Sayfa 817/821 İlkİlk ... 317717767807815816817818819 ... SonSon
Arama sonucu : 6567 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by Nikopoll Yazıyı Oku
    Niye hala düşüyor bu kansız
    Bugün banka hisseleri ve koç grubuna ait şirketler endeksi sırtlıyor, diğer hisseler patinaj halinde.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. Sasa yönetim kurulu Mehmet Şeker'in 21 Mart tarihinde yerel bir gazetede yaptığı röportajda söylediği gibi ;
    "asıl önemli olan üretim kapasitesini arttırmak, istihdamı attırmak, katma değerli gelir elde etmek, ihracat kapasitesini arttırmak bunların hepsi bizim için önemli parametrelerdir"
    PTA tesisi ve diğer yatırımlar faaliyete girmeden, mali tablolarda ciddi etkilerini görmeden uçuk kaçık beklentileri kesin olacakmış gibi görmemek, söylememek lazım.

https://www.memohaber.com/haber/poly...rduruyor-66209
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Beyler tahsisli yazıyor hani bedelsizdi ? Telefondan okuyordum. Bir ****lik bekliyordum yaptılar galiba. 41 lerde alırım bıradan almam. Birde bu tesisi ertelerler iki ay yüzde 20 bedava kredi. Yönetim Kurulumuzun 8 Şubat 2024 tarihli toplantısında, Şirket'in 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 60.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle, toplam 4.365.000.000 TL satış hasılatı elde edilecek şekilde Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde primli olarak belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar nakit sermaye artırımı yoluyla artırılmasına ve çıkarılacak Borsada işlem görebilir nitelikteki yeni payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile Şirket'in hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.'ye satılmasına karar verilmiştir. Sermaye artırımına izin verilmesi için 14 Şubat 2024 tarihinde yaptığımız başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 16 Mayıs 2024 tarihinde onaylanmıştır.
    Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tahsisli satışında işlem fiyatı, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenen baz fiyat ve Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin son 6 ay içinde gerçekleştirdiği satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatı dikkate alınarak 1 TL nominal değerli beher pay için 49,40 TL olarak belirlenmiştir.
    Söz konusu tahsisli sermaye artırımı, Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından 12 Aralık 2023 tarihinde nitelikli kurumsal yatırımcılara 43,10 TL'den yapılan SASA pay satış işleminden elde edilen 5.818.500.000 TL tutarındaki hasılatın en az %75'inin Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından taahhüt edildiği üzere Şirketimize aktarılması işleminin tamamlanması kapsamındadır. Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin 12 Aralık 2023 tarihindeki pay satış fiyatı olan 43,10 TL'nin o günkü USD/TL kuruyla karşılığı 1,48 USD'ye tekabül etmekte olup tahsisli satış işlem fiyatı olarak belirlenen 49,40 TL ise 17 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla 1,53 USD'ye tekabül etmektedir.
    Sermaye artırımı ile ihraç edilecek 88.360.324 TL nominal değerli payların tahsisli satış işlemi, ihraç belgesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasını takiben TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla (alıcı/satıcı üye) gerçekleştirilecektir. Sermaye artırımı sonucunda Şirket'in çıkarılmış sermaye 5.321.653.794,10 TL'den 5.410.014.118,10 TL'ye yükselecektir. İhraç belgesinin onaylanması için bugün Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılmıştır.

4.  Alıntı Originally Posted by alabanda Yazıyı Oku
    Kozalaklarla yarıştıran vardı��
    bendim kardeş ne oldu?

Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Yabanciyatirimci Yazıyı Oku
    Beyler tahsisli yazıyor hani bedelsizdi ? Telefondan okuyordum. Bir ****lik bekliyordum yaptılar galiba. 41 lerde alırım bıradan almam. Birde bu tesisi ertelerler iki ay yüzde 20 bedava kredi. Yönetim Kurulumuzun 8 Şubat 2024 tarihli toplantısında, Şirket'in 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 60.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle, toplam 4.365.000.000 TL satış hasılatı elde edilecek şekilde Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde primli olarak belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar nakit sermaye artırımı yoluyla artırılmasına ve çıkarılacak Borsada işlem görebilir nitelikteki yeni payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile Şirket'in hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.'ye satılmasına karar verilmiştir. Sermaye artırımına izin verilmesi için 14 Şubat 2024 tarihinde yaptığımız başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 16 Mayıs 2024 tarihinde onaylanmıştır.
    Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tahsisli satışında işlem fiyatı, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenen baz fiyat ve Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin son 6 ay içinde gerçekleştirdiği satış işlemlerindeki en yüksek satış fiyatı dikkate alınarak 1 TL nominal değerli beher pay için 49,40 TL olarak belirlenmiştir.
    Söz konusu tahsisli sermaye artırımı, Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından 12 Aralık 2023 tarihinde nitelikli kurumsal yatırımcılara 43,10 TL'den yapılan SASA pay satış işleminden elde edilen 5.818.500.000 TL tutarındaki hasılatın en az %75'inin Erdemoğlu Holding A.Ş. tarafından taahhüt edildiği üzere Şirketimize aktarılması işleminin tamamlanması kapsamındadır. Erdemoğlu Holding A.Ş.'nin 12 Aralık 2023 tarihindeki pay satış fiyatı olan 43,10 TL'nin o günkü USD/TL kuruyla karşılığı 1,48 USD'ye tekabül etmekte olup tahsisli satış işlem fiyatı olarak belirlenen 49,40 TL ise 17 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla 1,53 USD'ye tekabül etmektedir.
    Sermaye artırımı ile ihraç edilecek 88.360.324 TL nominal değerli payların tahsisli satış işlemi, ihraç belgesinin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasını takiben TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla (alıcı/satıcı üye) gerçekleştirilecektir. Sermaye artırımı sonucunda Şirket'in çıkarılmış sermaye 5.321.653.794,10 TL'den 5.410.014.118,10 TL'ye yükselecektir. İhraç belgesinin onaylanması için bugün Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru yapılmıştır.
    Tahsisli daha önceki karar, bedelsiz daha sonra
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Tahsisli sermaye artırımı veya bedelsiz sermaye artırımı hiç farketmez, kısa vadede sasa'da ciddi bir potansiyel henüz göremiyorum. Bunu şirket yöneticileri de demeçlerinde söylüyor, uzun soluklu yatırımlara soyundular, şirketin geleceği açısından bana göre son derece olumlu. Ama hisse yatırımı açısından kısa vadeli düşünenleri hayal kırıklığına uğrattı ve uğratmaya da devam edecek görüntüsü halen devam ediyor.

7. bugün yüzde kaç düşeriz acaba

8.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Tahsisli sermaye artırımı veya bedelsiz sermaye artırımı hiç farketmez, kısa vadede sasa'da ciddi bir potansiyel henüz göremiyorum. Bunu şirket yöneticileri de demeçlerinde söylüyor, uzun soluklu yatırımlara soyundular, şirketin geleceği açısından bana göre son derece olumlu. Ama hisse yatırımı açısından kısa vadeli düşünenleri hayal kırıklığına uğrattı ve uğratmaya da devam edecek görüntüsü halen devam ediyor.

merhaba , sasa kisa vadede belki cok kazandirmaz bu dogru olabilir , peki bunu dusundugunuzde nasil hareket edersiniz ?
    birlikte beyin cimnastigi yapalim ,

ya sasadan cikipta baska hissede pozisyon alirsin , veya sasa da trade yaparsin , baska hissede carpilip buraya gelmektense sasadan uzun vade pozisyonun da varsa yani sasadan tecrubeliysen bu tecrubeyi kullanarak sasadan trade yapmak daha mantiklidir diye dusunuyorum , sayet grafik okuyabiliyorsaniz ve hisleriniz kuvvetliyse yani iyi degerlendirmelerde bulunup kendi kararlariniza guveniyorsaniz trade yapmak en mantiklidir , sasa trade icin mukemmel derecede imkan sagliyor , her gun en az 1 bucuk 2 lira farki var , her gun 1 lira kar etsen dahi kac lot hisseyle trade yapiyorsan gunde yapacagi kazanci hesap et derim , sadece gunluk Kar in boyle olur ....

uzunda sasa zaten kazandiracaktir , bu tescilli bi sey , ama sunuda aklinizdan cikarmayin hissedeki pozisyonunuzu degistirecekseniz ,dogru zamanda hissede ayrilin ,

su anki durum dogru zamanmi diye dusunun o zaman , hisselerin en fazla yukselis yasadigi donemler 3. ceyrek sonlarindan itibaren baslar , yukselise gecerler , sebebi 3 ceyrek bilancolari dikkate alinir ve 4. ceyrek bilancoyu az cok kestirilir , sonucu tahmin edilir ve o hisseye para girisi daha fazla olur sonucunda hisse yukselise devam eder , bu yukselise mayis haziran Kadar devam eder cunku , yillik bilancolar Subat sonlarina dogru aciklanacagi icin yukselise hiz kesmez , bilancodaki yukselislerinden sonra, hazirana kadarda temettu ve bedelsiz beklentisi ile o hisseler yukselmeye devam eder hazirandan sonra herkes temettusunu aliryada bedelsizini alir beklentisi bittiginden hisse yukselislerinden yavas yavas azalir veya yataya Sarar , yaz aylarindan itibaren 4. ceyrege Kadar bi cok hisse yataya Sarar ,

bu durumda sasayi inceleyelim , sasa 1 bucuk senedir yataya sarmis ve bekletmis , 1 bucuk yildan sonra muhakkak hisse sonsuza Kadar yataya devam etmez gunun birinde yukselise gececek , bu Kadar zamanda sonra hissede ayrilmak icin dogru zamanmi ? yada tahsislinin onayi bekleniyordu en sonunda sonuclandi simdi bedelsiz icin basvuru yapilacak simdi bedelsiz beklentisi olan hissenin yurumesi lazim , bu zamanda hissede ayrilinirmi ?
    yani 2 adet hakli yada mantikli sebebi var hissede beklenmek icin , bide uzerine pta acilisini beklentisi var yilin 2. yarisinda acilisi bekleniyordu , 2 -3 ay icinde bu acilisi gerceklesirse bilancoyu etkisi olacak diye hissenin yukselebilme ihtimali dogabilir , 3 mantikli sebebi karsimizda, pta nin diger yaninda 2 adet daha acilmasi beklenen fabrika var ustelik onlarda yil sonuna Kadar acilmasi planlaniyor , onlarinda bilancoyu mutlaka etkileri olacak gelecek yilki hissede yukselise kacinilmaz olacak , bu acik ve net ,
    bunlari dusundugunuzde hisseden ayrilip baska bir hisseye gecip pozisyon almak NE Kadar dogru olur bunu iyi dusunmek lazim , sonucta isin icinde para var

mayis haziran Kadar hisselerin yukselise devam etmelerinin sebeblerinden bi tanesi hisselerin bu tarihte verecekleri temettu ve bedelsiz oldugunu dusunursek yuzde 700 gibi yuksek oranda bi bedelsizin hissenin yukselisinde mutlaka onemli bi rolu olacagini dusunuyorum , gecen seneki verdigi bedelsiz orani yuzde 132 oldugunu ve bu oranin sasa tarihinbde en fazla yuksek bi oran oldugunu dusunursek yuzde 700 oranini dikkate almamak pek de mantikli olmaz

gelelim sasanin son 1 bucuk senedir dusmesi ve yataya sarmasinin sebeblerine ,

patronun cikipta attigi demec idi , o demecten sonra hisse en az 6 ay 1 sene artik yukselmez yataya sarar yada duser diye hisseden ayrilmistim nitekim dogru dusunmusum o zamanlar 1 sene hissede oynama olmadi , ( bu arada hisseden cikip altin hissesine girdik altin kaca katladi o tarihten sonra ama hisse kac kati dustu baska hissede gorduk ebemizinkini cay tabaginda sasa da kalsam en azindan gecen seneki yuzde 132 bedelsizi alir lotumu en az 2 ye katlamis olurdum )

hissenin son 6 aylik cikmamasinin sebebi ise yani yataya baglamasinin sebebi ise patron acacagi fabrikalardan kaynakli finansalini bi sekilde temin etmek zorundaydi bunun icinde pay sattilar , pay satmak demek fabrikada sahip oldugun ortaklik durumunu pay olarak azaltmak demektir , sahibi oldugun fabrikadaki soz hakkin azaliyor yani payin dusuyor , bunu bu dunyada kimse istemez , sahip oldugun seyin azalmasini yani kimse istemez , adamda sattigi paylari tekrar yerine koyabilmek adina primli tahsis sermaye artisina gitti ,
    boylelikle elinden cikardigi paylarla o anki finansal kaynak olarak kullandi ihtiyacini giderdi , kredi kullanip faiz odemektense pay satti sonrada sattigi paylari yerine koyabilmek amaciyla tahsisli sermaye artirimina gitti , kanun geregi tekrar geri alacagi paylarin alis fiyati hissenin son 6 ayki hisse fiyat ortalamasi olacagindan hisseyi yuksek bi fiyattan geri almamak icin hisseyi son 6 aydir baskiladi hissenin yukselmesine izin vermedi , ki bu isten zarari olmasin , hisseyi yuksekten alsa zarari olur kredi kullanip faiz odemesi daha mantikli olur ona bakarsan , o yuzdende hisseyi baskilayarak dusuk tuttu , son 6 aydir hissenin yukselmemesinin gercek sebebi budur ,
    peki bakarsak 43 liradan kurumsal firmalara sattigi mali kac liradan geriye yerine koyacak 49,40 liradan , ama 43 liradan satiigi hisseyi o zamanlar dolar bazinda dusunursek , su kadar dolarda fiyat yapiyor peki bugun 49.40 liradan yerine koyacagi zaman dolar NE Kadar hesaplarsaniz o zamanki dolar degeri ile bugunku dolar degeri arasinda 0,07 sent fark var yani Adam sattigi fiyatin Hemen Hemen ayni fiyata yerine koymus sattigi lotlari , adamin bu isten hic zarari yok ama pay satmayip kredi kullansaydi sirket borclanacakti ve faiz odeyecekti bu ise sirketin zararina idi , adamin bu sekilde hareket etmesinin sebebi aslinda budur

butun bunlari bilmek lazim , yani hisseyi iyi okumak lazim , simdiye kadar hissenin yukselmemesinin sebebi patronun ve sirketin cikarinaydi menfaatineydi , simdi ise dusunun hissenin cikmamasinin yukselmemesinin patrona faydasi varmi ? hayir yok , peki hissenin yukselmesinin patrona faydasi varmi evet var nedenmi ?

hissenin yuzde 700 bedelsiz vermesinin bi sebebi var hep ileriye donuk planlar aslinda bunlar , sen yuzde 700 bedelsiz ile lotunu yukseltirken patronda aslinda sahip oldugu lotlar yuzde 700 yukselecek , patronun ilerki yillarda yapacagi yatirimlar icin finansal kaynak gerekli , bu kaynagi nereden bulacak ya kredi kullanacak ,yani borclanacak , ya ortak alacak ,yada yeni fabrikalar kurabilmek icin sahip oldugu paylardan bir kismini satarak finansal kaynak saglayacak ,
    bence bu yil yuzde 700 bedelsiz vermesinin tek sebebi bu , kendisine yarin pay satisinda kullanacagi lot yaratmak amaciyla 1 lotunu 8 e cikartiyor , amac bu , peki 1 lotun fiyati bugun ortalama 50 lira diyelim sen lotlarini 2-3 sene sonra satacaksan hisseyi baskilayip yataya sardirip yada dusurup en fazla 50 liradan mi satarsin yoksa bunu 100-200 liradanmi satarsin ornek verdim bu fiyati yani daha yuksek bi fiyattanmi satarsin , ki senin acacagin fabrika icin para lazim , en mantiklisi ; satacagin her lot un degeri ne kadar yuksekse ne kadar pahali ise finansal kaynagi okadar kolay elde edebileceksen hissenin fiyatini yukari surer hisseyi yuksek fiyattan satarsin , dusuk fiyattan degil yani , o zaman sunu dusunmek lazim hissenin onunde artik engel kalmadi sermaye artisi onaylandi fiyat belirlendi geri alim yapilacak , her sey bitti yani , bundan sonra hissenin baskilanmasi icin hic sebeb yok diye dusunur insan , ki her sey sonuclandigi icinde hissenin fiyati 40 liradan 49 lirayi gordu son gunlerde artik bundan sonra normal hisse hareketleriyle hareket ederek yukselir geri gelir duzeltmesini yapar guc toplar yukselir direnclerini yavas yavas kirar geri gelir duzeltmesini yapar tekrar yukselir yeni direncleri bu sekilde yavas yavas kira kira yukselisini surdurur taaaki bedelsiz verecegi tarihe kadar , bedelsiz verdikten sonra ne olur bu yukselis surermi gorecegiz , ama gecen seneki bedelsiz bolunmesi ortalama 40 liraydi bedelsiz verdikten sonra 1 ay icinde yuzde 50 primlenerek yukselis yaparak ortalama 60 liralari gordu

ayni sekilde patron elindeki lotu yukseltecek sonra hissenin fiyatini yukseltecek sonra hisseyi en yuksek fiyatlardan gunu geldiginde yeni fabrika acmak icin tekrar elinde sahip oldugu lotlari pay satisi yaparak kurumsal firmalara satisini gerceklestirecek kendi degirmenini bu sekilde cevirecek yani ,

butun bunlari dusundugunuzde borsadaki tecrubelerinize bi tecrube daha katin derim , hayatta yenilen her kazik aslinda cok ama cok iyi bir hayat tecrubesidir , tecrubenizi hayatinzda dogru kullanirsaniz yediginiz her kazik yada hayat tevrubesi aslinda sizin icin cok ama cok fayda saglar , yani getirisi goturusunden fazladir ,

sirket vizyon sahibi ve buyumeye yonelik planlar yapiyor zamanlada bu planlari hayata geciriyor , ileriki yillarda sirket farkli senaryolar dusunmez ve farkli yollardan finansal kaynak saglamak yerine ayni yolu tekrar kullanmak isterse diye siz bu yorumu okuyanlarla iyi niyetle samimi olarak dusuncelerimi paylasiyorum buradan , ileriki yillarda Allah izin verirse omrum yeterse ben yine ayni hissede olacagim cunku omurluk aldim bu hisseyi tum paramla , amac temettusunu her sene emekli maasi gibi almak yani , yine hissede olacagimdan sahsen sirket yine pay satisina girerse sari isik yakmis olur benim icin dikkatli olurum ve beklerim , ama ne zamanki tahsisli sermaye artirma karari aldik diye kap atarsa o dakkadan sonra hissede durmam sahsen hemen pozisyon degistiririm , farkli bi hissede pozisyon yaratirim , ne zamanki sermaye artisi onaylanir o dakkadan sonra hisseye geri donerim , cunku bilirimki gecmis tecrubelerime dayanarak hissenin en az 6 ay yataya saracagi yukselmeyecegini bilirim o saatten sonrada hissenin tekrar yukselecegini bilirim ,
    sizlerde o tarihlerde burada olursaniz diye siiznle paylasiyorum cunku ayni senaryoyu tekrar yasama ihtimalimiz yuksek 6 ay yatayda beklemektense parayi farkli argumanlarda degerlendirmek daha mantiklidir , bunlar benim sahsi dusunce ongoru ve analizimdir , iyi niyetle simdiye kadar yapmis oldugum analizi sizinle paylastim yatirim tavsiyesi olarak almayin ama aklinizin bi kosesinde bulunsun gunu gelirse belki isinize yarar diye sizinle dusuncelerimi paylastim

sirket ceo sunun yaptigi aciklamayi iyi analiz etmek lazim , ucuk kacik hedefler beklemeyin diyor , cunku hisse 40 liradan 187 lirayi gordu tavan tavan giderek , bi daha bu olmaz demek istedi heralde ama hissede dususede izin vermezler zaten geri alim programi yapacagiz diyerek hisseyi destekleyecegiz demek istediler , hisse yukselir ama ucuk kacik yukselmez demeye getirdiler yani , ama bu aciklamayi olumsuz gibi algilayanlar hisseden beklentisini keserlersede elindeki lotu satarlarsada bu yine onlarin isine gelir tahtaci bu lotlari alir bu fiyatlardan , sonucta artik hisse yukselecek bu fiyatlardan hisseleri almak onlarin cikarlari dogrultusunda ,

borsada sirketlerin attigi her adimi her kap haberini hatta her demeci cok iyi analiz etmek lazim , cok daha genis dusunmek lazim , cunku hissenin yonunu bu atilan adimlar bu kap haberleri yapilan demecler belirliyor , bunlari iyi okuyabilen dogru hareket ediyor ve kazancli cikiyor yada zarar yaziyor , yatirim tavsiyesi degildir sahsi ongorulerimi paylastim arkadaslar

herkese bol kazanclar dilerim

Sayfa 817/821 İlkİlk ... 317717767807815816817818819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •