Sayfa 821/891 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871 ... SonSon
Arama sonucu : 7124 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by kaldırım Yazıyı Oku
    bu hissenin sorunu ne arkadaşlar. bunca zamandır bekliyoruz.ne bir hareket var ne de yatırımcıyı heveslendiren bir beklenti var.bir ileri bir geri.hepsi bu.güya önemli bir şirket.güzel kar yazıyor.başka hiç bir şey yok.bekle de bekle.tcell in artığı olamayanlar yatırımcısını bunun kadar üzmedi.
    Sizin sorunuza devlet gece yarısı resmî gazete ile cevap vermiş. Şirketlerin aleyhine müşterilerin lehine yeni düzenlemeler getirilmiş. Devlet benim regüle ettiğim her işte ben önce vatandaşı düşünürüm şirketler ikinci plandadır demiş ve yapıştırmış. Devlettir kendi bakış açısından haklıdır ancak bu regülasyonların maliyeti işletmeci olan Turkcell Türk Telekom gibi özel sektör şirketlerine çıkıyor.

Bu regülasyon kılıcı bu şirketlerin boynundan kalkıp tam anlamıyla bağımsız bir sektör oluşmadan, şirketlerin tarifelerine dahi devletin karar verip her şeyin fiyatı alıp başını gitmiş şirketlerin en yüksek maliyet kalemi olan elektrik fiyatı 3 kat artmışken sırt regülasyon sopasını elinde bulundurma gücü ile enflasyon yükselmesin diye sektörde zamlara izin vermediği bu sektöre bizim gibi bir kaç ucuzluk manyağı hariç kim gelip yatırım yapar ki

Ucuzluğun sebepleri var ve bir taneside işte bu anlattığım son somut örnek.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20220118-3.htm

2. Gökten muz yağsa bize yaprak düşer ya hani işte öyle bir şey. Şimdi de Rusya Ukrayna savaşı tam tamları çalıyor. Bizim şirkette sağolsun dünya da onca ülke onca coğrafya varken gitmiş en sorunlu ülkelerden birine yatırım yapmış. Ukrayna da ki en büyük Türk yatırımcı şirketlerden biri muhtemelen de en büyüğü Turkcell. Orada ki 3 gsm operatöründen biri Lifecell.

Borsa İstanbul da ki en defansif hisselerin dahi derisini yüzüyorlar, bizim de kafa derimizi yüzerler artık. Bahtsız bedeviye döndük amk

3. Geçtiğimiz Aralık ayında yaşanan yüksek kur volatilitesinde şirketin yüksek yabancı para cinsi borçlarını hedge ettiği ileri vade kur swaplarının patlamış olabileceği, bunun da son çeyrek bilançosunda ağır tahribat yapmış olabileceği korkusu var. Bilanço gelince göreceğiz artık.

Rahmetli babaannemin bir lafı vardı ''Üst üste gelmeyen derdin avradını s...'' derdi rahmetli.

Gelsin bakalım, zaten folofoş olduk bu da gelsin.

Burada paylaşımcı bir ortam olmadığından mütevellit yazmanında anlamı olmadığına kanaat getirdim. Kendi kendime boşluğa yazıyorum, gereksiz. Yatırımcılara hayırlı kazançlar dilerim.

4.  Alıntı Originally Posted by roadruy Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz Aralık ayında yaşanan yüksek kur volatilitesinde şirketin yüksek yabancı para cinsi borçlarını hedge ettiği ileri vade kur swaplarının patlamış olabileceği, bunun da son çeyrek bilançosunda ağır tahribat yapmış olabileceği korkusu var. Bilanço gelince göreceğiz artık.

Rahmetli babaannemin bir lafı vardı ''Üst üste gelmeyen derdin avradını s...'' derdi rahmetli.

Gelsin bakalım, zaten folofoş olduk bu da gelsin.

Burada paylaşımcı bir ortam olmadığından mütevellit yazmanında anlamı olmadığına kanaat getirdim. Kendi kendime boşluğa yazıyorum, gereksiz. Yatırımcılara hayırlı kazançlar dilerim.
    Böyle düşünmenize üzüldüm. Yazmıyoruz ama okuyoruz. Ben şahsen bilgim olmadığı için yazmıyorum. Fakat istifade ediyorum. Asla boş olarak düşünmeyin paylaşımlarınızı. Hepsi için teşekkür ederim kendi adıma.

5. TCELL :18,57-18,58 TL %1,5 EKSİDE

Dün akşam Newyork borsasında 3,55 USD ile kapattı.
    Dolar kurunu 13,43 TL alırsak, tcell 19,07 TL ye denk geliyor.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6. TCELL - TURKCELL Alış
    18,200 TL | Satış
    18,210 TL | Saat
    13:51:01
    ALSAT
    Turkcell/Yılmaz: Turkcell’in dijitalleşme yatırımları devam edecek
    21/01/2022 13:49:45
    Bloomberg kanalının ‘Bloomberg Daybreak’ programına konuk olan Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz, firmanın gelecek dönem planlarını anlattı. Turkcell’in Türkiye’de ve bölgesinde dijital operatör olarak sürdürdüğü çalışmalara değinen Yılmaz, dijital alanda birçok sektöre yatırım yapmayı sürdüreceklerini vurguladı.
    Turkcell’in Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz, Bloomberg kanalında, sunuculuğunu Manus Cranny ve Yousef Gamal El-Din’in yaptığı ‘Bloomberg Daybreak’ programına konuk oldu. Yılmaz programda, pandemi sonrası küresel ve yerel telekom pazarlarındaki gelişmelere, Turkcell'in yönetim stratejisine ve dijital operatöre dönüşüm yolculuğuna değindi.
    Turkcell’in son 5 yılda gerçekleştirdiği atılımlarla Türkiye’de ve bölgesinde üstlendiği ‘dijital operatör’ rolünü geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Yılmaz, “Bu kapsamda dijital alanda yatırım yapmaya devam ediyoruz. Medya-Eğlence sektöründe, TV, müzik ve yayıncılık segmentlerinde Türkiye’nin önde gelen uygulamalarına sahibiz, bu uygulamalar Türkiye’de yaygın olan küresel dijital servis sağlayıcılarla (OTT) rekabet edecek kalitede içerik ve kullanıcı bazına ulaşmıştır” diye konuştu.
    Aynı zamanda fintech alanına da yatırım yapmayı sürdürdüklerini kaydeden Yılmaz, “Dijital finansal hizmetler büyüme stratejimizin önemli bir ayağı. Sunduğumuz servislerle Türkiye’nin önde gelen ödeme hizmetleri ve finansman şirketleri arasında yer alıyoruz. Paycell hizmetimizi ‘Şimdi Al Sonra Öde’ ve yatırım hizmetleri gibi farklı alanlarda geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
    Yılmaz, 5G teknolojisine geçiş konusunda teknik ve ticari şartların henüz olgunlaşmadığını düşündüklerini belirterek, “5G ihalesinin bu sene gerçekleşmesini beklemiyoruz. İhale önümüzdeki yıl olabilir; ancak 2015’teki LTE ihalesi gibi büyük çaplı olmasını beklemiyoruz” diye konuştu.
    Turkcell’in finansman kaynaklarına da değinen Yılmaz, şirketin 2017 yılından bu yana yeşil finansmana yöneldiğini kaydetti. Sürdürülebilirliğin finansman dahil olmak üzere Turkcell’deki her işin merkezinde olduğunun altını çizen Yılmaz, 5G’ye geçiş sürecinde de yeşil finansmandan yararlanacaklarını sözlerine ekledi.
    Son olarak, yakın dönemde medyada da yer bulan şirketin Rus ortağı LetterOne firmasının Turkcell’in yönetim kurulu yapısına yönelik getirdiği eleştirilere yönelik olarak Yılmaz, konunun şirketin yönetimine ve operasyonlarına bir etkisinin olmadığını ve hissedarlar arasında değerlendirilmesinin daha doğru olacağını ifade etti.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

7. Hiçbir yetkili bu borsada neler oluyor demiyor.
    Sadece hırsızlığı ve yolsuzluğu meşrulaştırıyorlar.
    SPK, bddk, bist e yapılan şikayetler, biz birşey görmedik sen gördüysen mahkemeye git diye cevaplandırılıyor.

Soygunda robotlar iş başında dünya mafiyası imrenerek seyrediyor.
    Haklarımızı koruması gereken Süper maaş ödediğimiz denetleyici kuruluş uzmanları da keyif içinde uyuyorlar.??? soyguna ses çıkarmıyorlar.???

Yazıklar olsun yuh olsun. Görevini yapmayanlara zıkkım olsun,
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Hiçbir yetkili bu borsada neler oluyor demiyor.
    Sadece hırsızlığı ve yolsuzluğu meşrulaştırıyorlar.
    SPK, bddk, bist e yapılan şikayetler, biz birşey görmedik sen gördüysen mahkemeye git diye cevaplandırılıyor.

Soygunda robotlar iş başında dünya mafiyası imrenerek seyrediyor.
    Haklarımızı koruması gereken Süper maaş ödediğimiz denetleyici kuruluş uzmanları da keyif içinde uyuyorlar.??? soyguna ses çıkarmıyorlar.???

Yazıklar olsun yuh olsun. Görevini yapmayanlara zıkkım olsun,
    AYNEN KATILIYORUM...HIRSIZLARIN BORSASI...Sonra diyorlar ki"Küçük yatırımcı gelmiyor"

Sayfa 821/891 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •