Sayfa 82/142 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon
Arama sonucu : 1130 madde; 649 - 656 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Evet sessiz kral ilk hedef 12.8

2. Kurt düşürdün ortak içime ( ozsermaye karlılığı da yüksek diye biliyorum yüzde 60 larda...biraz düşüneyim bari
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Evet primleri gayet iyi, hatta anhytı geçti bile ama neden zarar ediyor bilmiyorum 27 milyon çeyreklik zarar vardı. Aktif büyüklüğü de az buz değil yani 38 milyar.
    CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Kurt düşürdün ortak içime ( ozsermaye karlılığı da yüksek diye biliyorum yüzde 60 larda...biraz düşüneyim bari

Yok ortak bi noktayı belirtmek istedim sadece.faaliyet rsporlarında ve ykb nin 9 aylığında var bu durum. Geçmiş diğer çeyreklere bak, prim üretimleri ile geleceğe bak incele karar senin. Sonuçta sermayesi çok düşük, lot almak agesada tam işkence!!!
    Ama şahsım adına doğru yerde olduğumu düşünüyorum. Özsermaye karlılığını hiç takmam enflasyon altı olmadığı sürece. Agesa tsbiki özsermaye katlılığı daha iyi gelecek çünkü özsermayesi anhyt kadar güçlü değil. Aslolan hisse fiyatına göre hbk. Temettü paylaşımı, tabiki enflasyona yenilmicek özsermaye karlılığı ki bu ister istemez temettü dağıtınca düşüyor. O yüzden bu şirketlerde pd/dd yüksek. Ama ana faaliyetlerden kar elde etmek çok önemli. Finansal gelir mi evet önemli ama öyle bir ay gelirki anhyt bile 1 çeyrek şak 100 milyon kar yazabilir. Ama ölüsü şuanda belli ki artık 59 milyon

4. Sağol ortak aydınlatıcı bilgilerin için,Sabancı'nın ortağı ageas Avrupa'nın büyük sigorta şirketlerinden biri,herhalde bı el atar ))
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Yok ortak bi noktayı belirtmek istedim sadece.faaliyet rsporlarında ve ykb nin 9 aylığında var bu durum. Geçmiş diğer çeyreklere bak, prim üretimleri ile geleceğe bak incele karar senin. Sonuçta sermayesi çok düşük, lot almak agesada tam işkence!!!
    Ama şahsım adına doğru yerde olduğumu düşünüyorum. Özsermaye karlılığını hiç takmam enflasyon altı olmadığı sürece. Agesa tsbiki özsermaye katlılığı daha iyi gelecek çünkü özsermayesi anhyt kadar güçlü değil. Aslolan hisse fiyatına göre hbk. Temettü paylaşımı, tabiki enflasyona yenilmicek özsermaye karlılığı ki bu ister istemez temettü dağıtınca düşüyor. O yüzden bu şirketlerde pd/dd yüksek. Ama ana faaliyetlerden kar elde etmek çok önemli. Finansal gelir mi evet önemli ama öyle bir ay gelirki anhyt bile 1 çeyrek şak 100 milyon kar yazabilir. Ama ölüsü şuanda belli ki artık 59 milyon

5. Way amenike doları olan zengin oldu be,

6.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Way amenike doları olan zengin oldu be,

TL bazında zengin olmuştur belki ama satın alma gücü olarak nispeten az da olsa yine zarar görecektir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Doğru,bizim gibi dolar almayıp TL'ye hisseye yatırım yapanlar iyice zararda,bakalım sonumuz ne olacak
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    TL bazında zengin olmuştur belki ama satın alma gücü olarak nispeten az da olsa yine zarar görecektir.

Diyecek bişey bulamıyorum, ha borsa %10 göçmüş ha borsa göçmeden dolar %10 fırlamış aynı şey.
    Vatanını seven hisse senedi alsın ama sanki yerli ve milliciler dolara hücum ediyor.
    İnadına tek dolar almam, inadına borsa. Ben ülkemim değerleriyleyim

Sayfa 82/142 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •