Sayfa 819/1019 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 6,545 - 6,552 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    20 yılda evde 5 litre bile tüketmedim. 2 veya 3 yıl önce aldığım ayçiçek yağını hiç açmamıştım. Geçen baktım 3-4 ay olmuş son kullanma tarihi. Çöpe attım.
    Zeytinyağı ile tereyağı karışımını deneyin, ilginç oluyor.

2. Sağlıklı yağlardan biri de eskiden sade yağ dediğimiz ghee yağı.
    Sade yağı hatırlıyan kaldı mı bilmiyorum.

Tereyağının sadeleştiriliş hali.
    Süt şekeri, su falan uzaklaştırılıyor.Saf yağ kalıyor.%99 yağ kalıyor.

Ama fiyatı da el yakıyor.
    https://www.organikgurmem.com/sade-yag

3. Hollanda da benzin

3 aylık sürede

Litresi 1.98 den 2.25 e gelmiş

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Komili Kırlangıç Yağı Kimin Hangi Ülkeye Ait.!??????

Komili, 1878 yılında ilk kez üretilen Türkiye’nin ilk zeytinyağı markasıdır.

Komili, 2017 yılında Bunge Limited bünyesindeki Bunge Gıda San. ve Tic. A.Ş. tarafından satın alındı.

1818 yılında kurulan Amerika merkezli Bunge Limited, Türkiye’de 2000 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Lüleburgaz Sanayi Tesisinde, yağlı tohum işleme, rafinasyon ve dolum süreci entegre olarak yapılmaktadır ve aynı şekilde İzmir Aliağa Sanayi Tesisinde yağlı tohum işleme hizmeti vermektedir. Firmanın 32 ülkede, 400’den fazla fabrika, depo, alım merkezi bulunuyor.

Bünyesindeki markalar;
    Komili
    Kırlangıç
    Sezai Ömer Madra

Tariş yerli malı.!!!
    Güvenilir marka.!!!
    Hilesiz.!!!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!!
    Yudum ve Sırma markalı yağların yanı sıra Egemden, Brillo, Cielo ve Afia markalı natürel sızma, natürel birinci ve organik zeytinyağları üretiyor.Savola Group, Suudi Arabistan ve Ortadoğu'nun en zengin isimlerinden biri olarak bilinen Prens El Velid Bin Talal'in şirketi olan Kingdom Holding bünyesinde yer alıyor.
    Ulkenin bir çok yağ markası bu firmaya satılarak
    Türkiye yağ piyasasında adeta bir monopol oluşturulmuş.
    Alıcı ve satıcı olarak fiyat belirleyici olmuş.
    Sonuç; Evet fabrika yerinde duruyor, bir yere götürülmüyor ûreticin satarken az kazanıyor, tüketicin alırken çok ödeyerek fakirleşiyoruz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sağlıklı yağlardan biri de eskiden sade yağ dediğimiz ghee yağı.
    Sade yağı hatırlıyan kaldı mı bilmiyorum.

Tereyağının sadeleştiriliş hali.
    Süt şekeri, su falan uzaklaştırılıyor.Saf yağ kalıyor.%99 yağ kalıyor.

Ama fiyatı da el yakıyor.
    https://www.organikgurmem.com/sade-yag

süt yağı fazları (piyasa dili)

sade yağ %99 yağ
    tereyağ %82 yağ
    krema %65 yağ
    kaymak %40 yağ
    krem şanti %28 yağ

en sağlıklısı sade yağdır.evde yapılabilir.linkteki fiyat abartı.

6.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Tariş'i duymuştum daha önce aslında, yerli olması kaliteli olması vs ama insan herşeye koşturamıyor aynı anda. Yok Komili Amerikalılara geçmiş, yok öbürü şöyleymiş, bazen taa çocukluktan kalan tecrübeler ile yapılıyor alışveriş. Tariş'i yazdım kenara bu sefer.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Tariş'i duymuştum daha önce aslında, yerli olması kaliteli olması vs ama insan herşeye koşturamıyor aynı anda. Yok Komili Amerikalılara geçmiş, yok öbürü şöyleymiş, bazen taa çocukluktan kalan tecrübeler ile yapılıyor alışveriş. Tariş'i yazdım kenara bu sefer.
    herkeste yanlış olur ama
    Tariş
    Marmara Birlik
    Vakıf Ayvalık ta
    YANLIŞ OLMAZ.fiyat konusu başka bir konu.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Tariş bir kooperatiftir, farklı faaliyet alanları var ama zeytin ve zeytinyağı kanalında çok güçlüdür. Ürünlerini kendi üyelerinden temin eder. Örneğin zeytinyağını zeytinyağı fabrikalarında zeytinlerini sıktıran üreticilerden temin eder. Ve üyelerine piyasanın daha üzerinde alım fiyatı teklif eder. Hileli ürün olmaz. Düşük kalitedeki zeytinyağını da kendi rafinasyon tesisinde rafine ederek, rafine zeyinyağı ve riviera zeytinyağı yapımında kullanır. Ama şu ortamda onun da karlılığı iyi değildir hatta batak olduğu söyleniyor. Ama elinde çok değerli emlakları var ve üye sayısı nedeniyle hiçbir hükümet siyaseten batmasını istemez.
    Bu bilgileri neden verdim bilmiyorum
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 819/1019 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •