Sayfa 817/912 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867 ... SonSon
Arama sonucu : 7289 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    Yapılan bedelli sermaye artışları ve gerçekleştirilen yatırımlarla artık EGEEN olma yolunda büyük adımlar atılıyor diyebilir miyiz?
    ......
    ......
    .....
    Yerli otomobil üretim aşamasının tedarik zincirinde yer almak isteyen Türkiyenin köklü ve yerli firmaları da çoktan harekete geçti. Bunlardan biri de Borsaya kote Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. 16 Şubat 2018 de Kapa yaptığı açıklamada şöyle dendi;

Bugün toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu ; beş yerli firmanın konsorsiyumuyla geliştirilecek ''Yerli Otomobil'' in çelik döküm ve montaja hazır işlenmiş parça (OEM) tedarik sürecinde aktif rol alınmasına ve gerekli olduğu takdirde bu doğrultuda kapasite artış yatırımına gidilmesine ve Şirket Genel Müdürümüz Sn.Hüseyin Özel'in bu süreci takip ile görevlendirilmesine karar vermiştir. Yönetim Kurulumuzun bu kararıyla Mercedes, Ford ve Vestel'in önemli (OEM )tedarikçisi olmamızın getirdiği tecrübenin ''Yerli Otomobil'' geliştirme sürecinde ülkemizin hizmetine sunulması ve şirketimizin sürdürülebilir büyümesi hedeflenmektedir."
    denilmektedir.
    .....
    .....
    .....

Finans 365.com sitesinin 27 temmuz 2020 tarihli yazısından alıntıdır
    Yazının tamamı bu siteden görülebilir..
    Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmeyiniz.

2. ne farkeder ki fordmuş toggmuş.. ben 3 bedellisine de gireyim, firmaya sermaye sağlayayım, 5 yıl firmaya ortak olarak devam edeyim. ama benim çektiğim zerre cefayı çekmeyen yepisyeni yatırımcı gelsin benim maliyetimden de ucuza hisseyi alsın. bunun yakışıklılığı nerede. sattım kurtuldum. yatırımcısını koruyan hisselere yönlenmek varken CEMAS zararla kapandı benim için. Bakın SASA ORGE NETAS hâlâ yükseliyor..
    5 yıldan beri hisse bendeyse, firmaya sermaye de sağladıysam, paraya ihtiyacım varken primli satamadıktan sonra benim için hiç anlamı yok. yazık, mantalitesini değiştirmesi lazım bu firma.
    ...SASA CEMAS ORGE AKSEN PNSUT TCELL ASUZU DOHOL CONSE VAKBN ODAS...

3.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    BND Elektrik Üretim A.Ş.
    Dolaylı bağlı ortaklığımız, BND Elektrik Üretim A.Ş. (BND) tarafından Üçgen-2 HES ve Üçgen HES te 2020 yılı içerisinde elektrik üretim faaliyetleri planlandığı şekilde gerçekleştirilmiş olup, Üçgen-2 HES’te 13.391,94 MWh, Üçgen HESte ise 9.232,53 MWh
    üretim gerçekleştirilmiştir.
    Gerçekleştirilen bu elektrik üretiminin yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten tesisler için oluşturulan ve ABD Doları bazında sabit fiyat garantisi veren YEKDEM mekanizması üzerinden 7,3 ABD Doları cent/kwh + dengesizlik bedeli karşılığında satışı
    gerçekleştirilmiştir. BNDnin 2020 yılı toplam satış geliri 11.171.824,26 TLdir (2019 yılı10.638.528,38 TL).

İŞTİRAKİ BND ELEKTRİĞİN HALKA ARZI GÜNDEME GELİR Mİ?
    Yeni olgu arzlardan para kazanma.Bu çerçevede Cemaş büyük ortağı olduğu BND elektriğin halka arzını düşünür mü ne dersiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    Yeni olgu arzlardan para kazanma.Bu çerçevede Cemaş büyük ortağı olduğu BND elektriğin halka arzını düşünür mü ne dersiniz?
    yatırımcıyı düşünmediğine göre halka arzı da yatırımcıya yıkar mı dersiniz.

5. BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTI.Sanırım artık mükafatını alacaktır.Yeni DİTAŞ, EGE ENDÜSTRİ olarak görmek istiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTI.Sanırım artık mükafatını alacaktır.Yeni DİTAŞ, EGE ENDÜSTRİ olarak görmek istiyorum.
    ben de öyle görmek istiyordum ama gelin görün ki bu firmanın gerçekleri.. geleceğin EGEEN i SASA olabilir. CEMAS SASA gibi astronomik karlılık bile etse tahtacı patron bunu 1 liradan pazarlar.. maalesef yıllardır gördüğümüz bu.

7.  Alıntı Originally Posted by borsaci.broker Yazıyı Oku
    ben de öyle görmek istiyordum ama gelin görün ki bu firmanın gerçekleri.. geleceğin EGEEN i SASA olabilir. CEMAS SASA gibi astronomik karlılık bile etse tahtacı patron bunu 1 liradan pazarlar.. maalesef yıllardır gördüğümüz bu.
    Saçma. 5,5-6 TL leri gören hissenin şu anki hisse performansı geçici ve yanıltıcı.

8. Bu gün DİTAŞ DOĞAN 14,66 hisse fiyatı ile tavan. Cemaşın hisse fiyatı 1,19 .Bu anlayışla tahtacının elinde hisse kalmayacak.

Hisseye olan talep artınca ister istemez hisse hareketini yapacaktır.

yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmeyiniz.

Sayfa 817/912 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •