Sayfa 823/1968 İlkİlk ... 32372377381382182282382482583387392313231823 ... SonSon
Arama sonucu : 15742 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Kılıçdaroğlu 500 milyar dolar bulmuştu değil mi?

Nereden?

Tayyip Ağamdan canı pahasına buna engel olmasını beklerim.

Bu ülkede yaşayıp da Topal Temur'u destekleyenler var ya işte bu insanların tamami Kilicdaroglu'na oy verirler.

500 yildir hicbir sey degismedi.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Bütün insanların ortak bir bilince bağlı olduğunu, ortak planları olanların da hem ortak bilince hem de birbirlerine bağlı olduğunu düşünelim. Diyelim ki; ortak bilinç dünyada yaşayan 8 milyar insan vasıtasıyla, tüm yaşam biçimlerinden ve tüm olasılıklardan bilgi topluyor ve bu bilgileri sürekli kayıt ediyor.

Şayet insanların bir bölümünün ortak bir planı var ve bu plan bu sistemi yok edecekse, bu planın yok edilmesinde bence bir sakınca yoktur. Tabii Allah'ın işine karışamayız.

Diğer taraftan Allah'ın varlığı da kesin değil tabii. Belki de sadece böyle bir ortak bilinç var, başka da bir şey yok.

Kimbilir?
    Daha önce sizden okumuştum sanki, yanlışsam düzeltin lütfen. İnsanlar doğdukları aileyi yeri falan seçebiliyor minvalinde bir yazı idi. Doğruysa hala aynı görüşte misiniz?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Kılıçdaroğlu 500 milyar dolar bulmuştu değil mi?

Nereden?

Tayyip Ağamdan canı pahasına buna engel olmasını beklerim.

Bu ülkede yaşayıp da Topal Temur'u destekleyenler var ya işte bu insanların tamami Kilicdaroglu'na oy verirler.

500 yildir hicbir sey degismedi.
    Aywaaa...!

Reis o paralarin gelmesi için "ıstanbul finans merkezi" kurdu. Serbest bölge gibi özerklikler verildi oraya.
    İstanbul havaalanı da bu hedefe yönelik dev gibi yapıldı.
    Aslında karaköy-galata-galataport bölgesine istanbul finans merkezi statüsü verileydi belki daha pratik/şık/ rasyonel/.... olurdu.
    Netice ağam da ister bunu...
    Bilgin olsun be yaaa...!

4.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Daha önce sizden okumuştum sanki, yanlışsam düzeltin lütfen. İnsanlar doğdukları aileyi yeri falan seçebiliyor minvalinde bir yazı idi. Doğruysa hala aynı görüşte misiniz?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Abi ben artık hiç bir şeyden emin değilim. Tam olarak olmasa da bir özgür iradeye sahibiz. Sanki bir söz hakkımız var gibi geliyor.

Doğum anında bu dünyada bekleniyoruz. Hem de heyecanla bekleniyoruz. Sadece anne baba degil, dedeler, amca, hala, teyze ve dayilar herkes seviniyor. Kendimizi güvenli bir ortamın icinde buluyoruz.
    Ölüm anında da böyle beklendigimizi düşünüyorum.

Ölüm sonrası için dinlerde açıklamalar bulunabilir. Bence hiç ayirim yapmadan hepsi incelenmeli. Budizm bu konuda çok şey söylüyor. Ama içine sızılıp, panteist bir yapiya büründürülmüş. Gerçeklerin üstü örtülmüş. Gerçeklere ulaşmak çok zor.

Bence sanatçıların, ressamların eserlerine bakmak lazım. Bazen bir tablo herşeyi anlatıverir.

Ortak bilinç herşeyi kaydediyor. Gerçekler kayıtlı. Sanatçılar bu kayıtlara ulaşabiliyorlar, ilham yoluyla.

5.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Aywaaa...!

Reis o paralarin gelmesi için "ıstanbul finans merkezi" kurdu. Serbest bölge gibi özerklikler verildi oraya.
    İstanbul havaalanı da bu hedefe yönelik dev gibi yapıldı.
    Aslında karaköy-galata-galataport bölgesine istanbul finans merkezi statüsü verileydi belki daha pratik/şık/ rasyonel/.... olurdu.
    Netice ağam da ister bunu...
    Bilgin olsun be yaaa...!
    Yildirim Beyazit da bunlardan parayi alıp Anadolu Hisarı'nı yaptırmıştı. )))))))))))))

Bu tefeci güruh bir ülkeye girdiğinde iki şeye saldırırlar:

1- Milli Ordu.

2- Din.

Türkiye'ye paralarını getirip, buyrun biz yiyemedik siz yeyin demiyecekler. Türkiye'yi yönetecekler. Fetöyle
    Anadolu'da yaşanan dini inancı, aynen Hindistan'daki gibi panteist bir yapiya cevirmeye calistilar. Devlet, Mit, Askeriye ve Tayyip Agam izin vermediler.

Tsk ise tarihte hiç olmadığı kadar sert bir yapıda.

Tayyip Agam parayi alir, altyapiyi yapar, Turkiye'ye girmelerine izin vermez.

Ben Tayyip Agami bunun icin destekliyorum. Baska bir sebebi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,344
    Yildirim Beyazit da bunlardan parayi alıp Anadolu Hisarı'nı yaptırmıştı. )))))))))))))

Bu tefeci güruh bir ülkeye girdiğinde iki şeye saldırırlar:

1- Milli Ordu.

2- Din.

Türkiye'ye paralarını getirip, buyrun biz yiyemedik siz yeyin demiyecekler. Türkiye'yi yönetecekler. Fetöyle
    Anadolu'da yaşanan dini inancı, aynen Hindistan'daki gibi panteist bir yapiya cevirmeye calistilar. Devlet, Mit, Askeriye ve Tayyip Agam izin vermediler.

Tsk ise tarihte hiç olmadığı kadar sert bir yapıda.

Tayyip Agam parayi alir, altyapiyi yapar, Turkiye'ye girmelerine izin vermez.

Ben Tayyip Agami bunun icin destekliyorum. Baska bir sebebi yok.
    hem sn 101 hem de sn nuriye cevaben
    evet saldırı var ve sıralamayı tersine çevirin ve son çeyrek yüzyılı düşünün... ya sizin Timurun karşısında mücadele ediyor dediğiniz kişiler Timurun adamıysa... ve Timurla savaşa bile gerek kalmadan ülke teslim ediliverirse...
    TSK ile ilgili daha büyük düşünün... son 20 yıldır darbe üstüne darbe yemedi mi? diğer unsur ise ayrı garabet... şayet benim bildiklerimi ( hadi biraz yumuşatalım düşündüklerimi diyeyim bari) bilseydiniz acep ne yapardınız. bu yüzde4n hem TSK hem diğer üç harflide bölünme var gibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,344
    Bütün insanların ortak bir bilince bağlı olduğunu, ortak planları olanların da hem ortak bilince hem de birbirlerine bağlı olduğunu düşünelim. Diyelim ki; ortak bilinç dünyada yaşayan 8 milyar insan vasıtasıyla, tüm yaşam biçimlerinden ve tüm olasılıklardan bilgi topluyor ve bu bilgileri sürekli kayıt ediyor.

Şayet insanların bir bölümünün ortak bir planı var ve bu plan bu sistemi yok edecekse, bu planın yok edilmesinde bence bir sakınca yoktur. Tabii Allah'ın işine karışamayız.

Diğer taraftan Allah'ın varlığı da kesin değil tabii. Belki de sadece böyle bir ortak bilinç var, başka da bir şey yok.

Kimbilir?
    tam bu defa kesin iman etti diyorum gene kaçıveriyor...

8.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    hem sn 101 hem de sn nuriye cevaben
    evet saldırı var ve sıralamayı tersine çevirin ve son çeyrek yüzyılı düşünün... ya sizin Timurun karşısında mücadele ediyor dediğiniz kişiler Timurun adamıysa... ve Timurla savaşa bile gerek kalmadan ülke teslim ediliverirse...
    TSK ile ilgili daha büyük düşünün... son 20 yıldır darbe üstüne darbe yemedi mi? diğer unsur ise ayrı garabet... şayet benim bildiklerimi ( hadi biraz yumuşatalım düşündüklerimi diyeyim bari) bilseydiniz acep ne yapardınız. bu yüzde4n hem TSK hem diğer üç harflide bölünme var gibi...
    Abi Temur Venediklilerin adamiydi. Aslinda adamiydi demek tam dogru olmaz, isbirligi yapiyordu. Fillerini ve ordusunu besleyecek yiyecekleri, Anadolu'da eliyle koymuş gibi buluyordu. Istihbarati oldugu gibi Venedikli tuccarlardan aliyordu.

Temur'un hedefi yoktur. Tamamen şan, şöhret icin yasayan biridir. Yoksa Anadoluya girip, Osmanliyi yendikten sonra Istanbul'u da alabilirdi. O gitti yine Venediklilerin dusmani, Izmir'de yerlesik Rodos Sovalyelerine saldirdi. Halbuki Bizans Imparatoru Manuel, Istanbul'u terk etmis, Cenovaya siginmisti.

Tayyip Agam kesinlikle bunlarin adami degil. Ama Abdullah Gul bunlarin adami. Davutoglu, Babacan, Kilicdaroglu bunlarin adami.

Kaddafi, Saddam, Bin Ali, Husnu Mubarek bunlarin adamlari.

Sayfa 823/1968 İlkİlk ... 32372377381382182282382482583387392313231823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •