Onemli Gunler Banner
Sayfa 82/1316 İlkİlk ... 32728081828384921321825821082 ... SonSon
Arama sonucu : 10526 madde; 649 - 656 arası.

Konu: Finans ve Muhabbet Mekanı :)

1. Aslında Palacan çok nizamı gidiyor da nedense insan psikolojisi değişik ..halen inatla ters giden ..vob gibi kaldıraçlı bir piyasayı hisselerle kıyaslamak vs vs ..eskiden olsa büyük şaşkınlıkla izlerdim de ,artık alıştığımdan hiç bir yorum beni şaşırtmıyor..
    --------
    Elinde kaç yıllardır 15 den ve hatta çok üstünden HALKB olan ne desin ..bu bir hisse değil mi!?
    Hayat hoş gerisi boş

2. Nerdeyse sadece 1 haftada göstere göstere yaklaşık 9000 puan yükselen vadeli (ki bu spotta yaklaşık %90 e denk geliyor) ..ve bunu yıllardır sürünen bir hisseyle kıyaslamak ..akıl insaf izan yahu...kendi becereksizliklerini,bilgisizliklerini vob'a yükleme çabası..ee o zaman git ne kadar küçük hisse varsa al Hayret yauv sonra tahtası kapanınca ağlama ama
    Hayat hoş gerisi boş

3. Spotun vadeliye tek üstünlüğü vade değişimindeki fark ..yoksa uzun vadede kaldıracı ayarlarsan uzun vadede çok fark yok ,şöyle örenk vereyim ..100 kontratlık paran var ama 10 kontratla pozisyon alıyorsun(ki vadelide 10 kaldıraç olduğu için zaten hepsi ile olmuş gibi oluyor) senin parayı sıfırlaman için kaç point yemen lazım ? Peki spotta 2002 de o zamanın en popüler hissesini alan birisi hükümet değiştiğinde bu 18 yılda ne oldu?Bırak dolar bazında ..TL bazında bile ne oldu? onu da bırak demin HALKB örnek verdim ..Devletin bankası ..elinde tutan ne oldu?Burası borsa ..dinamikler farklı ..her yiğidin bir yoğurt yiyişi var .. kendi konusunda kendini yetiştiren kazanır...
    Hayat hoş gerisi boş

4. Vadeli de kaybeden 2 sebeple kaybeder ;

1-Kaldıracı ayarlamamak(tüm parayla girmek,terste kaldığında pozisyon eklemek)
    2-Sık sık pozisyon değiştirmek

En azından benim hem şahsi vadeli hayatım hem diğerlerindeki gözlemim bu
    Hayat hoş gerisi boş

5. 22.6.20 ...Vobyvade 133725 kapattı.
    Hayat hoş gerisi boş

6.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Vadeli de kaybeden 2 sebeple kaybeder ;

1-Kaldıracı ayarlamamak(tüm parayla girmek,terste kaldığında pozisyon eklemek)
    2-Sık sık pozisyon değiştirmek

En azından benim hem şahsi vadeli hayatım hem diğerlerindeki gözlemim bu
    Denemesi bedavadır ,nasılsa sanal alem ..bir kaç sanal karakter olsun

https://www.alanyatirim.com.tr/tr-TR...ranlari/627904

XU030 vadeli kontrat fiyatı bugün(22.6.20) itibarıyla 1270

30 Haziran salı ay kapanışı ,vadenin kapanışı ..18:15 kapanış fiyatları esas alınarak yapalım.

A kişisi 100 kontratlık parası var 10 kontrat Long yapsın
    B kişisi 100 kontratlık parası var 10 kontrat şort yapsın
    C kişisi de herhangi bir hisse alsın (bu hissenin ne olduğunu da isterseniz oylamaya koyalım isterseniz bu ay kapanışında o günlük rastgele en yükselen veya en düşen veya nötr kapatan herhangi bir hisse olsun)

Yılın ilk yarısı bitiyor ..yıl bitimine 6 ay var ..yılbaşı gecesi bakalım ...veya tam 1 sene sonra bakalım...
    Hayat hoş gerisi boş

7. Hayat hoş gerisi boş

8. İyi akşamlarrrrrrrrrrrrrrrrr mekannnnnnnnnnnnnn

23.6.20 Salı

Vobyvade 133150-134350 gördü şimdi 134000

XU100 115555-116279 gördü şimdi 115834
    Hayat hoş gerisi boş

Sayfa 82/1316 İlkİlk ... 32728081828384921321825821082 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız