkda devlet güvencesinde. mevduatta 150 bine kadar güvence var.
    fon yönetim şirketleri sadece yönetme yetkisine sahip ve izahnamedeki bütün kriterlere günlük uymak zorundadır.
    bağımsız denetimde fon denetimi yapmıştım ordan biliyorum
    fon kendi kendine batmaz. yatırım yaptığı varlıklardan dolayı değer kaybına uğrar... orada da şöyle bir durum ortaya çıkıyor ; diyelim ki bir değişken fon izahnamesi gereği de parasının % 80 ine kadar mevdüğat yapabiliyor olsun... fön yöneticisi piyasayı beğenmedi içün, kertiği mevdüata koydu mesela lacivertbang olsun... kriz oldu diyelim lacivertbang mortingen ştrase oldu... ortamı mürekkep balığı gibi laciverte sıvadı giderayak... ne olacak ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    fon kendi kendine batmaz. yatırım yaptığı varlıklardan dolayı değer kaybına uğrar... orada da şöyle bir durum ortaya çıkıyor ; diyelim ki bir değişken fon izahnamesi gereği de parasının % 80 ine kadar mevdüğat yapabiliyor olsun... fön yöneticisi piyasayı beğenmedi içün, kertiği mevdüata koydu mesela lacivertbang olsun... kriz oldu diyelim lacivertbang mortingen ştrase oldu... ortamı mürekkep balığı gibi laciverte sıvadı giderayak... ne olacak ?
    Tam emin değilim ama dediğiniz konu ile ilgili tebliğde şöyle bir madde var;

"YATIRIM FONLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ (III-52.1)

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM Portföy Sınırlamalarına İlişkin Esaslar Fon portföyüne alınacak varlıklar ve ihraççılarına ilişkin sınırlamalar MADDE 17

5 - Fon toplam değerinin en fazla %10’u, 12 aydan uzun vadeli olmamak şartıyla, bankalar nezdinde açılan mevduat/katılma hesaplarında ve mevduat sertifikalarında değerlendirilebilir. Ancak tek bir bankada değerlendirilebilecek tutar fon toplam değerinin %3’ünü aşamaz. Katılım fonlarında bu fıkranın birinci cümlesinde belirtilen oran %25, ikinci cümlesinde belirtilen oran ise %10 olarak uygulanır."

4. Kur +4,8
    Nasdag +2

Yarın yabancı fonlar getiri rekoruna yaklaşacaklar.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kur +4,8
    Nasdag +2

Yarın yabancı fonlar getiri rekoruna yaklaşacaklar.
    aldıklarını geri versin , raziyim

6. Nasdag daha onceki 3 duzeltmesi Ema 144 den donmus

Duzeltmeleri %12.05 - 7.91- 8.39

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Ben elektrikli araç, yarı iletken ve blockchain sektör ve şirketlerine güveniyorum.
    Yarı İletken değişken fonu en yakın değişkene bu ay %10 fark attı.

Vadem ömür boyu.

Dalgalanmaları hiç umursamıyorum.

O yüzden fırsat buldukça ilave ediyorum.

Satmaya da hiç niyetim yok.

isportfoy fonları 🤙

Sayfa 816/1002 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826866916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •